Laillinen lääkekannabis yleisemmäksi!
Ota yhteyttä adressin tekijään
Eija Kalso kiduttaa hoitoa tarvitsevia ihmisiä nykyisen järjestelmän turvin.
Luonnon voimaa kemikaalien sijaan.
Pientä selvennystä kaipaan
Kiinnitin huomiota tuohon lopussa olevaan:
"Tätä adressia tullaan vielä parantamaan ja muokkaamaan, joten vieraile täällä myös myöhemmin tänä vuonna!"
???
Onko adressin sisältö jotenkin oleellisesti muuttumassa?
Ilmoittakaa vaikka Facebookissa sitten kun adressi ei enään muutu.
Ihme
Minkä takia jotain ei saisi käyttää lääkkeenä , kun hyödyt on selvät ja todetut!?
Juoppojahan täällä on jo entuudestaan eikä alkoholilla edes ketään liiemmin voida hoitaa. Siltikin niin sallittu "päihde" jos nyt halutaan ilmaista.
Re: Pientä selvennystä kaipaan
#6: Olli - Pientä selvennystä kaipaan
Moi!
Ei ole sisältö, tavoitteet tai sanoma muuttumassa sen kummemmin, tuolla lisäyksellä tarkoitin ainoastaan sitä, että lähinnä perusteluja tullaan vielä parantelemaan jne.
Aika valmishan tuo kyllä on jo tuollaisenaankin, todennäköisesti otan tuon lauseen pois ja laitan lisätietoa ja lisää perusteluja sit Kannabisliiton sivuille. :)
Mukavaa kesäviikonloppua!
Tuomas
Re: Re: Pientä selvennystä kaipaan
#8: Tuomas Karhunen - Re: Pientä selvennystä kaipaan
Okei. :) Tuntuu jotenkin kummalliselta että adressia on edes mahdollista muokata jälkeenpäin tälläisellä sivustolla.
Re: Miksi allekirjoitin adressin?
#1: Tuomas Karhunen, LOHARI.NET - Miksi allekirjoitin adressin?
allekirjoitin adressin, koska itse sairastan chronintautia. tunnen jokopäiväistä kipua nivelissäni tällähetkellä, koska maksani ei kestänyt enää chronintautiin annettavaa remicade lääkettä joka auttoi aikesemmin niveliini.
Olen lukenut paljon aiheesta kun ystäväni nuori poika sairastui syöpään ja kannabis öljy nousi esiin vaihtoehtona.
Koska luomua vai prosessoitua?
Suoraan luonnosta orgaanista kasvia vai laboratorioista synteettistä heroiinia? Jokainen voi laskea itse kumpi kuulostaa pelottavammalle. Luonto kuuluu ihmisille.
Olen ehdottomasti sitä mieltä, että Suomen lääkärien on aika siirtyä tässä asiassa eteenpäin, myös asenteiltaan. Kun Jumala loi maailman, Hän sanoi, että kaikki maan antimet ovat teidän käytössänne, kaikki kasvit ja siemenet.
Joudun lääkitä itseäni kannabiksella kun muut lääkkeet ei auta. Luovuin opiaateista koska ne on myrkkyä verrattuna kannabikseen. Kannabis ei aiheuta riippuvuuta, kuten opiaatit. Voin olla ottamatta kannabista silloin kun sitä ei tarvitse. Opiaatteja joutuu ottamaan koko ajan, koska muuten iskee kauheat vieroitusoireet ja on silloin pakko vetää opiaatteja. Kannabiksessa ei ole tätä ongelmaa ja muutenkin opiaateista tulee huono olo. Minulle ei ole määrätty kannabista, koska se ei ole mahdollista. Minun sairauteen lääkärit ei määrää kannabista, vaikka se on minulle ainoa toimiva lääke. Joudun siis rikkoa lakia ja hommata kannabista muualta rangaistuksen uhalla. Tämä on oikeasti sairasta, kun joudun sairauteni vuoksi rikkoa lakia. Koko ajan saa pelätä, että poliisi tulee ja pidättää, sekä rankaisee sakoilla tms. sen takia, että lääkitsen itseni ainoalla lääkkeellä mikä auttaa sairauteeni.
Opioidit eivät toimi. Kipupolin ylilääkäri 'päätti' kertomani vastaisesti että kyllä ne toimivat, Pyysin testiä asian selvittämiseksi - en saanut.. turha (koska hän oli päättänyt tai häntä oli ohjeistettu asiassa). Päivittäin mietin elämisen järkevyyttä vähintään kolme kertaa (kaksi nukahtaessa ja yksi herätessä) . Vuosittain 2-6 kertaa 'valmis' tekemään ratkaisun - Olen oppinut miten huijata itseäni näissä tilanteissa.. kysymysmerkki kuinka pitkään tämä toimii.
Tietääkseni 40 000 äänellä on mahdollista saada asia edes lakivaliokunnan käsiteltäväksi. Toivottavasti Suomen päättäjät osaavat edes lukea vaikka laskea eivät,tämän päättelin aivan itse Suomen valtion rahakirstun raapijat eivät sen täyttäjät kun ovat itse oikeen myötäneet neroutensa pörssi peleissä!!
Kannabis toimii paremmin kuin opiaatit kipulääkkeenä. Mulla oli niskoissa paha lihastulehdus ja meinasi pää räjähtää kun se särki aivoihin asti, niin kannabiksella sain sen asettumaan. Illalla otin kannabista ennen nukkumaan menoa, niin aamulla niskoissa kipu oli lähtenyt lähes kokonaan. Muita tulehduskipulääkkeitä vedin mahakipeänä ja opiaatteja, eikä niistä ollut apua. Kannabiksella kuitenkin kivut lähti kuin kuppa töölöstä. Todistetusti siis kannabis auttaa tulehduksiin.
| This discussion has been closed. |
Miksi allekirjoitin adressin?
Allekirjoitin adressin, koska Suomi on poliisivaltio, jossa Eija Kalso voi pitää noitavainojen kidutuksiin verrattavaa hirmuvaltaansa kipu- ym. potilaiden yllä korruption voimin!