Albanialaiset palautettava hetimmiten,eivät oikeita pakolaisia

 

Albanialaiset palautettava hetimmiten, eivät ole oikeita pakolaisia.

He voivat tehdä siellä töitä kuitenkin. Eikä siellä ole sota.

Käsittely heidän osalta nopea. Ja palauttaminen nopeasti.

Ei ole tilaa eikä varaa majoittaa heitä. Nyt on muille oikeille pakolaisille etuoikeus. (Nämä nyt lasketaan elintasopakolaisiksi tällä mittapuulla. Sorry.) Muutenkin nyt paljon tulokkaita ja lisää tulee.

 

http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/turvapaikanhakijat-albaniassa-meilla-ei-ole-mitaan-oikeuksia-palkka-riittaa-vain-ruokaan/5283270

 

 

http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/ensimmaiset-albanialaiset-karkotettiin-suomesta-saattamassa-yli-50-poliisia/5283918

 

Eikä tällaista naurettavaa palautuskiintiötä että 50 palautettavaa ja 50 poliisia.

Vaan lentokone täyteen. Palautukseen voi käyttää meidän nuoria armeijan harmaista jos lentokoneelle pitää saatta. Ei ole poliisivoimiin resursseja. (tulee pitemmän päälle edukkaammaksi tehdä nopea toimitus vaikka hankkii lisäresursseja käsittelyyn ja käytetään rahaa palauttamiseen. Kustannukset pienemmät kun heidän majoittamisensa aika lyhyt. Virta tyrehtyy nopeasti sieltä suummasta kun tulee heillä selväksi ettei kannata lähteä tähän suuntaan.

Ja viestiä perään että turha tulla kenenkään. Palautus väistämätön. Ei maksa vaivaa.