Avioliitto on naisen ja miehen välinen julkinen liitto
Kommentoitu viesti
Pelastetaan toki - sinulta |
#11034 Re: Re: Re: Homous on pedofilian esiaste.22.04.2013 11:51#11027: Pelastakaa lapset. - Re: Re: Homous on pedofilian esiaste. Pelastakaa lapset ry kyllä tekee paljonkin lapsia auttaakseen. Siksi se tekee myös rasisminvastaista työtä ja on selkeästi ottanut kielteisen kannan myös seksuaaliseen suuntaukseen perustuvaan syrjintään. Pelastakaa lapset ry kun haluaa tukea myös nuorten kasvua ja myös siinä tapauksessa, että he kokevat olevansa homoseksuaaleja. Järjestö selvästi haluaa suojella lapsia ja nuoria sinun kaltaistesi ihmisten vihapuheilta ja syrjinnältä, mutta ei todellakaan tuomitse homoseksuaalisuutta! Jos vielä aiot vääristellä totuutta Pelastakaa lapset ry:n toiminnasta, ilmoitan sinusta heille suoraan. Myös poliisille, sillä syyllistyt jatkuvasti kiihottamiseen kansanryhmää vastaan, joka on rikoslain mukaan rangaistava teko. Pelastakaa lapset ry:kin on erikseen maininnun ko. rikoslain kohdan (alla). Tässäpä pari lainausta Pelastakaan lapset ry:n oppaasta "r-sana: kirja rasismista ja siihen puuttumisesta": "Tämänhetkinen yhteiskunnallinen ilmapiiri sallii rasistisia lausuntoja ja kannanottoja. Rasismi- ja vihakirjoittelun määrä on kasvanut erityisesti verkossa, mikä näkyy myös nuorten suosimissa verkkoympäristöissä.--- Nuorisotoiminta, joka ottaa huomioon rasisminvastaisuuden, mahdollistaa nuorelle turvallisen tilan tulla, olla, osallistua ja vaikuttaa. Tämä luo pohjaa ilmapiirille, jossa jokainen hyväksytään omana itsenään niin pitkälle kuin tämä oleminen ei loukkaa kenenkään muun vastaavaa oikeutta.--- Kasvattajille suunnattu koulutus pyrkii tuomaan näkyviin sisäistetyt asenteet ja iskostuneet ennakkoluulot, jotka synnyttävät tai vahvistavat syrjiviä toimintamalleja. Syrjintä voi kohdistua esimerkiksi sukupuoleen, etnisyyteen, ihonväriin, seksuaaliseen suuntautumiseen tai vammaisuuteen.--- Rikoslain 11 luvun 10 §:ssä säädetään että se, ”joka asettaa yleisön saataville tai muutoin yleisön keskuuteen levittää tai pitää yleisön saatavilla tiedon, mielipiteen tai muun viestin, jossa uhataan, panetellaan tai solvataan jotakin ryhmää rodun, ihonvärin, syntyperän, kansallisen tai etnisen alku- perän, uskonnon tai vakaumuksen, seksuaalisen suuntautumisen tai vammaisuuden perusteella taikka niihin rinnastettavalla muulla perusteella, on tuomittava kiihottamisesta kansanryhmää vastaan sakkoon tai vankeuteen enintään kahdeksi vuodeksi.--- Yhdenvertaisuus on ihmisten tasaveroista kohtelua kansalaisuudesta, etnisestä alkuperästä, seksuaalisesta suuntautumisesta, iästä, sukupuolesta, vammasta tai muista yksittäiseen henkilöön liittyvistä piirteistä huolimatta. Yksinkertaisimmillaan yhdenvertaisuus on erilaisuuden hyväksymistä ja toisen ihmisen kunnioittamista sellaisena kuin hän on. Ihmisillä tulee olla yhdenvertaiset mahdollisuudet osallistua, kehittyä ja saada palveluita."
|
Vastaukset
Vieras |
#11035 Re: Re: Re: Re: Homous on pedofilian esiaste.2013-04-22 12:23:06#11034: Pelastetaan toki - sinulta - Re: Re: Re: Homous on pedofilian esiaste. Eiköhän seksuaalisen suuntautumisen hyväksymisen ja homoavioliittojen hyväksyminen ole kaksi aivan eri asiaa! |
Lapsi etusijalle |
#11041 Re: Re: Re: Re: Homous on pedofilian esiaste.2013-04-22 13:20:48#11034: Pelastetaan toki - sinulta - Re: Re: Re: Homous on pedofilian esiaste. Rikoslaissa on myös maininta lasten sekaantumiseen Eli pedofiliaan ja se on todella törkeää jos lasten kasvattajiksi hyväksytään moraalittomuudessa elävät homo parat. Ajatteleppa asiaa lasten kannalta äläkä aina työnnä aikuisten haluja etusijalle. Lapsi tarvitsee terveet ja kestävät elämän esimerkit ja homous on kaukana siitä. Yhdenvertaisuus EI Ole sitä että hyväksytään lasten hyväksi käyttö. |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
45681 Luotu: 02.06.2025
Vetoomus Koukkuniemen kirjaston säilyttämisen puolesta
368 Luotu: 30.06.2025
Vaadimme keskussairaalan palveluiden säilyvän Savonlinnassa lain sallimissa rajoissa
2326 Luotu: 22.03.2025
Hämeenlinnan Ryhmäpuutarhan typistämistä vastaan
135 Luotu: 07.07.2025
Ei aurinkovoimalaa Pennala–Virenojan kylämaisemaan – vaadimme hankkeen keskeyttämistä
193 Luotu: 01.07.2025
Jatkoaikaa Klemetskogin koulukiinteistölle!
199 Luotu: 03.07.2025
Ei kuntoportaita pulkkamäen tilalle Littoisten pururadalle.
84 Luotu: 10.07.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20896 Luotu: 20.03.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1763 Luotu: 12.06.2025
Työkyvyttömäksi todetut henkilöt irti TE-toimiston asiakkuudesta
179 Luotu: 30.06.2025
Pelastetaan Pitkäjärvi ja Ilkon upeat kalliot
3601 Luotu: 10.09.2021
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
221 Luotu: 18.06.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
213 Luotu: 13.06.2025
Linjamäen koulu osaksi Tuusulan kulttuurin verkkoa
18 Luotu: 10.07.2025
Stop Kaskenlinnan ja Mäntymäen sairaaloiden henkilökunnan parkkimaksuille
252 Luotu: 18.06.2025
Skeitti- ja skuutti parkki Hämeenlinnan Käikälään
20 Luotu: 02.07.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10630 Luotu: 09.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
731 Luotu: 12.06.2025
Jyri Possusta perinteisempi Yrjö
10 Luotu: 05.07.2025
Pysäytetään Inkoon terästehtaan suunnitelmat ympäristön pelastamiseksi! Stoppa stålverksplanerna i Ingå för att rädda miljön!
285 Luotu: 26.06.2025