Avioliitto on naisen ja miehen välinen julkinen liitto
Ota yhteyttä adressin tekijään
Jamo!! Eikö yksi kerta riitä??
Re: Re: Terolle!
#5775: ei tälle adressille! - Re: Terolle!
Jokainen saa tehdä valintansa ihan itse - joko omaksi vahingokseen tai hyödykseen. Kuoleman jälkeen valintaa ei voi enää muuttaa. Sitten alkaa IKUISUUS!
Re: Re: Re: Terolle!
#5778: Jeesuksen oma - Re: Re: Terolle!
Mä haluan todisteet ennen kuin uskon johonkin, se ei ole valinta. Se ei koskaan voi olla valinta. Jos Jumala on olemassa, ja ei ole antanut mitää todisteita olemassaolostaan eli syyn uskoa, ei ole minun valinta joutua kidutetuksi kuoleman jälkeen ikuisiksi ajoiksi. Kyse on sillon Jumalan valinnasta. Jumalalla on tällöin vaihtoehto lähettää minut helvettiin kidutettavaksi tai päästää taivaaseen.
Re: Matematiikkaa
142 814+26 616=169 430. Suomalaisia on jotain 5 miljoonaa. Äänioikeutettuja reilu 4 miljoonaa. Mitähän mieltä loput ovatkaan? Se selviää eduskunnassa, joka on demokraattinen tasavaltamme tasa-arvoisesti valittu edustajistomme.
Nämä kansalaisaloitteet ja adressit ovat vain mielipiteen ilmauksia, johon jokaisella on tasa-arvoinen oikeus ilman että sitä tukahdutetaan tai luokitellaan diktatorisesti (lue:epätasa-arvoisesti) vääriin ja oikeisiin mielipiteisiin leimaamalla omaa mielipiteen vastainen kannanotto vihapuheeksi.
HESARI TÄNÄÄN
Järjestön toiminta kiellettiin viime kesäkuussa. Kieltoa perusteltiin sillä, että järjestö loukkaa yhteiskunnan arvoja.
Vuonna 1982 perustettu järjestö haluaa laillistaa aikuisten ja lasten välisen seksin, mutta vastustaa ehdottomasti kaikenlaista seksuaalista hyväksikäyttöä. Järjestöön on kuulunut noin 60 jäsentä
Oikeuden mukaan järjestön nettisivulla oleva sisältö on laillista, eikä ihmisiä kehoteta harrastamaan seksiä lasten kanssa. Järjestö ei myöskään ole tuomioistuimen mukaan vastuussa joidenkin jäseniensä aikaisemmista seksuaalirikostuomioista.
Re: Re: voi voi...
EI VARMASTI OLE SYNNYNNÄISTÄ. SYNNYTYKSESSÄ SIELTÄ TULEE POIKIA TAI TYTTÖJÄ. VASTASYNTYNEET OVAT PUHTAITA TYTTÖJÄ JA POIKIA. ÄLÄ KUULE ALA LAITTAA HOMOUTTA LASTEN SYYKSI.
HOMOUS TULEE YMPÄRISTÖN JA KASVATUKSEN TULOKSENA
Re: Jamo!! Eikö yksi kerta riitä??
#5777: Pysytään asialinjalla - Jamo!! Eikö yksi kerta riitä??
JAUHETAAN TÄÄLLÄ TARKOITUSHAKUISESTI SITÄ ITSEÄÄNKIN ETTÄ VARSINAINEN ASIA PAINUISI TAKA-ALALLE..!
Re: HESARI TÄNÄÄN
#5781: ensin homous, sitten pedofilia tasa-arvoiseksi! - HESARI TÄNÄÄN
Tämä hulluus lopetetaan. Lapset seksi orjina. Homoudella leikkiminen on esiaste pedofiiliaan.
NYT ISÄT,ÄIDIT,MUMMOT, UKIT TAISTELUUN LASTEN JA PERHEIDEN PUOLESTA. Avioliitto on naisen ja miehen välinen.
LAITETAAN VIREILLE KANSALAISALOITE: AVIOLIITTO KUULUU VAIN JA AINOASTAAN MIEHEN JA NAISEN VÄLILLE!
NÄMÄ VAATIMUKSET EIVÄT LOPPUISI SAMAA SUKUPUOLTA OLEVIIN LIITTOIHIN..TÄLLÄ LAILLA AVATTAISIIN VAIN TIE KAIKKIIN MUIHINKIN SAIRAISIIN HIMOIHIN JA HALUIHIN LAKIIN VEDOTEN..TASA-ARVO KUULUU KAIKILLE HALUAMISILLE PERIAATTEELLA..
MEIDÄN ON HERÄTTÄVÄ PUOLUSTAMAAN ELÄMÄN TÄRKEITÄ JA KANTAVIA ARVOJA TÄSSÄ KRISTITYSSÄ JA LÄNSIMAISESSA YHTEISKUNNASSAMME..
Re: Re: Re: voi voi...
Itseasiassa ei tuossa syytetä mitenkään lapsia, vaan käytännössä vanhempia, joiden perimän lapset omaavat. Perimä on lopullinen syy, geneettinen tai epigeneettinen. Lapsi on seksuaalisuudeltaan sitten mikä on. Homoseksuaalisuus ei ole ympäristö tai kasvatuksen tulos, sillä homoseksuaaleja löytyy myös muista lajeista ihmisen lisäksi. Kysymys kuuluukin, että mitä etua homoseksuaalisuus tuo lajille, sillä muuten se olisi karsiutunut lajeista pois evoluution seurauksena.
