Tapahtumat sallittava muiden kohtaamisten rinnalla - Samat säännöt kaikille
Allekirjoitukset, joissa on kommentti mukana
#2806
NäyttelijäAnnina Rubinstein (Kouvola, 13.03.2021)
#2822
Aatellaan kaikkia, tasa-arvoa!!!Nea Luomala (Jyväskylä, 13.03.2021)
#2867
Toivon että ihmiset voisivat jatkaa työtä ja olisi todella iso merkitys❤Handan Kasap (Tampere, 13.03.2021)
#2911
Tärkeintä on tehdä kaikkemme riskiryhmien suojelemiseksi. Useita Kulttuuritapahtumia voi kuitenkin järjestää turvallisesti ja järjestäjä sekä yleisö noudattaa niissä asianmukaisia turvatoimia. Tai sitten joka toinen kuukausi kauppakeskukset kiinni ja kulttuuritapahtumat avoinna. Toisaalta tavaraa voi myydä verkossa ja kulutustahan pitäisi muutenkin säädellä. Live-esityksiä ei voi korvata figitaalisesti. Nyt on kulttuurin vuoro!Mi Aleksandra Grönlund (Hanko, 14.03.2021)
#2916
Kulttuuritapahtumissa pystytään turvaamaan turvavälit paremmin kuin esim. kuntosaleilla, jotka ovat voineet toimia koko ajan. Joten tasapuolisuuden periaate olisi syytä saada käytäntöön.Minna Juuti (Mikkeli, 14.03.2021)
#2945
Nyt on tekojen aika. Antakaa meille syy olla ylpeitä suomalaisia. Jos meillä ei ole kulttuuria niin mikä on se juttu mistä meidän pitäisi olla ylpeitä? Alamme on yhtä arvokas kuin muutkin alat. Kuluneen vuoden jälkeen ei siltä tunnu. Nyt on todella päättäjien aika näyttää että kuinka paljon he arvostavat kulttuurialaa. Antakaa meidän tehdä työtämme!Jani Jokinen (Turku, 14.03.2021)
#2964
Tämä ei voi jatkua näin.Niko Palokangas (Espoo, 14.03.2021)
#2975
Kulttuurialan henkilöillä on oikeus työhön!Julie Svacinova (Helsinki, 14.03.2021)