Käteisen on säilyttävä ja ilman digilaitteita on voitava asioida
Käteisen on säilyttävä ja ilman digilaitteita on voitava asioida / Tiedotteet / Alexander Stubb teki kyselyn Twitterissä 14.1.2023 / Kommentit
|
Huolestunut yhteiskunnan välinpitämättömyydestä |
#1 Käteimaksupalvelut käteisrahalla säilytettävä20.01.2023 15:37Digitaalisia maksuvälineitä käyttää yhä suurempi määrä väestöstä myös jokapäiväisissä elämään liittyvässä asioinnissa. Kuitenkin osa väestöstä, varinkin vanhukset, jotka eivät tarvitse vielä edunvalvojaa ja asioidenhoitajaa, turvautuvat käteismaksuun siihen oppimallaan käteisrahalla. Onko vanhempi väestö ylimääräistä, joka on työllään ja uurastuksellaan rakentanut yhteiskuntaa ja heidät tulisi työntää marginaaliin? Kaikkia tulee huomioida! |
|
| |
|
Vieras |
#221.01.2023 08:36Ei todellakaan,rahan on säilyttävä maksu välineenä ehdottomasti!! Ei kaikilla on valmiuksia maksaa kortilla,puhelimella jne.Itsekin haluan maksaa käteisellä aina niin kauan kuin elän.Käteistä ei saa kieltää.se pitää ehdottomasti säilyttää mahdollisimman pitkään. nämä kiellot on ihan hullua touhua.kiitos. KYLLÄ KÄTEISEN ON SÄILYTTÄVÄ MAKSU VÄLINEENÄ EDELLEENKIN.!!!!!! kyllä se on välttämätön käyttö välineenä edelleenkin!!!!
|
|
| |
|
Vieras |
#321.04.2023 09:30Käteinen on säilytettävä aina käytössä. |
|
| |
|
Vieras |
#421.04.2023 09:38Mä kyllä kävin hänen sivuillaan, ja sieltä otin screen shotin, 14.1.2023 |
|
| |
|
Vieras |
#518.05.2023 07:54Käteisen on edelleen säilyttävä maksu välineenä,se on paras maksu väline ,ei kaikki halua maksaa kortilla jne,vain käteinen on paras vaihtoehto maksaa ostoksia.
|
|
| |
Kommentoi adressia |
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa.
Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman?
Muita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Tarjoamme ilmaisen sivutilan nettiadresseille. Käyttäjiemme luomiin adresseihin viitataan päivittäin tiedotusvälineissä, joten nettiadressi on tehokas väline, kun haluat saada asiallesi suuren yleisön ja päättäjien huomion.