Avioliitto on naisen ja miehen välinen julkinen liitto
Ota yhteyttä adressin tekijään
Re: Puuh sano Sepe-susi
#8748: olkimaja - Puuh sano Sepe-susi
Eli pidetään kunniassa raamatullinen avioliitto erilaisine mielenkiintoisine ilmentymineen. Voidaan palauttaa mieliin esimerkiksi säännös, joka takaa raiskaajalle kunniallisen pakotien ulos vankeustuomiosta, kunhan tämä vain menee naimisiin uhrinsa kanssa.
Re: Re: Re:
En tiennytkään, että avioliitossa ollessa kuuluu näyttää lapsille vanhempien lempeä ja haureutta. Ja me ollaan oltu naimisissa jo vuosikaudet ja hoidettu hommat aina lapsilta salaa. :/
Re:
148001 tasa-arvolla valehtelulla saatua ääntä, Jolla EI ole mitään merkitystä laillisen avioliiton kanssa, koska lakivaliokunta kaatoi ja hylkäsi homolait ja adoptio mahdollisuuden.
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Avioliitto on naisen ja miehen välinen julkinen liitto
No nyt kun se maa on käytännössä täytetty, niin ehkä meidän ei enää tarvitse yrittää niin kovasti? Niin oliko sinulle vielä kerrottu, että nimenomaan maallista siviilivihkimistä homoseksuaaleille kansalaisaloitteella haetaankin, ei siis millään muotoa kirkollista vihkimistä? Ihan niin kuin nytkin ihmiset voivat mennä naimisiin myös maistraatissa, eipä sillä kamalasti ole kristinuskon kanssa tekemistä.
Re: Re:
No vähennetään tuosta nyt ainakin minun antama ääni, jonka annoin luettuani ensin, mitä tarkalleen kannatetaan, sitten etsimällä pankkiavaimeni, kirjautumalla verkkopankin tunnistus-palveluun ja sitten vielä rastittamalla, että todella tahdon tätä aloitetta adoptioineen kaikkineen kannattaa. Olisipa vain tyhmä ihminen, joka kävisi tämän ruljanssin läpi tietämättä ollenkaan, minkä asian puolesta on liikkeellä.
Re: Re: Puuh sano Sepe-susi
#8750: - Re: Puuh sano Sepe-susi
kaatui jo lakivaliokunnalla. On se vaikee seurata uutisia.
Re: asd
"HOMOT JA NEEGERIT VITHUUN T. MAKE"
Tulihan se sieltä!
Mukavia kannattajia teillä!
Re: Re: Re:
No et todellakaan ymmärrä lakia, koska nykyinen laki takaa naiselle ja miehella tasa-arvon.
Sinä uskottelet tasa-arvon paranevan kun käyt allekirjoittamassa sellaista joka jo on olemassa. Kyllä inkkarit ehtii venettä päässäsi näppituntumalla oikein kunnolla. Haureus todella vie viisauden ihmisiltä. Lapset eivät tarvii homoja isäksi ja äidiksi kun EI se vaan onnistu. Meidän 15 vuotias poika sanoi että EI todellakaan homoja kellekkään vanhemmaksi, koska homot EI lopeta touhuaan aikuisiin. Sotkeutuvat lapsiin jne.
Re: Re: Re: Re:
Älä viitsi jauhaa tuota vanhaa tekstiäsi.
Miksi valehtelet?
Valehtelu on synti!
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: naisen ja miehen välinen julkinen liitto
Tässä maassa on varsin yleistä että ihmiset kannattavat kaikenlaisia juttuja olematta olenkaan perillä kannattamiensa asioiden seurauksista.Tästä syystäminäkin olen tullut varovaiseksi
Re: Re: asd
Mersut niin persut. Suomi tarvii esikuvia. Suomi tarvii hyviä esimerkkejä. Homous EI Ole esimerkin arvoinen. Ihmiset on.
Perus Suomalaiset nousee vielä suurimmaksi puolueeksi. Katsokaa vain.
Re: Re: Enimmäkseen sukupuolineutraalia avioliittoa vastaan
#5: Kysyn vaan - Re: Enimmäkseen sukupuolineutraalia avioliittoa vastaan
se on geeneissä niinkuin eläimilläkin, mutta eihän tuollainen ramattupelle ymmärtäisi
Re: Arka aihe
Raamattu on erittäin looginen ja hyvä ohjekirja ihmiselle, joka haluaa menestyä ja elää pitkään.
Tämä on toteutunut monen kohdalla.
Re: Re: Re: Re:
Kai idiootti poikasi tietää, että pedofilia ja homoseksuaalisuus on eri asia.
Re: Re: Re: Re: Re:
Ei se mitään tiedä! Tuskin edes lasta olemassa.
Viesteissä vaihtuu ikä ja sukupuoli aina tietyin väliajoin.
Mun lapset kyllä pudisteli päitään kun tästä keskustelupalstasta kerroin!
Eivät voineet uskoa että tällaisia ihmisiä on vielä olemassa jotka yrittää alentaa toisia!
Eli tältä perheeltä tulee 5 nimeä tasa-arvoiselle lakialoitteelle!!
Re: Re: Re: Re:
Sinuna en olisi kovin tyytyväinen kasvatukseni tulokseen. Meidän alle 10- vuotiaat pojat tietää, että myös kaksi naista tai kaksi miestä voi rakastaa toisiaan ja mennä naimisiin. Olen opettanut olemaan syrjimättä, mutta suhtautumaan aina varauksella vieraisiin aikuisiin, jotka alkavat tehdä tuttavuutta. Aika vaarallista, jos lapsi ei tiedä, että heteroseksuaalikin voi olla pedofiili. Pedofiileissähän kun ei tutkitusti ole sen enempää homoseksuaaleja kuin heteroseksuaalejakaan, mutta sen sijaan esimerkiksi aikuissuhteessaan heteroseksuaalinen mies voikin olla seksuaalisesti kiinnostunut pikkupojista taikka tytöistä taikka molemmista. Samoin aikuissuhteessaan homoseksuaalinen mies voi ollakin kiinnostunut vastakkaisen tai saman tai molempien sukupuolen lapsista. Miestä käytän esimerkkinä siksi, että vain pari % pedofiileistä on naisia. Kannattaa tutkia ennen kuin hutkia.
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: naisen ja miehen välinen julkinen liitto
#8764: taku - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: naisen ja miehen välinen julkinen liitto
Sitten täytyy kyllä sanoa, että kansamme on jo tyhmyydessään rappeutunut, eikä homoseksuaalien avioliitto tätä tilaa voi ainakaan enää pahentaa ;)
Kysyn vaan!
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Avioliitto on naisen ja miehen välinen julkinen
Näinkös siellä uskovaisissa perheissä lapsia opetetaan?
Eikös sitä lähimmäistään pitänyt rakastaa eikä nimitellä!
Ja hyvän yön laulu lopuksi.
https://www.youtube.com/watch?v=wejE_37dx_A
| This discussion has been closed. |
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Avioliitto on naisen ja miehen välinen julkinen liit
#8745: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Avioliitto on naisen ja miehen välinen julkinen liitto Lapsikin sen taitaa, kun aivan idiootin kohtaa. HOMO!