Olarin Panimon Hanna Montoselle Kouvolatukka
Myyntitykkimme ja Espoon pienpanimoskenen moottoriturpa, Hanna Montonen, julkaisi alkuvuodesta 101 asian listan, jotka hän toteuttaa seuraavan viiden vuoden aikana. Yksi näistä haaveista oli saada burn out a'la Britney Spears ja ajaa itselleen kalju. Hanna tosin kivenkovaan väittää, että kaljullaan hän halusi tehdä kunniaa Joensuulaiselle 1990-luvun tukkamallille.
Kesä on kohta ovella ja kalju tuli ja kasvoi äklöksi sängeksi. Nyt Hannan päänahka rehottaa valtoimenaan ja haluammekin toisistamme välittävänä työyhteisönä rohkaista Hannaa kokeilemaan taas jotain itselleen uutta, TYYLIKÄSTÄ ja KLASSISTA lookia.
Koska Olarin Panimo tuntee olonsa kotoisaksi brutalistisen harmaan betoniviidakon ympäristössä, olemmekin päättäneet ehdottaa Hannan seuraavaksi tukkaproggikseksi ikivihreää klassikkoa. KOUVOLATUKKAA.
KOUVOLATUKKA on RÄVÄKÄSTI leikattu tai lisäkkeillä pidennetty/tuuheistettu ja näyttävästi värjätty HIUKSISTO. Tyypillisesti värejä on käytetty ainakin kahta, eikä mitenkään hienotunteisesti vaan raskaahkolla sudilla. Tyypillisiä väriyhdistelmiä ovat ainakin musta - valkoinen (ns. skunkkivärjäys), musta-liila ja musta-punainen.
Tahdomme tällä adressilla osoittaa Hannalle, että tukkamuutosprosessin puolesta puhuvat niin panimon henkilökunta, kuin myös Hannalle rakkaat asiakkaamme. Pyydämme siis kaikkia teitä allekirjoittamaan adressin, jolla Itä-Suomen ihmeemme rohkaistuisi taas kokeilemaan jotain UUTTA ja RÄVÄKKÄÄ.
Ville Leino / Olarin Panimo Ota yhteyttä adressin tekijään
Tämän verkkosivuston ylläpitäjän ilmoitusOlemme sulkeneet tämän adressin ja poistaneet allekirjoittajien henkilötiedot.Euroopan unionin yleiset tietosuoja-asetukset (GDPR) vaativat asianmukaisen syyn henkilökohtaisten tietojen tallentamiselle sekä vaativat, että tietoja säilytetään niin lyhyen aikaa kuin suinkin on mahdollista. |
Kirjaudu sisään hallinnoidaksesi adressiasi. |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Ei tuulivoimaloita Seitsemisen kansallispuiston rajalle
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Maantien 468 peruskorjaus
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Valiosauna osaksi Rovaniemeä
1526 Luotu: 08.09.2025
Ei tuulivoimaloita Seitsemisen kansallispuiston rajalle
1344 Luotu: 07.09.2025
Ei ampumaratahanketta Kokkolan Hanhinevalle
821 Luotu: 11.09.2025
Suomenhevoselle liputuspäivä.
1222 Luotu: 19.04.2025
Onni-palveluliikenne on säilytettävä Yli-Ii - Kiiminki välillä
502 Luotu: 20.08.2025
Kymintehtaan koulun Pilkan toimipisteen säilyttäminen
496 Luotu: 11.09.2025
Maantien 468 peruskorjaus
405 Luotu: 14.09.2025
Säilytetään Puistolan ja Tapulikaupungin kirjastot
398 Luotu: 07.09.2025
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
51406 Luotu: 02.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
21287 Luotu: 20.03.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
1021 Luotu: 12.06.2025
Haminalaisten lasten keskittäminen yhä suurempiin yksiköihin on loputtava!
240 Luotu: 07.09.2025
Viialan koulun säilyttäminen!
233 Luotu: 11.09.2025
Suomirockmuseo Joensuuhun
228 Luotu: 16.09.2025
Kustavin Keskustametsän säilyttäminen
221 Luotu: 12.09.2025
Ei tuulivoimaa Keuruun Lehmikorpeen
189 Luotu: 28.08.2025
Vetoomus Veho Salon toimipisteen säästämiseksi
176 Luotu: 29.08.2025
LAITEVAPAATA KASVURAUHAA NURMIJÄRVELLE
170 Luotu: 14.09.2025
Sopeutumisraha lakkautettava kansanedustajilta
210 Luotu: 22.07.2025
Kevyen liikenteen väylä Rasuasta Haavistoon ja edelleen Koskenpäälle
151 Luotu: 15.09.2025