Re: LAITETAAN VIREILLE KANSALAISALOITE: AVIOLIITTO KUULUU VAIN JA AINOASTAAN MIEHEN JA NAISEN VÄLILL
Voisit silti lopettaa tuon floodaamisesi. Teet vain itsesi naurunalaiseksi. Opettele myös kirjoittamaan normaalia tekstiä. Caps Lock pois päältä. Isoilla kirjoittaminen on huutamista ja se häiritsee.
Miehen ja naisen välinen avioliitto on yhteiskunnan perussolu, luonnottomat homo ja lesbosuhteet ovat kuin syöpäsolu(keinotekoinen mutaatio) terveessä rakenteessa.
Re: Re: LAITETAAN VIREILLE KANSALAISALOITE: AVIOLIITTO KUULUU VAIN JA AINOASTAAN MIEHEN JA NAISEN VÄ
TARKOITUS ONKIN HUUTAA HYVÄN ASIAN PUOLESTA!
Kaikki mikä tervettä ja normaalia on, häiritsee epänormaalia..
Avioliitto kuuluu vain ja ainoastaan miehen ja naisen välille ja väliseksi liitoksi!
Re: HESARI TÄNÄÄN
#5781: ensin homous, sitten pedofilia tasa-arvoiseksi! - HESARI TÄNÄÄN
Siis tuomareiden mielestä yhteiskunnan arvoja saa loukata - mutta ei pedofiilijärjestön henkilöitä?
Eikö juuri arvoista nouse lakien perusta? Jos Raamatun arvot poistetaan laeista, mitä jää jäljelle?
This comment has been removed by the person who wrote it.
Pidetään loppuun asti kiinni Raamatun terveistä arvoista, ne arvot ovat tervehdyttävää suolaa yhteiskunnan "solurakenteessa."
Re: Re: Re: HESARI TÄNÄÄN
#5792: - Re: Re: HESARI TÄNÄÄN
Jee, päästään sitten vihdoinkin kivittämään lapsia, tappamaan vääräuskoisia, sekä niitä jotka sapattina tekee töitä, syö sianlihaa tai pitää pellavasta ja villasta kudottua vaatetta. Eikä pidä unohtaa naisten alistamista miehien omistukseen. Tai varsinkaan orjien pitämistä. Oon aina halunnukin oman orjan.
Re: Re: Re: Re: HESARI TÄNÄÄN
#5794: ei tälle adressille! - Re: Re: Re: HESARI TÄNÄÄN
Hei ! Mitenkä vuodatuksesi liittyi Haagin tuomioistuimen päätökseen?Mitä mieltä olet siitä?
Re:
#5776: blokki - Allekirjoituksia asian puolesta: 142 814 kappaletta.
Allekirjoituksia asiaa vastaan: 26 616 kappaletta.
Vertaa adressia adressiin. Naimalakko: 3466. Vaikka sitä oli markkinoimassa koko vihreiden puoluekoneisto eduskuntavaalien alla ja monet mediat tarjosivat ilmaista näkyvyyttä.
Tervehenkinen
Re: Re: HESARI TÄNÄÄN
#5791: ritu - Re: HESARI TÄNÄÄN
Raamatussa kysyttiin Jeesukselta, mikä on suurin käsky. Jeesus vastasi. " Rakasta Herraa sinun Jumalaasi yli kaiken ja lähimmäistä niin kuin itseäsi." (Järjestys on hyvä huomioida.)
Ei kaikkea Jumalan säätämystä kannata mitätöidä, seuraukset näkyvät myöhemmin maamme tulevaisuudessa haluamme tai emme.
Re: Re: Re: Re: Re: HESARI TÄNÄÄN
#5795: - Re: Re: Re: Re: HESARI TÄNÄÄN
En tiedä riittävästi päätöksestä, järjestön tarkoitusperistä tai toiminnasta voidakseni ottaa mitenkään kantaa siihen, että oliko päätös oikeudenmukainen vai ei. Etujärjestö ei välttämättä tarkoita, että halutaan ajaa vapaita oikeuksia lasten raiskaamiseen. Tietenkään en hyväksy lasten raiskaamista.
Asiaa sivuten, pedofiliassa EI ole kahden aikuisen ihmisen välinen suhde, joka ei aiheuttaisi kummallekaan osapuolelle vahinkoa. Lakialoitteella tasa-arvoisesta avioliitosta haetaan tasa-arvoisia oikeuksia kahdelle henkilölle, jotka molemmat ovat suostuvaisia solmimaan avioliiton. Niin kauan kun kummallekaan osapuolelle ei muodostu mitään haittaa suhteesta (ulkopuolisen yhteiskunnan mahdollinen syrjintä poislukien), en näe mitään syytä evätä tasa-arvoisia oikeuksia keneltäkään. Pedofiliassa kyse ei ole tästä, vaan lapselle tulee tästä aina vahinkoa.
| This discussion has been closed. |
Allekirjoituksia asiaa vastaan: 26 616 kappaletta.
Suht selvä peli, sanoisin. Kannattaa alkaa miettiä uutta kohdetta joukkovihallenne. Esim. avioeron kautta yksinhuoltajiksi päätyneet äidit voisivat olla hyvä ryhmä.