Adressi Päivi Räsäsen erottamiseksi ministerinvirasta
Vieras |
/ #4020 Re: Ihmisen ainoa todellinen turva on JUMALASSA, vaan sitä ei monet tiedä09.07.2020 14:52#4018: luterilainen - Ihmisen ainoa todellinen turva on JUMALASSA, vaan sitä ei monet tiedä TEEN JUST ITE PÄIN VASTOIN JA USKON ITE PÄIN VASTOIN JA OLEN RIKKONUT KAIKKIA ''10 NENTÄ KÄSKYÄSI'' TIRSK '()' KHAHAHAHAHAA HAA HAA HAAH HAHAHA HA HA HA
(卐)
KORAANIN MUKAAN SAA MUTE 5 VAIMOA JA IKÄ NAISELLA SAA SÄNKYYN MENOSSA OLLA ALLE 6 KIN VUOTTA JOS AVIOLIITOSSA TOKI TIETENKIN JA MOSKEIJASSA TOIMII MYÖS IMAAMI SUTENÖÖRINÄ JOLTA NAISEN SAA 5$ HINTAAN 1 TUNNIN AVIOLIITTOA JOS HALUAA JA SE ON LAILLISTA PROSTITUUTIOTA JA MYÖS BACHA BAZI KIN ON SALLITTUA AFGANISTAN /// PAKISTAN JOSSA 60V. VANHAMIES PANEE 6V. POIKAA PEFFAAN ;} :---00:-- * :( IÄLLÄ EI OLE ISLAMISSA MITÄÄN MERKITYSTÄ SILLÄ NAISET KYPSYVÄT AIKAISEMMIN KUIN MIEHET JO ALLE 4 VUOTIAINA JA TURKISSA ON LAILLISTA HOMO SEXSUAALISUUS SEKÄ HOMO AVIOLIITTO MOSKEIJASSA ELI 2 MIESTÄ KARVA PÉRSETTÄ TOISIAAN SINNE KIVEMPAAN PANEE JA HOMOSTELEE ♥ 00:--00:----- ☪ ISLAMIN TAIVAASSA ON NE ILOT SALLITTUJA JOTKA MAAN PÄÄLLÄ OVAT KIELLETTYJÄ :
Islamilainen käsitys Paratiisista poikkeaa kristillisestä. Matteuksen evankeliumissa Jeesus toteaa, että "Ei ylösnousemuksessa oteta vaimoa eikä mennä vaimoksi". Ylösnousseet ovat kuin enkelit taivaassa. Tämän on katsottu viittaavan siihen, että kristittyjen Paratiisissa ei ole seksiä, sillä enkelit ajatellaan sukupuolettomiksi. Muslimeille Paratiisi on runsaudensarvi, jossa on tarjolla ihmeellisiä hedelmiä, viinivirtoja, jotka eivät kuitenkaan humalluta, hunajaa ja maitoa, kauniita tyttöjä ja poikia sekä seksuaalisia nautintoja (76:5-9; 78: 31-33; 83: 22-28). Muslimeille mielikuva Paratiisista ei ensijaisesti korosta yhteyttä Jumalaan, vaan siinä ajatellaan seksiä ja ylellisyyttä. Kaikki, mistä lihallinen mies vain voi unelmoida, on hänelle tarjolla Paratiisissa: viiniä, naisia ja luksusta. Myös naiset voivat päästä Paratiisiin, mutta he tulevat sinne "puolisoina", kun taas miesten seksuaaliselle kiinnostukselle on jo uusia kohteita. Kristityt saattavat pitää islamilaista ruumillisuuden esiin tuomista vulgaarina ja naurettavana. Jaakko Hämeen-Anttila toteaa kuitenkin, että kristittyjen askeettinen näkemys on peräisin gnostilaisesta ruumiin ja sielun erottamisesta ja ruumillisuuden näkemisestä syntinä. Hän kysyy, mitä pahaa lopulta on niissä nautinnoissa, joita islam korostaa. Patrick Sookhdeon mukaan islamilainen käsitys Paratiisista on ollut tärkeä kannustin muslimisotilaille. Heidän taistelutahtoaan on lisännyt näköala suorasta pääsystä Paratiisiin, jos sotilas kuolee marttyyrina uskonsodassa. Meidän aikanamme se on näkynyt esimerkiksi