Lisää jaksoja Lemmen Viemää telenovelaan
Subilla nähtävä Baijerilainen telenovela Lemmen viemää (Sturm der Liebe) lyö kotimaassaan katsojaennätyksiä ja vetää juonikuvioissaan vertoja latinalaisamerikkalaisille esikuvilleen. Telenovelan päähenkilö Laura (Henriette Richter-Pöhl) haluaa samaa kuin useimmat muutkin nykynaiset: unelmien työpaikan ja unelmiensa miehen. Sarjaa on kuvattu romantiikkaa tihkuvissa alppimaisemissa ja siinä on kaikki oikean telenovelan ainekset: intohimoa, juonittelua ja vauhdikkaita käänteitä.
Sub on tämän hetkisten tietojen mukaan ostanut sarjaa 150 jaksoa. Sarjaa on tehty Saksassa tähän mennessä 670 jaksoa ja nyt sarjaa Saksassa näyttävä tv-kanava ARD on tilannut sarjaa sen tuotantoyhtiöltä, Bavarialta, 200 jaksoa lisää. Näillä näkymin sarja tulee siis olemaan 870 jaksoa pitkä.
Eikö olisikin mukavaa nähdä sarja loppuun saakka myös meillä täällä Suomessa? Nähdä ketkä saavat toisensa ja miten tämä romanttinen ja jännittävä telenovela sitten aikanaan päättyy? Jos siis haluat nähdä sarjaa subilla jatkossakin, allekirjoita tämä adressi. Adressi tullaan lähettämään myöhemmin ilmoitettavana ajankohtana subille.
13.3.08
Sub on ostanut sarjaan 163 jaksoa lisää ja sarjaa nähdään näillä näkymin jaksoon 313 saakka. Me todelliset saran fanit emme tyydy tähän, vaan haluamme subin näyttävän loputkin jäljelle jäävät 557 jaksoa.
12.10.08
Saksasta kuuluu jälleen uutta. Tuotantoyhtiöltä on nyt tilattu tähän telenovelaan vielä 200 jaksoa lisää, jotan kokonaispituus tulee olemaan 1070 jaksoa.
Me tämän adressin allekirjoittaneet haluamme nähdä telenovelan sen loppuun saakka ja toivomme subin ostavan telenovelan kaikki jaksot.
10.11.08
Subilta on ilmoitettu sarjan jatkuvan tällä hetkellä helmikuuhun saakka, mutta viimeisimpien tietojen mukaan sarja pysyy ohjelmistossa vielä hyvin pitkään.
Tästä syystä nimien keräys adressiin jatkuu edelleen niin kauan että kaikki 1070 jaksoa nähdään subilla.
13.7.09
Sarjaa nähdään subilla näiden hetkien tietojen mukaan pitkälle syksyyn. Uutiset Saksasta kertovat että sarja jatkuu vielä ainakin 200:lla jaksolla, eli jaksoja tulee olemaan ainakin 1270.
Nimien keräys jatkuu edelleen aktiivisesti. Me telenovelan todelliset ystävät haluamme nähdä myös kaikki jaksot subilla.
Hanna Pitkänen Ota yhteyttä adressin tekijään
Tämän verkkosivuston ylläpitäjän ilmoitusOlemme sulkeneet tämän adressin ja poistaneet allekirjoittajien henkilötiedot.Euroopan unionin yleiset tietosuoja-asetukset (GDPR) vaativat asianmukaisen syyn henkilökohtaisten tietojen tallentamiselle sekä vaativat, että tietoja säilytetään niin lyhyen aikaa kuin suinkin on mahdollista. |
Kirjaudu sisään hallinnoidaksesi adressiasi. |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Ei pumppuvoimaloita Kemijärvelle
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Suomi ei saa luovuttaa tosiasiallista päätösvaltaa kansanterveydestään Maailman terveysjärjestölle / Finland får inte ge bort sin faktiska beslutsrätt angående folkhälsan till WHO
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Haljastennokkaa ei saa myydä
Sotiemme veteraanit linnanjuhliin 6.12.2024.
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Työsuhde pyöräilyn verotusta ei saa muuttaa
1406 Luotu: 01.05.2025
Klaukkalan terveyskeskuksen palvelujen säilyttämisen puolesta
3498 Luotu: 27.04.2025
Säilytetään Santapankki virkistyskäytössä
392 Luotu: 04.05.2025
Suomenhevoselle liputuspäivä.
422 Luotu: 19.04.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20447 Luotu: 20.03.2025
Ilotulitteet eivät kuulu Kolin kansallispuistoon
371 Luotu: 17.02.2025
Säilytetään Santalan aarniometsä Hausjärvellä
118 Luotu: 29.04.2025
Maunulan, Paloheinän ja Pihlajamäen terveysasemien puolesta
1859 Luotu: 09.05.2022
Vaadimme keskussairaalan palveluiden säilyvän Savonlinnassa lain sallimissa rajoissa
1705 Luotu: 22.03.2025
Muntterinkankaan tuulivoimahanketta Pielavedellä ei tule rakentaa
53 Luotu: 07.05.2025
Itämeri EI ole akkuteollisuuden kaatopaikka
68605 Luotu: 15.02.2024
Adressi Siilinjärven kirjastoauto Pikku-Marjan puolesta
550 Luotu: 01.04.2025
Ei lumenkaatopaikkaa Keskuspuistoon! Alue tulee säilyttää luonnolle, liikunnalle ja lapsille!
1481 Luotu: 10.12.2024
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
11335 Luotu: 03.02.2025
Tuuloksen päiväkodin siirto Tuuloksen koulun tiloihin on peruttava
682 Luotu: 13.03.2025
Epäluottamuslause: Orpon hallituksen on erottava - Orpos regering måste avgå!
2505 Luotu: 15.07.2023
Ei maksumuuria lasten ja nuorten pesäpalloon – PesisTV:n pakollisuus peruttava juniorisarjoissa
1856 Luotu: 10.04.2025
Pelastakaa Heinolan Niemelänranta, ei rakentamista
593 Luotu: 01.03.2023
Julkisen liikenteen hintoja täytyy laskea!
18 Luotu: 08.05.2025
Ei uraanikaivoksia Pohjois-Karjalaan
14 Luotu: 08.05.2025