Adressit.com

Eläinrääkkääjille kovemmat rangaistukset

Ota yhteyttä adressin tekijään

Vieras#1 Oct 28, 2010, 16:12

Eläimet - ihmiset

Eläimiä ei saa rääkätä eikä kiusata, se on kielletty laissa,
mutta ihmisiä saa kiusata, sitä ei kiellä kukaan. Lukekaa vaikka keskustelupalstoja.
Vieras#2 Oct 29, 2010, 14:13
mun mielestä sellanen joka rääkkää eläimiä,ni pitäisi kokea saman itsekkin.. esim jos ajat tahallesi eläimen päältä,niin joku pitäisi ajaa tahalaan sinun päältäsi..tietäisi miltä tuntuu kun juokset henkesi edestä karkuun..
Vieras#3 Nov 01, 2010, 09:43

Re: Eläimet - ihmiset

#1: Arvonsa kaikilla - Eläimet - ihmiset 

 niinpä .ketkä net kiusaat toisia ihmisiä ......toiset ihmiset ,ei viattomat eläimet ja ihmiset osaavat puolustaa itseään  ja onhan se laki ihmisten häirinnästä ,kiusaamisesta ym .myös  olemassa.eläimet  jos net puolustautuu , niin net todetaan häiriintyneiksi  ja luonnevikaiseksi ja eikun piikille vaan .ja jos laki ei saa ihmisten kiusaajia kuriin niin onhan muitakin keinoja  laittaa kiusaajat kuriin ,        terkuin marla

Vieras#4 Jan 28, 2011, 13:23

Eläinrääkkääjille kovemmat rangaistukset

Kuinka monen eläimen on vielä kärsittävä ihmisen piittaamattomuuden,tyhmyyden ja sadistisen käytöksen vuoksi?Muutaman satasen sakkorangaistukset ja lyhyet eläintenpito kiellot eivät auta asiaa.Kunnon rangaistuksia saatava ja niitä myös käytäntöön laitettava ja valvottava.En näe mitään muuta mahdollisuutta asian korjaamiseksi.Eläinsuojelutyötä enemmmän arvostettava ja ihmisten otettava kantaa aina kun mahdollista.On sitä monen muunkin asian puolesta ääntä pidetty ja tämä on yksi niistä,jossa pitäisi huutaa kurkku suorana.Nimiä vaan tähän adressiin ja uusia adresseja peliin,ettei totuus unohdu.