Kannabis lailliseksi
Matti.Rem. Vieras |
/ #1923 just joo.09.06.2010 17:43Jani-Petteri #1905 Hui31.05.2010 01:29
Oltiin kerran siskon ja serkun kans puistos. Ja siel oli mies jolla oli kannabis piikki! ja se piikitti sillä kannabispiikillä. Lähettiin kyl äkkii sielt menemään!
Pitääkö tollasten asiasta ymmärtämättömien ,harhaisten ajatusten jakajien edes kommentoida kannabikseen tai mihkään asiaan? paljonko alkoholista on haittaa? "suomessa tehdään lähes kaikki henkirikokset humalassa 4/5 kaikista" Vuodessa tehdään noin 35 000 pahoinpitelyä ja noista yli 70% alkoholin vaikutuksen alaisena.Tossa on vaan kaikki mitkä poliisi kirjaa luvun voi tuplata varmasti nii rupee olee todellinen luku(sillon määrä sisältää myös ne väkivälta teot joitasta ei tekiää tavoiteta tai kanteita nosteta) Hyvä esimerkki suomen kaksinaismoralistisesta käytännöstä.
Tilanne 1. Kännipele aukoo grilli jonossa päätään muille asiakkaille,no toinen saman asenteen omaava hermostuu ja täräyttää turpii.Tästä seuraa suomi-suomi paini ottelu jonka konstaapelit tulee keskeyttää heti.Toisella nekku vähän verestää ja toisella kuhmu päässä. Poliisi rauhoittaa tilanteen ja "toteaa olkaahan siivosti loppu ilta ni ei tarvi putkaan kiikuttaa.Toinen poistuu tuohon suuntaa ja toinen toiseen suuntaa".
Tilanne 2 Poliisit ovat juuri lähdössä grilliltä ja huomaavat talon edustalla 3 henkilöä.Poliisi ajaa paikalle ja toteaa etttä komen kopla on kimppa sätkällä. "Poliisi kädet näkyviin!Mitäs kädessä on?Satana marisätkä!Teitä tullaan epäilemään huumausaineen käyttörikoksesta ja hallussa pidosta.Tulemme tekemään jokaiselle kotietsinnän ja kaverukset saavat putkamajotuksen.1 kolmesta viel raudotetaan ihan muuten vaa." Seuraukset: Huumausainerikos merkinnät jokaiselle,herra A saa tämäntakia potkut töistä,herra B menettää välinsä kokonaan sukulaisiin ja läheisiin,herra C sai H-merkinnän lisäksi muutaman satasen sakkoa jota ei pystynyt maksamaa näin ollen menetti luottotiedot.Jokaisen koti myllättiin ja herra B asunnosta löytyi 12g kukkaa,joka takavarikoitiin. Tilanne 3 Seuraavana vkl känniääliö taas koheltaa grillillä josta seuraa puukotus tilanne.Poliisit tulevat taas paikalle ja ottaavat herran putkamajotukseen.aamulla herra Känni päästetään pois sanoten "Ilmoitamme teille oikeuden käynnin ajankohdan myöhemmin.Sinua epäillään pahoinpitelystä.Hyvää päivän jatkoa voitte poistua kollega ohjaa teidät ulos.
Tälläsellä linjallako pitäs sitte jatkaa etiäpäin? onko tässä perää,uskon että moni on nähnyt/kokenut tälläistä sontaa.oliko hamppu miehet vaaraksi ympäristölle enemmän kuin kännipelle?NO EI HELVETISSÄ!
LEGALIZE WEED ITS ONLY PLANT.
|
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Sotiemme veteraanit linnanjuhliin 6.12.2024.
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Haljastennokkaa ei saa myydä
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Ei pumppuvoimaloita Kemijärvelle
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Suomi ei saa luovuttaa tosiasiallista päätösvaltaa kansanterveydestään Maailman terveysjärjestölle / Finland får inte ge bort sin faktiska beslutsrätt angående folkhälsan till WHO
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Klaukkalan terveyskeskuksen palvelujen säilyttämisen puolesta
3052 Luotu: 27.04.2025
Työsuhde pyöräilyn verotusta ei saa muuttaa
837 Luotu: 01.05.2025
Vaadimme keskussairaalan palveluiden säilyvän Savonlinnassa lain sallimissa rajoissa
1653 Luotu: 22.03.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20320 Luotu: 20.03.2025
Ei lumenkaatopaikkaa Keskuspuistoon! Alue tulee säilyttää luonnolle, liikunnalle ja lapsille!
1436 Luotu: 10.12.2024
Suomenhevoselle liputuspäivä.
114 Luotu: 19.04.2025
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
1238 Luotu: 19.01.2025
Epäluottamuslause: Orpon hallituksen on erottava - Orpos regering måste avgå!
2481 Luotu: 15.07.2023
Loppu rasismille, yhdessä vahvempia!
254 Luotu: 17.03.2025
Pirkkalan virkistysmetsät säilytettävä
751 Luotu: 10.03.2025
Pelastetaan Pitkäjärvi ja Ilkon upeat kalliot
3381 Luotu: 10.09.2021
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
11296 Luotu: 03.02.2025
Välenojan matalan kynnyksen kuntouttavan työtoiminnan (A1) säilyttäminen Hyvinkäällä Keski-Uudenmaan hyvinvointialue
159 Luotu: 03.04.2025
Ehdotus käytännön potilastentin järjestämisen parantamiseksi ja lääkärin laillistamisprosessin nopeuttamiseksi Suomessa, EU-/ETA-alueen ulkopuolella koulutettujen lääkärien kohdalla
253 Luotu: 13.04.2025
Ehdotuksia EU- tai ETA-valtioiden ulkopuolella koulutettujen lääkärien laillistamisprosessin parantamiseksi Suomessa
240 Luotu: 13.04.2025
Ehdotus kielivaatimusten tasa-arvoistamiseksi – yhtäläiset vaatimukset EU- ja EU:n ulkopuolella koulutetuille lääkäreille
224 Luotu: 13.04.2025
Adressi Siilinjärven kirjastoauto Pikku-Marjan puolesta
502 Luotu: 01.04.2025
Pakkoruotsin poistaminen Suomen koulutusjärjestelmästä
27 Luotu: 25.04.2025
Säilytetään Santalan aarniometsä Hausjärvellä
11 Luotu: 29.04.2025
Tuuloksen päiväkodin siirto Tuuloksen koulun tiloihin on peruttava
644 Luotu: 13.03.2025