Paraisten lukio säilytettävä
Vieras |
/ #106 Ultima Thule Rules Yo!27.08.2013 20:17Kaikki mitä meille Suomen historiasta opetetaan on valhetta. Suomalaiset eivät tippuneet puusta 1200-luvulla kun Lalli väitetysti tappoi piispa Henrikin jäällä. Kvarkit ovat atomin pienimpiä nimettyjä aineosia. Puolittuminen jatkuu jatkumistaan. Aina siihen asti, että mitään ei pitäisi olla olemassa. Teoriassa. Minä olen joutunut oppimaan käytännön kautta. Olen Suomalainen. Olen kolmannenluokan kansalainen omassa kotimaassani. Olen olemassa, kieroutuneessa ympäristössä. Apukeinona akuuttiin hätään olen löytänyt hypnoosin ja viisi tusinaa muuta keinoa, jotka eivät auttaneet minua näkemään vallitsevan tilanteen vakavuuttta missään määrin. Kainuun Kuninkaat hallitsivat ajanjaksolla, josta suomenruotsalaiset eivät halua meidän tietävän mitään. Suurin osa ei tiedä asiasta yhtään mitään. Minä tiedän. Olen kaivanut tietoni läpi valheellisin opetusjärjestelmän läpi. Minulle oli kerrottu, että puhun pirun kieltä. Oppien mukaan olen luonteeltani laiska, epäsovelias, kykenemätön, pakana, hidas ja alemmassa ihmisorjakaupassa kasvanut koeputkieläin. Folke ei halua meidän tietävän Jatulintarhoista, hautaröykkiöistä, hiidenkirnuista, pirunpelloista, paasista, linnavuorista, kuppikivistä jne, ja vielä vähemmän näiden olemassaolon syistä. Suomenruotsalaiset eivät halua, että tiedämme pirun tarkoittavan Jumalaa. He eivät halua meidän tietävän kirkkojen välimatkaa toisistaan. Yleisin matka kirkolta toiselle on 33.3km. Kaava toistaa itseään myös Paraisilla, jossa museoviraston mukaan on maailman laajin jatulintarha-esiintymä. Tarhoja esiintyy kaikkialla maailmassa. Kukaan ei tiedä mitä ne ovat. Tarkoitusperää on koetettu selittää ilman minkäänlaista tulosta. Folken ja muiden puupäiden mukaan kyse on hauskasta seurapelistä ja Suomalaisten mukaan sisään astutaan kysymyksistä suurin mukana ja ulos tullaan viisaampana. Me tiedämme, että viikingit löysivät Pohjois-Amerikan 500 vuotta ennen Kolumbusta. Se nimettiin Vinlandiksi. Lista on loputon..
Historia on valhe, josta olemme sopineet. - Napoleon
|
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Ei pumppuvoimaloita Kemijärvelle
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Suomi ei saa luovuttaa tosiasiallista päätösvaltaa kansanterveydestään Maailman terveysjärjestölle / Finland får inte ge bort sin faktiska beslutsrätt angående folkhälsan till WHO
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Sotiemme veteraanit linnanjuhliin 6.12.2024.
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Haljastennokkaa ei saa myydä
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Klaukkalan terveyskeskuksen palvelujen säilyttämisen puolesta
3946 Luotu: 27.04.2025
Työsuhde pyöräilyn verotusta ei saa muuttaa
1490 Luotu: 01.05.2025
Säilytetään Santalan aarniometsä Hausjärvellä
228 Luotu: 29.04.2025
Säilytetään Santapankki virkistyskäytössä
460 Luotu: 04.05.2025
Vaadimme keskussairaalan palveluiden säilyvän Savonlinnassa lain sallimissa rajoissa
1858 Luotu: 22.03.2025
Skeittipuisto Viialaan
127 Luotu: 11.05.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20516 Luotu: 20.03.2025
Virkistys- ja lähimetsien hakkuut pois Vaasan metsäsuunnitelmasta
115 Luotu: 12.05.2025
Ei lumenkaatopaikkaa Keskuspuistoon! Alue tulee säilyttää luonnolle, liikunnalle ja lapsille!
1570 Luotu: 10.12.2024
Muntterinkankaan tuulivoimahanketta Pielavedellä ei tule rakentaa
105 Luotu: 07.05.2025
Turvallisuutta Malminkartanonaukioon - lisää valvontaa Alepan alueelle
88 Luotu: 11.05.2025
Maunulan, Paloheinän ja Pihlajamäen terveysasemien puolesta
1876 Luotu: 09.05.2022
Suomenhevoselle liputuspäivä.
444 Luotu: 19.04.2025
Adressi Siilinjärven kirjastoauto Pikku-Marjan puolesta
576 Luotu: 01.04.2025
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
11367 Luotu: 03.02.2025
Ei uraanikaivoksia Pohjois-Karjalaan
51 Luotu: 08.05.2025
Tuuloksen päiväkodin siirto Tuuloksen koulun tiloihin on peruttava
698 Luotu: 13.03.2025
Pelastakaa Heinolan Niemelänranta, ei rakentamista
604 Luotu: 01.03.2023
Oikeudenmukaiset ja yhdenvertaiset koulutilat Alasenjärven koulun oppilaille
505 Luotu: 09.04.2025
Epäluottamuslause: Orpon hallituksen on erottava - Orpos regering måste avgå!
2513 Luotu: 15.07.2023