Suomen HALLITUKSEN pyydettävä anteeksi Israelilta!
Vieras |
/ #467 Re: Re:20.11.2011 11:06Onpas sinulla vääristynyt käsitys Israelista ja palestiinalaisista. Niinkuin Hitlerin propagandaministeri sanoi aikoinaan että kun valhetta toistetaan "monta kertaa" niin ihmiset uskovat lopulta valheen ja pitävät valhetta totuutena. Näin on tapahtunut "Palestinalaisten kansankin" suhteen jota ei ole koskaan ollut maan päällä! Israel on arkeologisesti ja historiallisesti todistettu yli 3000 vuotta vanha valtio! Israelin maan alueella ei ole koskaan ollut palestiinalais-arabivaltiota. Rooma hävitti Jerusalemin ja Israelin maan vuonna 70 jälkeen Kristuksen. Israelin kansa hajoitettiin ympäri maailmaa. Pieni määrä juutalaisia jäi asumaan maahan ja juutalaisia on kautta aikojen asunut historiallisen kotimaansa alueella. Karkoituksista huolimatta juutalais-jäännös on aina säilynyt Israelissa, älkäämme tätä unohda! Roomalaiset antoivat häväistäkseen juutalaisia, Israelin maalle uuden nimen, Filistealaisten mukaan Palestiina ja Jerusalemille Aelia Capitolina. Myöskin arabeja on asunut hyvin vähän kautta aikojen juutalaisten kanssa Israelin maassa. Vasta kun Israel rupesi raivaamaan, viljelemään ja asuttamaan autioitunutta ja suoksi rämettynyttä maata, niin suurin osa tämän päivän Israelin maassa asuvista arabeista muuttivat alueelle juutalaisten uudisraivaajien jäljessä, koska maa alkoi kukoistaa juutalaisten maahanmuuttajien toimesta ja antoi Israelin maan ympärille asuville arabi-maista siirtyneille arabeille paremman elintason heidän muutettuan Israeliin asumaan. Tämä arabien suuri maahanmuutto "huomaa" juutalaisten jälkeen Israelin maahan on DOKUMENTOITU YK:n asiakirjoissa ja myöskin mainitaan presidentti Rooseveltin ja Englannin pääministeri Churchillin välisessä kirjeenvaihdossa. Tämä usein todisteltu väite on täyttä valhetta, jonka Arafat & kumppanit keksivät ja syöttivät maailmalle kaikella valheen voimalla monta, monta kertaa, niinkuin Hitlerinkin aikaan, toistaen samaa valhettaan: "Että Israel olisi mukamas ryöstänyt arabeilta heidän maansa. Se on täysin vailla historiallista ja eettistä todellisuuspohjaa. Juutalaiset ostivat oman maansa kahteen kertaan puhtaalla rahalla!" Ttämä on tainnut juutalaisvihamielisiltä kansoilta ja ihmisistä jäänyt kokonaan huomioimatta. KUKA ON RYÖSTÄNYT JA KENEN MAAN??? Voitko vasta tähän rehellisesti historiallisiin faktoihin perustuen? Kysyy sinulta Tellervo Nyberg.
|
Kommentoi adressia |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Ei energiapuuterminaalia Munittulaan!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Sotiemme veteraanit linnanjuhliin 6.12.2024.
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei pumppuvoimaloita Kemijärvelle
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10193 Luotu: 09.06.2025
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
40547 Luotu: 02.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
766 Luotu: 12.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
542 Luotu: 14.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
524 Luotu: 12.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
631 Luotu: 06.06.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
84 Luotu: 13.06.2025
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
78 Luotu: 16.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20787 Luotu: 20.03.2025
Huumeneulojen vaihtopistettä ei tule sijoittaa Kivenlahteen
806 Luotu: 02.06.2025
Bussilinja Metsämaalle takaisin
48 Luotu: 12.06.2025
Ajantasainen ja luotettava viestintä lauttaliikenteen häiriötilanteissa
174 Luotu: 22.05.2025
Vakinaistetaan Askolan alakoulujen Kasvatusohjaajan virka
45 Luotu: 15.06.2025
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
936 Luotu: 07.02.2025
Lastenosteopatian puolesta
795 Luotu: 21.05.2025
Työsuhde pyöräilyn verotusta ei saa muuttaa
1687 Luotu: 01.05.2025
Länsi-Uudenmaan hyvinvointialueen kuljetuspalveluohje
45 Luotu: 09.06.2025
Säilytetään maksuton ruoka kuntouttavassa työtoiminnassa Tampereella ja laajennetaan se koko Pirkanmaalle!
1136 Luotu: 16.05.2025
URHEILUKESKUKSEN JA RYKMENTINPUISTON METSÄT UHAN ALLA
953 Luotu: 08.03.2024
Aso-asukkaita ei saa säätää vuokralaisiksi
2751 Luotu: 08.04.2024