Säilytetään Jokelan terveysasema

Allekirjoitukset, joissa on kommentti mukana

#602

Jokelan tk on yksi parhaista terveysasemista. Älkää lopettako sitä!

Mira Harju (Nuppulinna, 14.05.2020)

#604

En olisi uskonut että kunta hakee säästöä sivukyliltä Mutta Hyrylä se kai on 1:nen.Ja siellä kai ne päättäjätkin asuuNyt tarkkana kuka tätä puoltaa!!

MERVI KAUNISMÄKI (JOKELA, 14.05.2020)

#622

Jokelan terveysasema on tärkeä palvelu tässä osassa Tuusulaa ja ehdottomasti säilytettävä. Säästöä on varmasti kestävämmin saatavilla palvelujen kehittämisen muodossa, kun niiden lakkauttamisella, yhtä lailla jos Hyrylässä olisi ruuhkaa ja Jokelassa vapaata, miksi ei asioivia voisi ohjata Jokelaan? Vähintään yhtä hyvä ellei parempi, on Jokelan terveyskeskus. Röntgen saattaa erottaa, mutta jono usein sinnekin pitkä kuin koronasulku.

Hannele Björkenheim (JOKELA, 14.05.2020)

#625

Jokela on kasvava alue, tasapuolisten palvelujen takaamiseksi kaikille, on oltava helposti saavutettava terveysasema.

Leila Koljonen (Jokela, 15.05.2020)

#627

Hyvää,toimivaa systeemiä Jokelassa ei missään tapauksessa pidä romuttaa.

Mirja Salmela (Jokela, 15.05.2020)

#659

Pienet yksiköt ovat hyviä kun epidemiat jylläävät. Tämä ei ole viimeinen virus joka iskee ympäri maailmaa.

Upe Sariola (Järvenpää, 18.05.2020)

#666

Säilyttäjä Jokelassa terveysasema ja kaikki tällä hetkellä olevat palvelut

Viola Petrov (Jokela, 18.05.2020)

#675

Mitä meiltäkö vietäisiin terveysasema pois. Kyllä tulee kalliiksi kuljettaa ihmisiä lääkärille laboratorioon,ja hammashoitoon. Pitäkää nyt meitä Jokelalaisiakin arvossa. Ketkä tätä asiaa ajaa. Muistakaa nyt vanhukset, ja perheet pienien lasten kanssa. Jokelan terveyskeskuksessa on ollut niin hyvä käydä. Henkilökunta on ollut mahtavaa. Älkää vie terveysasemaa pois

Marja Åhman (Jokela, 19.05.2020)

#677

lapsiperheet ajetaan entistä ahtaammalle ja vanhukset. Vanhemmat-kuljettaa,kuljettaa,kuljettaa

Timo Kärki (Jokela,Tuusula, 20.05.2020)

#690

Paikalliset terkat säilytettävä👍

Markku Ronkanen (Tuusula, 08.06.2020)

#698

Syntymäpaikkani on Jokela ja iäkkäät vanhempani asuvat paikkakunnalla edelleen. Paikallisten lähiterveyspalvelujen saaminen Jokelassa on ehdottoman tärkeää!

Anna Puupponen (Jyväskylä, 20.07.2020)

#704

Jokelan ja Kellokosken terveysasemat ja labrapalvelut on säilytettävä tulevaisuudessakin

Risto Lahti (Jokela, 29.07.2020)

#784

Täällä ehdottomasti tarvitaan tk ja väkiluku täällä kasvaa koko ajan.

Kristiina Egan (Jokela, 24.03.2022)

#792

Terveysasemat säilytettävä siellä missä potilaat asuvat.Ehdottomasti !
Sairauteen ei pidä juosta terveysasemien perässä !

Hannu Tikka (Helsinki, 28.08.2022)



Maksullinen mainonta

Mainostamme tätä adressia 3000 ihmiselle.

Lisätietoja…