Avioliitto on naisen ja miehen välinen julkinen liitto
"Pikku-Hukka" |
/ #35853 Mikä on sinun tarkoituksesi?09.06.2014 10:37Onko se sitten sitä´yhdenvertaisuutta´ jos joillekin ihmisille ei annetakaan oikeutta kieltää muita ihmisiä elämästä parisuhteessa rakastavan kumppaninsa kanssa ja pakottaa heidät sensijaan parisuhteeseen josta ei alkuunkaan tule mitään. Kyllä kai sinä nyt nimittäin sen käsität, että ei se riitä vielä jos pakotat jonkun esim. homoseksuaalin miehen pistoolilla uhaten ( tai vastaavasti jotain suurta rahasummaa hänelle siitä hyvästä tarjoten) menemään naimisiin jonkun naisen kanssa.Se on vasta toinen puoli asiasta... Sinun olisi vielä saatava tuo nainen sitoutumaan ,periaatteessa loppuiäkseen mieheen, joka ei hänestä puolisona alkuunkaan välitä,on suostunutkin pelkästään rahan takia, eikä lainkaan kykene rakastamaan häntä naisena- ei ehkä rakastelemaankaan hänen kanssaan ja jolle koko liitto olisi yksinkertaisesti aivan pelkkää pakkopullaa. Jonkun lottovoittosumman tarjoamalla voisit ehkä ulkopuolisena saadakin sellaiseen "avioliittoon" jonkun homomiehen ja heteronaisen toki suostumaankin-sitä en epäile yhtään- mutta mikäli et mitään muita ehtoja heille asettaisi , niin voisit olla varma ,että edes yhteistä asuntoa ei tuolla rahalla kummankaan mieleenkään tulisi hankkia. Avioeroprosessin aloittamisajankohta ja siihen liittyvät järjestelyt olisivat mitä todennäköisimmin heidän ensimmäisenä ja samalla viimeisenä yhteisenä puheenaiheenaan.Ehkä he sen jälkeen nauraisivat sinulle vielä yhdessä elämänsä makeimmat naurut.Sen siitä saisit ja olisit sen ansainnut. |
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei pumppuvoimaloita Kemijärvelle
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Sotiemme veteraanit linnanjuhliin 6.12.2024.
Ei energiapuuterminaalia Munittulaan!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
42746 Luotu: 02.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10351 Luotu: 09.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1028 Luotu: 12.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
672 Luotu: 14.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
574 Luotu: 12.06.2025
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
130 Luotu: 16.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
649 Luotu: 06.06.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
103 Luotu: 13.06.2025
Vakinaistetaan Askolan alakoulujen Kasvatusohjaajan virka
89 Luotu: 15.06.2025
Bussilinja Metsämaalle takaisin
55 Luotu: 12.06.2025
Kankaanpään terveyskeskuksen hyvän asiakaspalvelun puolesta
49 Luotu: 18.06.2025
Ajantasainen ja luotettava viestintä lauttaliikenteen häiriötilanteissa
175 Luotu: 22.05.2025
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
46 Luotu: 18.06.2025
Lastenosteopatian puolesta
803 Luotu: 21.05.2025
Huumeneulojen vaihtopistettä ei tule sijoittaa Kivenlahteen
820 Luotu: 02.06.2025
Työsuhde pyöräilyn verotusta ei saa muuttaa
1699 Luotu: 01.05.2025
Länsi-Uudenmaan hyvinvointialueen kuljetuspalveluohje
49 Luotu: 09.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20799 Luotu: 20.03.2025
Aso-asukkaita ei saa säätää vuokralaisiksi
2759 Luotu: 08.04.2024
Säilytetään maksuton ruoka kuntouttavassa työtoiminnassa Tampereella ja laajennetaan se koko Pirkanmaalle!
1143 Luotu: 16.05.2025