Maidon käsittelyssä on vakava terveys uhka: Homogenointi!
Ota yhteyttä adressin tekijään
Mhb.n(1.L-a ja 3.Bif -bakt.) puute
Tämä lääketieteelle tuntematon "limakalvojen lievä laaja-alainen tulehdus" juuri aiheuttaa oman immuunipuolustuksen heikkenemistä, jolloin sairastutaan aina vaan herkemmin, joka näkyy käytännössä kakkien allergioiden, laktoosi-intoleranssin, migreenin, jne, jne lisääntymisenä. Ja kun immuunipuolustus romahtaa kokonaan niin seurauksena ovat syöpä, kuumeeton keuhkokuume, jne!
Infowars
Geenimanipuloidusta ruoasta:
http://www.anttiheikkila.com/index.php?id=2&art=79
http://www.huffingtonpost.com/2010/01/12/monsantos-gmo-corn-linked_n_420365.html
http://www.naturalnews.com/025287.html
Kaikissa eläinkokeissa eläimet ovat saaneet kasvaimia, syöpää, tulleet hedelmättömiksi geenimanipuloidulla ruoalla jne. Googlettakaa, niin lisää löytyy.
This comment has been removed by the site administration.
Reason for the removal: spam
Kirjoitusvirhe
Pakko sanoa adressin allekirjoittaneena, että terveysuhka on yhdyssana :) Otsikossa vaan pisti aika räikeästi omiin silmiin.
kiitos!
Re: Kirjoitusvirhe
Kirjoitusvirheet ovat tarkoituksella siksi, että konekielinen kääntäjä ei "ymmärrä" kaikkia yhteenkirjoitettuja sanoja!
Homogenointi aiheuttaa sydän- ja verisuonitauteja
Homegonointi oksidoi eli hapettaa maitorasvan kolesterolin ja hapettunut kolesteroli on sydän- ja verisuonitautien keskeinen syy, ei kolesteroli sinänsä.
Maidon käsittelyssä vakava terveys uhka : Homogenointi
"haistahome"-sivut suljin 04.10.2011, joten älä yritä avata niitä!!
Jos "onnistut" nuo suljetut sivut avaamaan, niin huomioi, että ne sisältävät yli KAKSI-VUOTTA VANHAA TIETOA!
>>>Uudet samansisältöiset sivut löytyvät kahdelta eri palvelimelta, joita päivitän jatkuvasti:
Mhb-opastussivu: http://maitohappobakteeri.omasivu.fi/mhb-1-l-a-2-l-b-ja-3-bif-probioottimhb-bakteerien-kayton-aloitus-vaiheittain/
Tai:
Mhb-opastussivu: http://pappasmurffi.nettisivu.org/mhb-maitohappoprobiootti-bakteerit-pahkinankuoressa-vaiheittain-lyhyesti/
Näin kivasti(röyhkeästi) meitä vakoillaan:
Allekirjoita tuo uusi adressi
Allekirjoitatko tämän adressin-siitä huolimatta, vaikka olisit jo tämän vanhan adressin allekirjoittanut. Kiitos sinulle:
http://www.adressit.com/maidon_kasittelyssa_on_vakava_terveysuhka_homogenointi
Pakko kommentoida...
Ootteko sitten valmiita juomaan maitoa, jossa rasva on noussut pinnalle? Itse en ainakaan sellaista haluaisi juoda. Luomumaitoa ja Hilja- Vanhan ajan maitoa ei homogenoida. Ostakaa niitä. Kyllä teollisuus tuottaa sellaisia tuotteita, joita ihmiset haluavat ostaa. Luulisi, että meijerit mielellään jättäisivät yhden prosessointivaiheen (homogenoinnin) pois, jos näin haluttaisiin. Säästyisi energiaa ja prosessointiaikaa.....
| This discussion has been closed. |
Luonto on paljon ihmistä viisaampi.