Iranin lähettämissä ihmisaalloissa Irakin sodan aikana 1980-1988 tai islamilaisten itsemurhapommittajien fanaattisuudessa. Kristinuskossa elämä Taivaassa merkitsee korkea elämänlaatua, mutta toisaalta sellaista, jota hurskas ihminen tavoittelee ja toteuttaa jo tässä elämässä. Islamin Paratiisi on monella tavalla maallisen oikeauskoisuuden vastakohta, sillä siellä on sallittua se, mikä täällä on kielletty. Profeetan kerrotaan esimerkiksi sanoneen: "Siltä, joka juo viiniä tässä maailmassa, se on kiellettyä seuraavassa." Viini on siten kiellettyä maan pinnalla, mutta Taivaassa se virtaa; silkkivaatteet ovat samoin kiellettyjä tässä elämässä, mutta tuonpuoleisessa siihen pukeudutaan; homoseksuaalisuudesta saa täällä kuolemantuomion, mutta Paratiisissa on tarjolla kauniita poikia: "Heidän parissaan kiertelee palveluspoikia, jotka ovat kuin kallisarvoisia helmiä" (52:24).
''KORAANI SIIS KERTOO: ETTÄ ALKOHOLI UHKAPELI JA HOMOUS ON SALLITTUA PARATIISISSÄ MUTTEI MAAN PÄÄLLÄ'' |
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Onni-palveluliikenne on säilytettävä Yli-Ii - Kiiminki välillä
502 Luotu: 20.08.2025
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
51184 Luotu: 02.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
21122 Luotu: 20.03.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
874 Luotu: 14.06.2025
Virtasalmen kylätalon purkupäätöksen kumoaminen
470 Luotu: 22.05.2025
Adressi Hason vastikekorotuksia vastaan
1095 Luotu: 25.07.2025
Pelastetaan Pitkäjärvi ja Ilkon upeat kalliot
3696 Luotu: 10.09.2021
Kyllä kehitykselle, Länsi-Uusimaa tarvitsee investointeja ja työpaikkoja! - Ja till utveckling, Västra Nyland behöver investeringar och arbetsplatser!
64 Luotu: 07.08.2025
Sinetän liikenneturvallisuuden parantaminen
174 Luotu: 03.08.2025
STOP hanhien kokemalle väkivallalle!
193 Luotu: 09.08.2025
Vetoomus Taalintehtaan Alkon säilyttämiseksi - Petition för att bevara Alkon i Dalsbruk
952 Luotu: 17.07.2025
Säilytetään Santapankki virkistyskäytössä
746 Luotu: 04.05.2025
Sopeutumisraha lakkautettava kansanedustajilta
57 Luotu: 22.07.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
11088 Luotu: 09.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
774 Luotu: 12.06.2025
Osallistuminen Suomen eroamiseen Euroopan Unionista - KLSP
253 Luotu: 29.07.2025
Pirkkalan ja Lempäälän välinen virkistysmetsä ja ekologinen käytävä tulee säilyttää sellaisena myös tulevaisuudessa.
11384 Luotu: 13.12.2020
Koukkuniemenpuiston uimalaituri säilytettävä
403 Luotu: 21.07.2025
Turvalliset koulumatkat oppilaille Mikkelissä - bussien ylitäytölle loppu!
79 Luotu: 12.08.2025
Luonnonuskoville virallinen uskonnollinen yhteisö ja turvattu uskonnonvapaus
146 Luotu: 19.05.2025