Ei kaivoksia Suomen Käsivarteen

Allekirjoitukset, joissa on kommentti mukana

#4605

Säästäkää pohjolan ainutlaatuinen luonto

(Tampere, 24.06.2020)

#4613

Voisivatko saamelaiset edes joskus olla tärkeämpiä kuin raha?

(Jyväskylä, 24.06.2020)

#4616

Ehdottomasti ei kaivoksille. Suomi ei saa olla se maa, josta revitän kaikki irti, jotta tietty osa ihmisistä vaan hyötyy asiasta ja tietysti rahallisesti. Mitä muille jää? Pilalle raiskattu luonto.
Herätkää ja miettikää mitä teette! Luonto ei ole kauppatavaraa!

(Helsinki, 24.06.2020)

#4636

Suomen on aika viimeinkin ottaa opiksi menneistä virheistä, kunnioittaa saamelaisten oikeuksia ja asettaa luonnonsuojelu etusijalle.

(Tampere, 24.06.2020)

#4651

Olen Suomalainen Amerikssa ja toivoisin että Suomi suojelee maata paremmin kuin ne tekee täällä Amerikassa. Maa ja vesi ovat meidän rakkaimmat lahjat ja niita pitää suojella yli kaiken, ja pitää kunnioittaa saamelaisia ja muita jotka tarvitsevat tätä maata ja vettä elääkseen.

(Los Angeles, 24.06.2020)

#4657

EI missään nimessä ulkomaalaiset yritykset jotka ovat perustaneet Suomeen kaivosyriyksiä on jo kierrätystä,kaivakoot omassa maasaan mesistään tai pelloitaan ihan miten ja mitä tahansa,mutta ei Suomessa eikä Suomen lapissa ,törkeää riistoyriystoimintaa???ja viellä Suomen viranomaisten hyväksymisellä.Piää olla joku tolkku tällekin touhulle

(Raisio, 24.06.2020)

#4691

Ei lappiin enää yhtäkään kaivosta tuhoamaan luontoa. Talvivaaran tuhot jäivät valtion maksettavaksi.

(Nummela, 24.06.2020)

#4708

Älkää antako kaivosten pilata hienoa Lapin luontoa ja sen monipuolisuutta

(Espoo, 24.06.2020)