Avioliitto on naisen ja miehen välinen julkinen liitto
Kommentoitu viesti
Vieras |
#10346 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Homojen ohjeita17.04.2013 13:54#10336: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Homojen ohjeita Tämä on kuudes kerta, kun minua kutsutaan ties miksi sen takia, että olen homoseksuaalien oikeuden puolella. Kerron siis taas, olen hetero, olen nainen, olen äiti, olen vaimo. En ole ollenkaan siis pysynyt kaukana pyhästä avioliitosta vaan olen juuripa pyhässä avioliitossa. Ala ajamaan avioliitto-kieltoa homoja ymmärtäville heteroille? En ole myöskään Stadin namusetä, vaan ihan olen Lapista kotoisin. Maalta vieläpä. Kukapa uskoisi. En ole koskaan nähnyt edes Setan toimistoa, enkä yhtään sen julkaisua :D En tahallani käytä nimimerkkiä, sillä on aina yhtä hauskaa nähdä, millaisia yleistyksiä suvaitsemattomat ihmiset ovat valmiita tekemään yhden kirjoittajan perusteella. Yhden kerran joku sanoi minulle, ettei "teille saa adoptoida kun ei teitä homoja kukaan halua isäksi". Kumma kyllä kukaan ei ole halunnut yleistää noita väitteitään sitten koskemaan kaikkia heteronaisia, kun olen asiaa kysynyt. Passaisiko vaikka tuohon sinun viestiisi, että: "Heteronaiset täällä yrittävät tuoda "sivistyneisyyttään" esille tuuppaamalla tänne kaikenlaista homoroskaa. Ei pure meikäläisiin. Heidän oma henkilökohtainen ymmärryksensä näyttäytyy kuitenkin tosi kapea-alaisena ja lyhytnäköisenä. Rypekööt niinku haluavat, mutta pysyköön irstaudessaan kaukana pyhästä avioliitosta. Maksakoon itse myös aiheuttamansa seuraukset, yhteiskuntaa/veronmaksajia on turha huutaa apuun." Minusta tuo kuulostaa vähän ilkeältä meitä äitejä kohtaan. |
Vastaukset
Vieras |
#10400 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Homojen ohjeita2013-04-17 15:51:53#10346: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Homojen ohjeita Tämä ansaitsee mainioudessaan pikauusinnan, toiv. alkuperäinen kirjoittaja ei pahastu siteeraamisesta: "Tämä on kuudes kerta, kun minua kutsutaan ties miksi sen takia, että olen homoseksuaalien oikeuden puolella. Kerron siis taas, olen hetero, olen nainen, olen äiti, olen vaimo. En ole ollenkaan siis pysynyt kaukana pyhästä avioliitosta vaan olen juuripa pyhässä avioliitossa. Ala ajamaan avioliitto-kieltoa homoja ymmärtäville heteroille? En ole myöskään Stadin namusetä, vaan ihan olen Lapista kotoisin. Maalta vieläpä. Kukapa uskoisi. En ole koskaan nähnyt edes Setan toimistoa, enkä yhtään sen julkaisua :D En tahallani käytä nimimerkkiä, sillä on aina yhtä hauskaa nähdä, millaisia yleistyksiä suvaitsemattomat ihmiset ovat valmiita tekemään yhden kirjoittajan perusteella. Yhden kerran joku sanoi minulle, ettei "teille saa adoptoida kun ei teitä homoja kukaan halua isäksi". Kumma kyllä kukaan ei ole halunnut yleistää noita väitteitään sitten koskemaan kaikkia heteronaisia, kun olen asiaa kysynyt. Passaisiko vaikka tuohon sinun viestiisi, että: "Heteronaiset täällä yrittävät tuoda "sivistyneisyyttään" esille tuuppaamalla tänne kaikenlaista homoroskaa. Ei pure meikäläisiin. Heidän oma henkilökohtainen ymmärryksensä näyttäytyy kuitenkin tosi kapea-alaisena ja lyhytnäköisenä. Rypekööt niinku haluavat, mutta pysyköön irstaudessaan kaukana pyhästä avioliitosta. Maksakoon itse myös aiheuttamansa seuraukset, yhteiskuntaa/veronmaksajia on turha huutaa apuun." Minusta tuo kuulostaa vähän ilkeältä meitä äitejä kohtaan."
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Ei tuulivoimaloita Seitsemisen kansallispuiston rajalle
Maantien 468 peruskorjaus
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Valiosauna osaksi Rovaniemeä
1526 Luotu: 08.09.2025
Ei tuulivoimaloita Seitsemisen kansallispuiston rajalle
1475 Luotu: 07.09.2025
Maantien 468 peruskorjaus
909 Luotu: 14.09.2025
Ei ampumaratahanketta Kokkolan Hanhinevalle
862 Luotu: 11.09.2025
PERUTAAN LEIKKAUKSET KAIKISTA KÖYHIMMILLE – NÄPIT IRTI TOIMEENTULOTUESTA
760 Luotu: 22.09.2025
Suomenhevoselle liputuspäivä.
1228 Luotu: 19.04.2025
Kymintehtaan koulun Pilkan toimipisteen säilyttäminen
640 Luotu: 11.09.2025
Venetankkausasema Ristiinaan
549 Luotu: 20.09.2025
Suomirockmuseo Joensuuhun
483 Luotu: 16.09.2025
Säilytetään Puistolan ja Tapulikaupungin kirjastot
404 Luotu: 07.09.2025
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
51406 Luotu: 02.06.2025
Viialan koulun säilyttäminen!
260 Luotu: 11.09.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
1024 Luotu: 12.06.2025
Haminalaisten lasten keskittäminen yhä suurempiin yksiköihin on loputtava!
242 Luotu: 07.09.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
21308 Luotu: 20.03.2025
Kustavin Keskustametsän säilyttäminen
223 Luotu: 12.09.2025
Espoon sirkus- ja teatterikoulu Eskolle uudet tilat
217 Luotu: 15.09.2025
Ei tuulivoimaa Keuruun Lehmikorpeen
193 Luotu: 28.08.2025
LAITEVAPAATA KASVURAUHAA NURMIJÄRVELLE
179 Luotu: 14.09.2025
Vetoomus Veho Salon toimipisteen säästämiseksi
176 Luotu: 29.08.2025