Nimeämiset takaisin Big Brother 24/7 livesisältöön!
Jos olet seurannut Big Brotherin sosiaalisen median kanavia, olet varmasti huomannut katsojien pettymyksen kun Ruudun tarjoaman Big Brotherin 24/7 tarjonnasta katosi livenä näytetyt nimeämiset. Tämä oli monelle viikon kohokohta edellisellä kaudella koska se oli suodattamatonta sisältöä asukkaiden ajatuksista jota ei talon julkisissa tiloissa muuten kuulla. Esimerkiksi Sinin reaktio kun selvisi että nimeämiset saatetaan näyttää suorana oli suuri järkytys - jättäen usean uteliaaksi että mitä siellä tapahtuikaan.
Nelosen lähetyksessä nähtiin nimeämiset, mutta nämä ori erittäin pelkistetyt ja vaikka Ruutu -palvelussa nähtiin kaikki nimeämiset, ne oli leikattu "katsojaystävällisempään" muotoon. Tälläinen tapa pilaa formaatin läpinäkyvyyttä ja tarjoaa tuotannolle mahdollisuuden kontrolloida narratiivia leikatessaan pähkäilyt sun muut pois.
Vuoden 2019 kaudella nimeämiset näytettiin suorana, joten mitään hyvää syytä sille ettei niitä näytetä löydy tuotantotekniseltä puoleltakaan.
Ratkaisuna, jos halutaan näyttää molemmat sohva- sekä mökkitunnelmat, nimeämisiä varten voitaisiin lisätä kolmas kamerafeed joka on toiminnassa vain nimeämisiä varten.
Tarkoituksena on lähettää addressi pääohjaaja Janne Virtaselle sekä tuottaja Petteri Ahomaalle sekä mahdollisesti käsikirjoitustiimille (Vappu Soppela, Jaakko Härkönen, Cristal Snow, Niku Hooli).
Tapio Forsberg Ota yhteyttä adressin tekijään
Hallitse allekirjoituksiasi
Etkö ole saanut vahvistussähköpostia vai haluatko poistaa allekirjoituksesi?
Hallitse allekirjoituksiasiJaa tämä adressi
Auta tätä adressia saamaan lisää allekirjoituksia.
Maksullinen mainonta
Kirjaudu sisään hallinnoidaksesi adressiasi. |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Suomi ei saa luovuttaa tosiasiallista päätösvaltaa kansanterveydestään Maailman terveysjärjestölle / Finland får inte ge bort sin faktiska beslutsrätt angående folkhälsan till WHO
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Sotiemme veteraanit linnanjuhliin 6.12.2024.
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Haljastennokkaa ei saa myydä
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Ei pumppuvoimaloita Kemijärvelle
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Klaukkalan terveyskeskuksen palvelujen säilyttämisen puolesta
3324 Luotu: 27.04.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20379 Luotu: 20.03.2025
Ei maksumuuria lasten ja nuorten pesäpalloon – PesisTV:n pakollisuus peruttava juniorisarjoissa
1834 Luotu: 10.04.2025
Vaadimme keskussairaalan palveluiden säilyvän Savonlinnassa lain sallimissa rajoissa
1686 Luotu: 22.03.2025
Työsuhde pyöräilyn verotusta ei saa muuttaa
1155 Luotu: 01.05.2025
Ei lumenkaatopaikkaa Keskuspuistoon! Alue tulee säilyttää luonnolle, liikunnalle ja lapsille!
1450 Luotu: 10.12.2024
Oikeudenmukaiset ja yhdenvertaiset koulutilat Alasenjärven koulun oppilaille
473 Luotu: 09.04.2025
Suomenhevoselle liputuspäivä.
302 Luotu: 19.04.2025
Adressi Siilinjärven kirjastoauto Pikku-Marjan puolesta
505 Luotu: 01.04.2025
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
255 Luotu: 09.04.2025
Ehdotus käytännön potilastentin järjestämisen parantamiseksi ja lääkärin laillistamisprosessin nopeuttamiseksi Suomessa, EU-/ETA-alueen ulkopuolella koulutettujen lääkärien kohdalla
254 Luotu: 13.04.2025
Epäluottamuslause: Orpon hallituksen on erottava - Orpos regering måste avgå!
2485 Luotu: 15.07.2023
Ehdotuksia EU- tai ETA-valtioiden ulkopuolella koulutettujen lääkärien laillistamisprosessin parantamiseksi Suomessa
241 Luotu: 13.04.2025
Kansalaisadressi Ei kaivosta Rautavaaralle
1003 Luotu: 13.12.2024
Ehdotus kielivaatimusten tasa-arvoistamiseksi – yhtäläiset vaatimukset EU- ja EU:n ulkopuolella koulutetuille lääkäreille
225 Luotu: 13.04.2025
Vetoomus: Ei lupaa maa-ainesten ottoon ja murskaukseen tilalla Mustinsuo RN:o 2:148 ja Hiekkanummi 5:73, Pilpalan kylässä
218 Luotu: 18.04.2025
Kyöpelivuori-munat takaisin kauppoihin
209 Luotu: 18.04.2025
Pikku-Neulamäen metsä säästettävä rakentamiselta
2861 Luotu: 05.05.2024
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
103014 Luotu: 27.09.2024
Tuuloksen päiväkodin siirto Tuuloksen koulun tiloihin on peruttava
645 Luotu: 13.03.2025