Avioliitto on naisen ja miehen välinen julkinen liitto
Pink Butterfly |
/ #37041 Tilastot eivät tarjoa tukea valheille27.06.2014 06:49#37030: homous ei ole tulevaisuuttaa - Rukous paras lääke homoutta vastaan. Ja valheilla on (ainakin useimmiten onneksi) lyhyet jäljet.... Tilasto kertoo ,että tämän vuoden puolella HIV-tartunnan on saanut 6 (kuusi) henkilöä ja että viime vuonna tartunnan oli saanut 20 (kaksikymmentä) henkilöä. Käsityksesi siitä ,että "joka vuosi hiviin sairastuu n. 200 ihmistä" kertoo vain siitä, ettet ole lukenut,etkä tutustunut mihinkään AIDS-tilastoihin lainkaan" ( tilastot eivät ilmoita mitään ´noin´-lukuja, vaan antavat aina- raportoinnin perusteella) aina juuri sen tarkan määrän. Tapausten määrä on niissä vaihdellut vuosittain ,mutta ei ole milloinkaan (edes pahimpina vuosina) käynyt lähelläkään edes sataa tapausta vuosittain . Tartuntatavoista suonensisäisten huumeiden käyttäjien osuus (likaisten neulojen ja ruiskujen välityksellä) ei suinkaan ole ollut se vähäisin. Tätä ryhmää et huomioinut lainkaan tartunnansaaneiden määrässä. "Likaisen viemäritoiminnan" eli puutteellisten saniteettijärjestelmien, tämän seurauksena pilaantuneen juomaveden ym. puutteellisten hygieniaolojen takia mm.Afrikassa tosiaan kuolee vuosittain valtavat määrät lapsia (en puutu nyt tässä niihin tilastoihin esittääkseni niistä mitään tarkkoja lukuja-voit tarkistaa itse).He menehtyvät malariaan ,bilhartsiaan yms. sairauksiin joihin moniin on kyllä onnistuneita ja tehokkaita lääkkeitä kehitetty ,mutta ei paikallisen terveydenhuolto- järjestelmän välityksellä heidän saatavillaan. Kaksimieliset vihjailusi eivät ainakaan kerro tämän, terveydenhoito-oloihin kehitysmaissa liittyvän ongelman tiedostamisesta. Eivätkä oikein hyvää kuvaa ´kristillisyytesi´luonteestakaan.Jos joku lähiomaisesi menehtyisi esim. peräsuolensyöpään ,sanoisit tuskin että " (esim.) vaimoni saastainen viemäri se lopulta petti" .(huom. tämä oli vain johdonmukainen esimerkki sinun tavastasi nimetä ihmisen anatomiaa uudelleen) Tuo tauti taas (johtuen suureksi osaksi länsimaisen kulutusihanteen muokkaamista ruokailutottumuksistamme) on täällä huomattavasti yleisempi kuolinsyy kuin esim.Afrikassa. Se,että oletat AIDS:in ,tai muiden sukupuolitautien ( tai itseasiassa minkään sairauden) olevan "täysin vapaaehtoisesti ja tarkoituksella hankittu" , tai ilmaisemasi toive siitä ,että" homous saadaan kaadettua" ei anna hyvää kuvaa mistään henkisistä ominaisuuksistasi ja kyvyistäsi, eikä edes tunteistasi lähimmäisiäsi kohtaan-heitähän Jeesuksen opetusten mukaan olemme me kaikki-eikövain? |
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
45446 Luotu: 02.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10619 Luotu: 09.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1724 Luotu: 12.06.2025
Älkää sahatko pois sitä kulttuurin oksaa, jolla me kaikki istumme ruotsinkielisessä Suomessa!
1460 Luotu: 16.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
824 Luotu: 14.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
725 Luotu: 12.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
715 Luotu: 06.06.2025
Pysäytetään Inkoon terästehtaan suunnitelmat ympäristön pelastamiseksi! Stoppa stålverksplanerna i Ingå för att rädda miljön!
280 Luotu: 26.06.2025
Stop Kaskenlinnan ja Mäntymäen sairaaloiden henkilökunnan parkkimaksuille
241 Luotu: 18.06.2025
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
207 Luotu: 18.06.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
196 Luotu: 13.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20854 Luotu: 20.03.2025
Työkyvyttömäksi todetut henkilöt irti TE-toimiston asiakkuudesta
159 Luotu: 30.06.2025
URHEILUKESKUKSEN JA RYKMENTINPUISTON METSÄT UHAN ALLA
966 Luotu: 08.03.2024
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
145 Luotu: 16.06.2025
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
177 Luotu: 30.05.2025
Huumeneulojen vaihtopistettä ei tule sijoittaa Kivenlahteen
820 Luotu: 02.06.2025
Vetoomus Koukkuniemen kirjaston säilyttämisen puolesta
136 Luotu: 30.06.2025
Kaivokselan vesitornin tulevaisuus ratkaistava kaavoituksessa
118 Luotu: 23.06.2025
Kankaanpään terveyskeskuksen hyvän asiakaspalvelun puolesta
118 Luotu: 18.06.2025