Vaasan musiikkiluokkien puolesta
Kommentoitu viesti
Vieras |
#691 Re: Re:09.06.2012 11:11#689: Valitse nimimerkki - Re: Rehtori ollut virassa jo useamman vuoden... Että tällä asiantuntemuksellako täällä kommentoidaan?
|
Vastaukset
Vieras |
#697 Re: Re: Re:2012-06-09 13:10:09#691: - Re: Re: #689: Valitse nimimerkki - Re: Rehtori ollut virassa jo useamman vuoden... Että tällä asiantuntemuksellako täällä kommentoidaan? Hyvin huomattu. Oli muuten kova homma tarkistaa kun asiaa pyritään salaamaan mutta onneksi vastuuhenkilötieto ei ollut salainen mutta toki tarkistin kun sanomani kumottiin Asiassa oli tittelivirhe sillä irtisanomisen hoiti uusi kaksi kuukautta virassa ollut koulutoimenjohtaja Juha-Pekka Lehmus joka ei ollutkaan rehtori. Näin asia saakin uuden käänteen, jos vain rehtorilla on oikeus irtisanomiseen. Pidin päivänselvänä, että hän on rehtori koska hän teki vain rehtorille sallitun siirron. Tittelivirhe ei muuta varsinaista asiaa. Tittelivirheitä voi tulla kun asioita pitää salailun vuoksi päätellä. Asia meneekin mielenkiintoiseksi jos irtisanomisella ei olekaan lainvoimaa. Lehmus oli ollut virassaan vain kaksi kuukautta eikä siis ollut rehtori, jolla on lainvoimaa irtisanoa alaisensa, eikä hän varmasti kerennyt tutustua asiaan. Mutta aina löytyy joku joka voi irtisanoa vaikka rehtorin. Olisikohan koulutoimenjohtaja tällainen asema? Se nostaa silloin 2 kk. koulutoimenjohtajana olleen Juha-Pekka Lehmuksen epäillysti syylliseksi, jos irtisanominen ei ole laillinen. Mutta luultavasti Koulutoimenjohtaja on sellainen titteli, että sen takana on irtisanomisen lainvoima. |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
45561 Luotu: 02.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10626 Luotu: 09.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1744 Luotu: 12.06.2025
Älkää sahatko pois sitä kulttuurin oksaa, jolla me kaikki istumme ruotsinkielisessä Suomessa!
1461 Luotu: 16.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
826 Luotu: 14.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
731 Luotu: 12.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
715 Luotu: 06.06.2025
Pysäytetään Inkoon terästehtaan suunnitelmat ympäristön pelastamiseksi! Stoppa stålverksplanerna i Ingå för att rädda miljön!
283 Luotu: 26.06.2025
Vetoomus Koukkuniemen kirjaston säilyttämisen puolesta
283 Luotu: 30.06.2025
Stop Kaskenlinnan ja Mäntymäen sairaaloiden henkilökunnan parkkimaksuille
247 Luotu: 18.06.2025
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
216 Luotu: 18.06.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
206 Luotu: 13.06.2025
Työkyvyttömäksi todetut henkilöt irti TE-toimiston asiakkuudesta
175 Luotu: 30.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20875 Luotu: 20.03.2025
Jatkoaikaa Klemetskogin koulukiinteistölle!
149 Luotu: 03.07.2025
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
147 Luotu: 16.06.2025
Kaivokselan vesitornin tulevaisuus ratkaistava kaavoituksessa
121 Luotu: 23.06.2025
Kankaanpään terveyskeskuksen hyvän asiakaspalvelun puolesta
119 Luotu: 18.06.2025
Suomussalmen Härkökankaan hautausmaan vanhat hautamuistomerkit ovat vaarassa
110 Luotu: 24.06.2025
Ei mastoa Kuussalonpuistoon – puolustamme lähiluontoa ja asuinympäristöämme Kangasalla
108 Luotu: 26.06.2025