Nyt riittää! Orpon hallituksen on erottava

Allekirjoitukset, joissa on kommentti mukana

#16212

Kyllä saa loppua jo tämä painajainen, että ihmisiltä viedään vähin toimeentulo.
Pahimmillaan joutuu olemaan ilman lääkkeitä, astmaa sairastavana olen joutunut olemaan välillä kun en ole saanut perustoimeentulotukea enkä siis maksusitoumusta apteekkiin.
Tähän syynä siis rajut muutokset sosiaalietuuksissa.

Ville Mantere (Tampere, 20.04.2025)

#16216

Opiskelijoilta ja aikuisopsikelijoilta leikkaus kuin myös mielenterveyspalveluista leikkaaminen oli riittävä syy että allekirjoitin tämän addressin. Mielestäni tämä tekee karhunpalveluksen tulevaisuuteen sillä se vahvistaa luokkayhteiskuntaa mutta rapisuttaa tasa-arvoa.

Ymmärrän toki ettei Suomen velkaantumista enää tahdota mutta näistä leikkaaminen tulee maksamaan hyvin paljon tulevaisuudessa vielä sukupolvia eteenpäin

Tuomas Leinonen (Siikalatva, Kestilä, 23.04.2025)

#16218

Terveyden huolto ja mielenterveys kärsii kun hallitus leikkaa siitä. Ihmiset voivat pahoin kun eivät saa näiden takia apua. Niin väärin kun olla ja voi!!!

Elmo Myllyoja (Nummela, 24.04.2025)

#16229

selkärangaton vätys ja se rääkätty puudeli pihalle kiitos vaikka mäkkäriin painaan duunia nii tietää et millast se on

erin nousiainen (vantaa, 28.04.2025)



Maksullinen mainonta

Mainostamme tätä adressia 3000 ihmiselle.

Lisätietoja…