Avioliitto on naisen ja miehen välinen julkinen liitto
Kommentoitu viesti
Vieras |
#180 Re:15.03.2013 13:56okei kaija, huomaan että olet mielenvikainen kiihkouskovainen. Selitän tässä sulle yhden asian, ja se toivottavasti herättää sut tosta transsista jossa olet. |
Vastaukset
Thelma |
#206 Re: Re:2013-03-18 17:59:36Millä tavalla evoluutio on todistettu? Voitko kertoa? Tiedätkö, että on jo tuhansia tiedemiehiä ympäri maailmaa, jotka uskaltavat myöntää, että Darvinin evoluutio on pelkkää teoriaa, eikä muuksi muutu! Darvin itsekin elämänsä ehtoopuolella muutti mielensä, ja totesi, että hänen teoriassaan on ihan liikaa pelkkää arvailua, siis teoriat "evoluutiosta" eivät pidäkään paikkaansa. HMMM!!! Tosin tiedemaailmassa vasta on sellainen "joukkohurmos", että jos joku on uskaltanut alkaa esittää muita vaihtoehtoja evoluutioTEORIALLE (tiedäthän, mikä ero on teorian ja faktan välillä), niin pellolle lentää. Että se siitäkin "suvaitsevaisuudesta" ;-) ystävällisesti!
|
KemistiFM1977 |
#821 Re: Re:2013-03-21 15:37:40Darwinin teoriaa EI OLE TODISTETTU. Evoluutioteoria on edelleen vain teoria. Se toimii lajin, ryhmän sisällä, mutta sen ei ole todistettu "luovan" radikaalisti uusia fyysisiä ominaisuuksia. Kemiallinen evoluutio on edelleen mysteeri. Kerro miten ensimmäinen DNA:n pätkä syntyi esim. Ja vaikka se syntyisikin itsestään, niin kerro sitten miten siihen syntyi tämä geneettistä informaatiota sisältävä koodausjärjestelmä. Samoin kuin puhekielen syntyminen vaati ihmisen älyn kehittymistä tietylle tasolle, samoin vaaditaan Älyä että tällainen koodikieli voi syntyä. Mistä joku monimutkainen proteiini tajuaa lukea DNA:n pätkää? Ei, kyllä se vaatii Älyä eli Jumalaa. Siinä on siis paikka Jumalalle. Tai miten myöhemmissä kehittyneimmissä eliöissä on esimerkiksi veren hyytymisjärjestelmä syntynyt. Tämä järjestelmä koostuu 50-100 eri säätely entsyymistä. Jos YKSIKIN entsyymi ei toimi, koko homma hajoaa ja eliö kuolee joko veren hyytymiseen tai hyytymättömän veren vuotoon. Millainen olisi siis ollut evoluutioteorian vaatima vähemmän toimiva veren hyytymisjärjestelmä jos se toimii ainoastaan monimutkaisemmassa muodossaan. Tämä on erään biokemian tohtorin tuoma ns. Redusoimattoman Monimutkaisuuden teoria. Darwin on siis jälleen ongelmissa, sillä tämän järjestelmän olisi sattumalta pitänyt kehittyä täysin toimivaksi heti kerralla...ja se taas on äärettömän epätodennäköistä miljardeissakaan vuosissa. Paikka Jumalalle jälleen siis. Maailmankaikkeuden synty. Kerros mulle miksi alkuräjähdys tapahtui ja mikä sen aiheutti..tai Kuka? Siinä on paikka Jumalalle. Itse olen kemisti FM eli maisterin koulutuksen saanut. Olen lukenut kemiaa ja biokemiaa ja tiedän tasan tarkkaan mistä evoluutioteoriassa on kyse. En näe mitään syytä tieteessä kieltää Jumalan olemassaoloa. Päin vastoin, se että voimme kirjoittaa luonnonlait järjestelmällisesti matemaattiseen muotoon, osoittaa selkeästi järkevään Luojaan joka on luonut kaiken järjestelmällisesti ja älykkäästi toimivaksi systeemiksi. Jumalan paikka on vahvempi kuin koskaan. |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Maantien 468 peruskorjaus
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Ei tuulivoimaloita Seitsemisen kansallispuiston rajalle
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Valiosauna osaksi Rovaniemeä
1526 Luotu: 08.09.2025
Ei tuulivoimaloita Seitsemisen kansallispuiston rajalle
1458 Luotu: 07.09.2025
Ei ampumaratahanketta Kokkolan Hanhinevalle
857 Luotu: 11.09.2025
Maantien 468 peruskorjaus
851 Luotu: 14.09.2025
Suomenhevoselle liputuspäivä.
1228 Luotu: 19.04.2025
Kymintehtaan koulun Pilkan toimipisteen säilyttäminen
618 Luotu: 11.09.2025
Venetankkausasema Ristiinaan
535 Luotu: 20.09.2025
Suomirockmuseo Joensuuhun
471 Luotu: 16.09.2025
Säilytetään Puistolan ja Tapulikaupungin kirjastot
404 Luotu: 07.09.2025
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
51406 Luotu: 02.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
21306 Luotu: 20.03.2025
Viialan koulun säilyttäminen!
256 Luotu: 11.09.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
1023 Luotu: 12.06.2025
Haminalaisten lasten keskittäminen yhä suurempiin yksiköihin on loputtava!
240 Luotu: 07.09.2025
Kustavin Keskustametsän säilyttäminen
222 Luotu: 12.09.2025
Espoon sirkus- ja teatterikoulu Eskolle uudet tilat
202 Luotu: 15.09.2025
Ei tuulivoimaa Keuruun Lehmikorpeen
191 Luotu: 28.08.2025
LAITEVAPAATA KASVURAUHAA NURMIJÄRVELLE
177 Luotu: 14.09.2025
Vetoomus Veho Salon toimipisteen säästämiseksi
176 Luotu: 29.08.2025
Kevyen liikenteen väylä Rasuasta Haavistoon ja edelleen Koskenpäälle
158 Luotu: 15.09.2025