Avioliitto on naisen ja miehen välinen julkinen liitto
Kommentoitu viesti
Vieras |
#254925.03.2013 18:53Hapatusta, jos mies- ja naisparit saavat esim. adobtoida lapsia. Perhearvot menevät lapsilta aivan sekaisin. Samaa sukupuolta olevista pareista on tullut oikein muoti-ilmiö, lähes jokaisesta tv-sarjasta näitä löytyy ja sitä oikein uralla yritetään luonnollistaa ml. koulujen seksivalistuksessa. Samaa sukupuolta olevien suhde ei ole luonnollista, eikä tule sallia enempää oikeuksia kuin rekisteröidyllä parisuhteella jo on. Suomen lait ja perusarvot ovat kristilliseltä pohjalta luotuja, siinä tulee pysyä. |
Vastaukset
Lasten puolesta |
#2568 Re:2013-03-25 19:42:16"Perhearvot menevät lapsilta aivan sekaisin. Samaa sukupuolta olevista pareista on tullut oikein muoti-ilmiö, lähes jokaisesta tv-sarjasta näitä löytyy ja sitä oikein uralla yritetään luonnollistaa ml. koulujen seksivalistuksessa. Samaa sukupuolta olevien suhde ei ole luonnollista, eikä tule sallia enempää oikeuksia kuin rekisteröidyllä parisuhteella jo on." Juuri näin. EI Homoliittoja, koska niiden kautta kasvaa sukupuolta olevien adoptio-oikeusvaatimukset. Jos lapsilta joskus tulevaisuudessa riistetään samaa sukupuolta olevien vanhempien adoptio-oikeuden laillistamisen kautta oikeus saada kasvaa isän ja äidin muodostamassa luonnollisessa perheessä, on se pahinta mitä lapselle voi tapahtua. Ei siinä auta vaikka kaksi homo-isää tai kaksi lesbo-äitiä kuinka lasta rakastaisivat, koska lapsihan kasvaa kieroutuneessa kasvuympäristössä, eikä tiedä tälläisissä tapauksissa mitään siitä mikä on 'äiti' tai mikä on 'isä'. Samaa sukupuolta olevien suhde ei ole luonnollista, eikä tule sallia enempää oikeuksia kuin rekisteröidyllä parisuhteella jo on. |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
48201 Luotu: 02.06.2025
Pelastakaa Pyynikin Aikamatkat ja Koko kylän piha
3093 Luotu: 09.03.2022
Adressi Hason vastikekorotuksia vastaan
960 Luotu: 25.07.2025
Sinetän liikenneturvallisuuden parantaminen
148 Luotu: 03.08.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
11023 Luotu: 09.06.2025
Ei aurinkovoimalaa Pennala–Virenojan kylämaisemaan – vaadimme hankkeen keskeyttämistä
356 Luotu: 01.07.2025
Bevarande av Parfix - Parfixin säilyttäminen
720 Luotu: 26.07.2025
Koukkuniemenpuiston uimalaituri säilytettävä
234 Luotu: 21.07.2025
Vetoomus Turun kaupungintalolle: Nostakaa Palestiinan lippu Ukrainan rinnalle — Vastavuoroinen ele tasa-arvon puolesta
267 Luotu: 29.07.2025
Osallistuminen Suomen eroamiseen Euroopan Unionista - KLSP
152 Luotu: 29.07.2025
Vetoomus Taalintehtaan Alkon säilyttämiseksi - Petition för att bevara Alkon i Dalsbruk
901 Luotu: 17.07.2025
Huoli Oripään Palvelutalon asukkaiden ruuasta.
295 Luotu: 25.07.2025
Kännykkäkielto pois suomen kouluista
21 Luotu: 05.08.2025
Linjamäen koulu osaksi Tuusulan kulttuurin verkkoa
182 Luotu: 10.07.2025
Vakinaistetaan Askolan alakoulujen Kasvatusohjaajan virka
115 Luotu: 15.06.2025
Skeitti- ja skuutti parkki Hämeenlinnan Käikälään
101 Luotu: 02.07.2025
Pelastetaan Pitkäjärvi ja Ilkon upeat kalliot
3664 Luotu: 10.09.2021
Kaivokselan vesitornin tulevaisuus ratkaistava kaavoituksessa
170 Luotu: 23.06.2025
TNT ei kuulu metsään – turvataan luonto ja lähiasutus
194 Luotu: 06.04.2025
Sopeutumisraha lakkautettava kansanedustajilta
34 Luotu: 22.07.2025