Adressi tuulivoimahankkeiden keskeyttämiseksi Pihtiputaalla
Allekirjoitukset, joissa on kommentti mukana
#212
Älkää pilatko Suomen metsiä.IRJA Häkkinen (Pihtipudas, 15.08.2023)
#216
Ei lisää tuulimyllyjä pihtiputaalle.Harri Kananen (Pihtipudas, 19.08.2023)
#218
Tuulivoimakin saastuttaa. Tuulivoimapuistot, sähkönsiirtolinjat yms aiheuttavat luontokatoa. Mökkiläisten viihtyvyys Putaalla vähenee.Eeva-Liisa Suomalainen (Savukoski, 20.08.2023)
#223
Tätä menoa ei voi missään olla rauhassa ja nauttia luonnosta enää missään sellaisena kuin se onNiko Turunen (Pihtipudas, 25.08.2023)
#234
Missään nimessä ei tuulivoimalaa Pihtiputaalle. Tulisi vanhaan retkeilymetsään mökin kylkeen, eikö tosiaan muuta paikkaa ole?! Maanomistajille ei ole edes tulossa mitään korvauksia.Annika Pistol (Turku, 03.09.2023)
#238
Hyvät ja järkevät päätökset kannatettaviaTuija Pirttimäki (Tampere, 03.09.2023)
#250
Tuulivoimaa ei pidä rakentaa Ylä-Savoon eikä Keski-Suomeen ja pilata kauniita maisemia. Sähkö pitää tuottaa tuulivoimalla siellä missä kulutuskin on.Janna KEKKONEN (PIELAVESI, 11.09.2023)
#253
Älkää pilatko syntymäkotikuntaaniKirsi Niiranen (Tampere, 13.09.2023)
#276
Luonto on kallisarvoinen ja lisää Pihtiputaan vetovoimaa. Tuulivoimalat heikentävät luontoarvoja ja siksi on tärkeää säilyttää maltti tuulivoiman rakentamisessa ja hankkeiden eteenpäin viemisessä. Tuuli puistojen vaikutus luontoon näkyy pitkään tulevaisuudessa ja siksi ei pidä ajatella vain taloudellista puolta vaan sitä minkälainen luonto meillä on tarjota myös tuleville sukupolvilleTomi Sutinen (PIHTIPUDAS, 29.04.2024)
#277
Toivon että Pihtiputaan kunnan asukkaiden sekä mökkiläisten mielipiteitä kuunnellaan tuulivoima hankkeiden osalta. Tärkeintä on ottaa huomioon ihmisten ja luonnon hyvinvointi. Tuhottua luontoa ei saa enää takaisin.Leila Hiltunen (Kirkkonummi, 23.02.2025)