Suojatien saaminen Sastamalaan Kiikkaan Jokisivulle Jokisivuntieltä Kiikkapääntien pyörätielle (risteys Jokisivuntie - Sarkiantie / Kiikkapääntie).
Kiikan sillalle menevällä tiellä on 40 km nopeusrajoitus, mutta siitä eivät autot ja etenkin rekat paljoa välitä. Koululaiset oikaisevat tällä hetkellä risteyksen yli suoraan linja-autopysäkille, ja tästä aiheutuu monta vaaratilannetta. Suojatie selkeyttäisi risteyksessä ajoa kaikille pyöräilijöille ja toivon mukaan autoilijat tietäisivät hiljentää vauhtiaan.

Sirpa Kallioinen, Kiikan Jokisivun kyläseura ry Ota yhteyttä adressin tekijään
Tämän verkkosivuston ylläpitäjän ilmoitusOlemme sulkeneet tämän adressin ja poistaneet allekirjoittajien henkilötiedot.Euroopan unionin yleiset tietosuoja-asetukset (GDPR) vaativat asianmukaisen syyn henkilökohtaisten tietojen tallentamiselle sekä vaativat, että tietoja säilytetään niin lyhyen aikaa kuin suinkin on mahdollista. |