Sipilä pois pääministerin virasta
Päätoimittaja ja pomot pois ylestä |
/ #202 Allekirjoita Sipilän YLE kavereita vastaa29.12.2016 14:43www.adressit.com/atte_ja_pomot_ulos_ylesta Pohjois-Suomen YLEn (Oulu-Kainuu) aluejohtaja on ex-Keskustan kansanedustajaehdokas ja keskustataustaisen päätoimittaja Jääskeläisen kaveri Aki Karjalainen. STOP Talvivaara -liike on kysellyt olemattomasta Talvivaara-uutisoinnista ja YLE-Kainuun Heikki Röntyn hyllyttämisestä. Fennovoima uutisointi on vaikuttanut mainostoiminnalta, Seuraavat lainaukset työilmapiiristä Iltalehdestä selittävät asiaa: -Pohjois-Suomessa ihmetystä on herättänyt kainuulaisen kaupallisen radion ex-päätoimittajan Aki Karjalaisen nimitys Yle Oulun päälliköksi. "Aki Karjalainen oli vuonna 2011 keskustapuolueen kansanedustajaehdokas. Miehen nimitti päällikön virkaan keskustanuorissakin aikoinaan vaikuttanut päätoimittaja Atte Jääskeläinen. Jääskeläinen on julkisuudessa sanonut, ettei hänellä nykyisin ole mitään yhteyttä keskustaan. - Paikallinen uutisseuranta on olematonta. Ydinsisältönä on höpöttäminen. Tämä päällikkö käyttäytyy huonosti, on saanut suoranaisia raivokohtauksia alaisilleen, mutta on hyvää pataa päätoimittajan kanssa, Ylen aluetoimituksen toimittaja sanoo. Yle Oulun päällikkö Aki Karjalainen kiistää käyttäytyneensä huonosti. - En kyllä tunnista tuosta kuvauksesta itseäni, Karjalainen vastaa. - Esimiestyöskentelyn ongelmiin ei ole pystytty puuttumaan tai ei haluttu puuttua, vaikka niistä on selvästi viestitetty alueiden päälliköille ja Jääskeläiselle itselleen, Ylen aluetoimituksen toimittaja sanoo. Iltalehden tietojen mukaan myös Oulun toimituksen työhyvinvointikyselyn tulokset ovat olleet huonot.
Allekirjoita adressi, päätoimittaja Atte Jääskeläisen ja valtaansa väärinkäyttävien YLE-pomojen erottamiseksi, poliitikkojen irrottamiseksi YLEn hallinnosta ja YLEn rahoituksen tekemisestä lailla hallituksesta riippumattomaksi. |
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Sotiemme veteraanit linnanjuhliin 6.12.2024.
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Suomi ei saa luovuttaa tosiasiallista päätösvaltaa kansanterveydestään Maailman terveysjärjestölle / Finland får inte ge bort sin faktiska beslutsrätt angående folkhälsan till WHO
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Haljastennokkaa ei saa myydä
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Ei pumppuvoimaloita Kemijärvelle
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Klaukkalan terveyskeskuksen palvelujen säilyttämisen puolesta
4726 Luotu: 27.04.2025
Virkistys- ja lähimetsien hakkuut pois Vaasan metsäsuunnitelmasta
249 Luotu: 12.05.2025
Säilytetään maksuton ruoka kuntouttavassa työtoiminnassa Tampereella ja laajennetaan se koko Pirkanmaalle!
218 Luotu: 16.05.2025
Tuuloksen päiväkodin siirto Tuuloksen koulun tiloihin on peruttava
889 Luotu: 13.03.2025
Ei energiapuuterminaalia Munittulaan!
199 Luotu: 13.05.2025
Skeittipuisto Viialaan
196 Luotu: 11.05.2025
Reilumpi luistelupassijärjestelmä aikuisille harrastajille
139 Luotu: 14.05.2025
Adressi Siilinjärven kirjastoauto Pikku-Marjan puolesta
685 Luotu: 01.04.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20602 Luotu: 20.03.2025
Vesannontie /Seututie 552 Keiteleellä turvalliseksi kevyen liikenteen väylällä
109 Luotu: 15.05.2025
Huolen ilmaus aluehallitukselle Kuhmon arviointi- ja kuntoutusyksikön toiminnasta / vuodeosaston tarpeesta
105 Luotu: 18.05.2025
Säilytetään Santalan aarniometsä Hausjärvellä
255 Luotu: 29.04.2025
Turvallisuutta Malminkartanonaukioon - lisää valvontaa Alepan alueelle
102 Luotu: 11.05.2025
Loppu rasismille, yhdessä vahvempia!
355 Luotu: 17.03.2025
Säilytetään Santapankki virkistyskäytössä
496 Luotu: 04.05.2025
Muntterinkankaan tuulivoimahanketta Pielavedellä ei tule rakentaa
135 Luotu: 07.05.2025
Ei lumenkaatopaikkaa Keskuspuistoon! Alue tulee säilyttää luonnolle, liikunnalle ja lapsille!
1596 Luotu: 10.12.2024
Työsuhde pyöräilyn verotusta ei saa muuttaa
1515 Luotu: 01.05.2025
Ei uraanikaivoksia Pohjois-Karjalaan
69 Luotu: 08.05.2025
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
11389 Luotu: 03.02.2025