Avioliitto on naisen ja miehen välinen julkinen liitto
Kommentoitu viesti
Vieras |
#21274 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Uusnatsiksi pakotettu Viinikainen rukka23.09.2013 10:19#21261: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Uusnatsiksi pakotettu Viinikainen rukka Täytyy rauhassa katsoa, mistä Janin kohdalla on todella kyse. Kyllähän se tuon kaveriporukan puolesta tuli selväksi, muuten ei käsiä kohotella. Tosi ikävää, antavat aseet vihollisen käteen. Turusen kommenttia en tähän olisikaan ottanut tuon ryhmäkuvan näkemisen jälkeen. Tuli nyt totisesti väärään paikkaan. Mutta Janilla voi olla myös suunta parempaan menossa, vaikka olisikin kotoisin tuosta heil-porukasta. Sitäkään mahdollisuutta ei saisi tehdä olemattomaksi, muuten voi tie kääntyä todella pahaan suuntaan.
Kangasalan kunnanvaltuuston jäsen, teknisen lautakunnan puheenjohtaja Jani Viinikainen ei tietenkään ole uusnatsi, vaan demokratiakriittinen persujen entinen jäsen. Hän on siis samalla tavalla demokratiakriittinen kuin maahanmuuttokriittiset eivät ole rasisteja ja homokriittiset eivät homofobeja. Rauhassa voi arvella, että nyt erottamisensa jälkeen Viinikainen muodostaa yhden julkiheteromiehen valtuustoryhmän, joka esittelee kainaloaan Hitler-naamari päässään valtuuston ja teknisen lautakunnan kokouksissa. Hän suunnittelee ensi vuodeksi oikein kunnon Hetero Pridea Nürnbergin puoluekokouksesta kopioitune valopatsaineen. Tähän asti puolison annostelema terveempi ajattelu on loistanut poissaolollaan Viinikaisen pääkopasta, eikä liene toivoa asiantilan korjaantumisesta. Hyvä, jos puoliso jaksaa pysyä tuollaisen ressukan rinnalla. Siinäpä olisi niitä perinteisiä perhearvoja kerrakseen.
|
Vastaukset
Vieras |
#21278 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Uusnatsiksi pakotettu Viinikainen rukka2013-09-23 10:35:24#21274: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Uusnatsiksi pakotettu Viinikainen rukka
Maahanmuuttokriittinen on rasisti, jos hänen päähänsä ei mahdu mitään muuta kuin mamu-ihmisten kaikenpuolinen arvostelu ja elämäntilanteen ymmärtämättömyys. Maahanmuttokritiikkiäkin voi olla monenkaltaista, josta on kaikki rasismi kaukana. Samoin suhde homoseksuaalisuuteen. |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Suomi ei saa luovuttaa tosiasiallista päätösvaltaa kansanterveydestään Maailman terveysjärjestölle / Finland får inte ge bort sin faktiska beslutsrätt angående folkhälsan till WHO
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Haljastennokkaa ei saa myydä
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Ei pumppuvoimaloita Kemijärvelle
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Sotiemme veteraanit linnanjuhliin 6.12.2024.
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Klaukkalan terveyskeskuksen palvelujen säilyttämisen puolesta
4638 Luotu: 27.04.2025
Virkistys- ja lähimetsien hakkuut pois Vaasan metsäsuunnitelmasta
240 Luotu: 12.05.2025
Skeittipuisto Viialaan
191 Luotu: 11.05.2025
Säilytetään maksuton ruoka kuntouttavassa työtoiminnassa Tampereella ja laajennetaan se koko Pirkanmaalle!
170 Luotu: 16.05.2025
Ei energiapuuterminaalia Munittulaan!
161 Luotu: 13.05.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20593 Luotu: 20.03.2025
Reilumpi luistelupassijärjestelmä aikuisille harrastajille
131 Luotu: 14.05.2025
Adressi Siilinjärven kirjastoauto Pikku-Marjan puolesta
676 Luotu: 01.04.2025
Säilytetään Santalan aarniometsä Hausjärvellä
252 Luotu: 29.04.2025
Turvallisuutta Malminkartanonaukioon - lisää valvontaa Alepan alueelle
102 Luotu: 11.05.2025
Vesannontie /Seututie 552 Keiteleellä turvalliseksi kevyen liikenteen väylällä
91 Luotu: 15.05.2025
Säilytetään Santapankki virkistyskäytössä
490 Luotu: 04.05.2025
Tuuloksen päiväkodin siirto Tuuloksen koulun tiloihin on peruttava
774 Luotu: 13.03.2025
Työsuhde pyöräilyn verotusta ei saa muuttaa
1511 Luotu: 01.05.2025
Ei lumenkaatopaikkaa Keskuspuistoon! Alue tulee säilyttää luonnolle, liikunnalle ja lapsille!
1594 Luotu: 10.12.2024
Muntterinkankaan tuulivoimahanketta Pielavedellä ei tule rakentaa
130 Luotu: 07.05.2025
Ei uraanikaivoksia Pohjois-Karjalaan
67 Luotu: 08.05.2025
Vaadimme keskussairaalan palveluiden säilyvän Savonlinnassa lain sallimissa rajoissa
1867 Luotu: 22.03.2025
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
11383 Luotu: 03.02.2025
Ilotulitteet eivät kuulu Kolin kansallispuistoon
396 Luotu: 17.02.2025