Kouvolaan skeitti/scoottihalli

"pari hallihommaa hoideltu"

/ #32 Re: Re:

28.01.2013 23:00

#22: Jape - Re:

Nyt täytyy sanoa Jape että älä sä ainakaan pyöritä hallia, jos matikan taso on tota luokkaa. 100 kävijää viikossa á 3€ on kuukaudessa 1200€ ja näin ollen puolessa vuodessa 7200€.

Kaikki kunnioitus ja tuki hankkeelle, mutta laskutoimitukset kuntoon. Vaikka korottaisitte hintaa 5€/kerta, ei tuloja tolla järjestelmällä tule kuin 12000€ kuudelle kuukaudelle. Jos hallin neliöhinta on vaikka 4€ neliö, ja pinta-alaa 300m2 joka on aika pahuksen pieni halliksi, tulee kuukausivuokraksi toi 1200€ ILMAN lämpöä/sähkökuluja. Vieläkö kuulostaa helpolta ja hyvältä?

Kandee tässä vaiheessa sitten muistaa, että puhuttiin puolen vuoden jaksosta. Halli kuitenkin todennäköisesti vuokrataan väh. vuodeksi, jolloin pitää tulla toi 1200€ JOKA kuukausi. Kesäisin veikkaan että 100 kävijää viikossa on aika paha saada.