Koirakuiskaaja Cesar Millan pois TV:stä
Kommentoitu viesti
Unknown Vieras |
#310 Re: Re:15.02.2011 11:28No huhhuh! Luulet varmaan että mulla on kasapäin multipersoonia ja me keskustellaan täällä kahdestaan :-)lähentelee vainoharhaisuutta :-) Anteeks nyt vaan kovasti,mutta mulla on muutakin tekemistä kun olla täällä vastaamassa sun jokaiseen lauseeseen.Mä olen sanonut mielipiteeni kerran ja myös sen mihin ne perustan,enkä lähde niitä toistelemaan enkä selittelemään ja jos luetun ymmärtäminen ei onnistu niin se on mun puolesta voivoi. Mulla ei ole mikään pakottava tarve kilpailla sun kanssa viestien pituudesta eikä analysoida ja selittää joka asiaa erikseen ja mulle on jokseenkin yks lysti mitä mieltä sä olet tai esitetäänkö televisiossa yhtään mitään koiraohjelmia.kuten olen sanonut:Luotan ainoastaan omaan kokemukseeni ja vaistoihini ja tiedän itse parhaiten kuinka koirani käyttäytyvät,siihen ei "arvovaltaisia" tutkijoita tarvita! Mistä sä tiedät mihin tarkoitukseen "kanafarmari" koiriaan käyttää ja mikä sä olet päättämään/"suosittelemaan" millaisia koiria joku saa "laumassaan" pitää? Sä toistelet vaan viestistä toiseen samoja linkkejä ja väitteitä,ihan kuin ne toistamisella uskottavammiks tulis.Olet myös tehnyt selväksi että harrastat täysin kritiikittömästi valikoivaa ainoastaan omiin mielipiteisiisi tukeutuvaa tutkimusten tulkintaa.Olen näistäkin antanut oman mielipiteeni,enkä lähde niitä toistelemaan,ne löytyvät kyllä tästä ketjusta! Sanot: "Voisitko ystävällisesti laittaa linkkejä tai viittauksia näihin koirapsykologiaa käsitteleviin kirjoihin tai nettisivuihin, joissa kuvaillaan koirien laumakäyttäytymistä niin kuin sinä kuvailit? Onko muita kuin Jan Fennell tai Cesar Millan?" Häh?Itse olet usein viitannut mihin nää perustuu ja väittänyt vanhempien tutkimuksien tuloksia "vääriks" ja nyt et sitten tiedäkkään?Mä olen kyllä näistäkin jo oman kommenttini antanut!
|
Vastaukset
Koiran ehdoilla Vieras |
#311 Re: Re: Re:2011-02-15 11:31:40Eli toisin sanoen, esittämilläsi väitteillä koirien laumakäyttäytymisestä ei ole Cesar Millanin ja Jan Fennelin lisäksi muuta perustaa kuin omat havainnot? |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Onni-palveluliikenne on säilytettävä Yli-Ii - Kiiminki välillä
454 Luotu: 20.08.2025
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
51121 Luotu: 02.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
21073 Luotu: 20.03.2025
Turvalliset koulumatkat oppilaille Mikkelissä - bussien ylitäytölle loppu!
77 Luotu: 12.08.2025
Kyllä kehitykselle, Länsi-Uusimaa tarvitsee investointeja ja työpaikkoja! - Ja till utveckling, Västra Nyland behöver investeringar och arbetsplatser!
63 Luotu: 07.08.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
873 Luotu: 14.06.2025
Adressi Hason vastikekorotuksia vastaan
1090 Luotu: 25.07.2025
Virtasalmen kylätalon purkupäätöksen kumoaminen
467 Luotu: 22.05.2025
STOP hanhien kokemalle väkivallalle!
174 Luotu: 09.08.2025
Sinetän liikenneturvallisuuden parantaminen
174 Luotu: 03.08.2025
Vetoomus Taalintehtaan Alkon säilyttämiseksi - Petition för att bevara Alkon i Dalsbruk
949 Luotu: 17.07.2025
Linjamäen koulu osaksi Tuusulan kulttuurin verkkoa
277 Luotu: 10.07.2025
Koukkuniemenpuiston uimalaituri säilytettävä
403 Luotu: 21.07.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
11083 Luotu: 09.06.2025
Säilytetään Santapankki virkistyskäytössä
746 Luotu: 04.05.2025
Kaivokselan vesitornin tulevaisuus ratkaistava kaavoituksessa
223 Luotu: 23.06.2025
Osallistuminen Suomen eroamiseen Euroopan Unionista - KLSP
247 Luotu: 29.07.2025
Sopeutumisraha lakkautettava kansanedustajilta
55 Luotu: 22.07.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
772 Luotu: 12.06.2025
Pelastetaan Pitkäjärvi ja Ilkon upeat kalliot
3681 Luotu: 10.09.2021