Suomen oikeusjärjestelmä kuntoon!
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011111614764316_uu.shtml
Tuomio viisi kuukautta ehdollista
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010121712883305_uu.shtml?ref=leiki
13-vuotiaan kanssa seurustelleelle miehelle ehdollista
Tampereella lapsen raiskannut sai ehdollisen tuomion
Sukupuoliyhteys 14-vuotiaan kanssa toi ehdollista
Lapsen hyväksikäytöstä puoli vuotta ehdollista
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010050611611989_uu.shtml?ref=leiki
Lapsipornoa vuosia netissä levittäneelle ehdollinen tuomio
http://kuvaton.com/browse/19877/oikeus_ja_kohtuus.jpg
Isokokoinen mies pakotti 15-vuotiaan seksiin kanssaan
Isoisä sai ehdollista lapsenlapsensa hyväksikäytöstä
Tässä on ainakin aluksi muutamia esimerkkejä miten Suomessa hoidetaan raiskaussyytteet. Pyrin aina kun löydän uusia niin liitän tänne.
Onko oikein, että n. 13-vuotias tyttö/poika raiskataan ja raiskaaja jää kaiken lisäksi vapaaksi. Uhri saa muutamasta sadasta muutamaan tuhanteen euroa korvausta, mutta korvaako se henkiset vahingot? Ikuiset traumat? Fyysisen kivun?
Jotkut väittävät, että nämä ovat niitä nykynuorten "hömpötyksiä". Se, että harrastetaan seksiä täysikäisen kanssa. Joillekin se ehkä on vain hauskan pitoa, mutta entä ne todelliset uhrit? Suurin osa kuitenkin on niitä jotka oikeasti kärsivät.
Eli, HALOO Suomen kansa ja päättäjät, joku tässä jutussa mättää! Otetaan me kantaa, kun muut vain pyörittelevät peikaloitaan!
Meri Kainulainen Ota yhteyttä adressin tekijään
Tämän verkkosivuston ylläpitäjän ilmoitusOlemme sulkeneet tämän adressin ja poistaneet allekirjoittajien henkilötiedot.Euroopan unionin yleiset tietosuoja-asetukset (GDPR) vaativat asianmukaisen syyn henkilökohtaisten tietojen tallentamiselle sekä vaativat, että tietoja säilytetään niin lyhyen aikaa kuin suinkin on mahdollista. |