Adressi Päivi Räsäsen erottamiseksi ministerinvirasta
Vieras |
/ #391007.09.2015 09:08Monellaista kommenttia on palstalla ja niihän on monellaisia ihmisiäkin. Ei olla kaikki yhdestä puusta veistettyjä. Kaikesta erilaisuudesta huolimatta voimme jakaa mielipiteitä keskenämme. Olen ollut useita vuosikymmeniä raittiina ilman alkoholia, olutta, huumeita ja tupakkaa. Voin todeta, että alkoholi ei tee kovin hyvää ihmiselle. Monesti voi sanoa, että sitä se viina teettää. Kaikesta huolimatta monien on vaikea myöntää tätä ja oluenkin rapauttavaa vaikutusta ihmiseen. Sitä joutuu koko ajan juomaan useamman pullon saadakseen saman vaikutuksen aikaiseksi. Käännetäänkin sitten lääkkeeksi ja ties miksi. Voi kai tosiasiat myöntää vaikka olisikin baarissa töissä? Vai eikö voi. Päivi Räsänen on saanut mielestäni kritiikkiä senkin vuoksi, että monet nyt vain katsovat maailmaa niin kovin huuruisten silmälasien läpi. Sitten tapahtuu just se, että se mikä ei ole tekopyhää, muuttuu katsojan mielestä tekopyhäksi ja päinvastoin. Itseasiassa sielunvihollinen haluaakin näin käyvän, koska haluaa vääntää asiat nurinniskoin, haluaa muuttaa ruman kauniiksi jne. Miksi? Haluaa vastustaa Jumalaa. Ja mitenkäs sitä sanotaankkaan, mikäs se istuu viinapullon päällä. Elikkä, laittakaa nyt jotain rajaa myös ittellennekkin täällä kirjoittaessa. Ja pyytäkää vaikka anteeksi välillä ja jatkakaa sitten taas, jos on pakko jatkaa. Sen tiedän, että alkoholiongelmaisen on vaikea lopettaa juomista, taivaan tavaroista voi pyytää uskoontuloa, eräs ratkaisu. Vaikka asiat riitelee ihmisten ei silti tarvii riidellä! |
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Onni-palveluliikenne on säilytettävä Yli-Ii - Kiiminki välillä
502 Luotu: 20.08.2025
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
51184 Luotu: 02.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
21122 Luotu: 20.03.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
874 Luotu: 14.06.2025
Virtasalmen kylätalon purkupäätöksen kumoaminen
470 Luotu: 22.05.2025
Adressi Hason vastikekorotuksia vastaan
1095 Luotu: 25.07.2025
Pelastetaan Pitkäjärvi ja Ilkon upeat kalliot
3696 Luotu: 10.09.2021
Kyllä kehitykselle, Länsi-Uusimaa tarvitsee investointeja ja työpaikkoja! - Ja till utveckling, Västra Nyland behöver investeringar och arbetsplatser!
64 Luotu: 07.08.2025
Sinetän liikenneturvallisuuden parantaminen
174 Luotu: 03.08.2025
STOP hanhien kokemalle väkivallalle!
193 Luotu: 09.08.2025
Vetoomus Taalintehtaan Alkon säilyttämiseksi - Petition för att bevara Alkon i Dalsbruk
952 Luotu: 17.07.2025
Säilytetään Santapankki virkistyskäytössä
746 Luotu: 04.05.2025
Sopeutumisraha lakkautettava kansanedustajilta
57 Luotu: 22.07.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
11088 Luotu: 09.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
774 Luotu: 12.06.2025
Osallistuminen Suomen eroamiseen Euroopan Unionista - KLSP
253 Luotu: 29.07.2025
Pirkkalan ja Lempäälän välinen virkistysmetsä ja ekologinen käytävä tulee säilyttää sellaisena myös tulevaisuudessa.
11383 Luotu: 13.12.2020
Koukkuniemenpuiston uimalaituri säilytettävä
403 Luotu: 21.07.2025
Turvalliset koulumatkat oppilaille Mikkelissä - bussien ylitäytölle loppu!
79 Luotu: 12.08.2025
Luonnonuskoville virallinen uskonnollinen yhteisö ja turvattu uskonnonvapaus
146 Luotu: 19.05.2025