naimalakko
Kommentoitu viesti
Vieras |
#210 Re: Re: ei jaksas enään tätä homostelu yhteiskuntaa07.04.2011 20:42#208: valot päälle nyt!! - Re: ei jaksas enään tätä homostelu yhteiskuntaa Okei unohda se jalusta juttu, mutta joka käänteessä tästä homoasiasta vaan niristään ja naristaan millon pitää saada sitä millon tätä ja hyväksyntääkin joka puolelta. Pitäs saada kaikia mahdollisia oikeuksia ja etuuksia eikös se nyt ole jo riittävä myönnytys että aikoinaan sovittiin että homous ei ole sairaus. Hei voimmehan sopia että homous on vain erhe ei virhe ja sen erheen varjolla heterot voivat pitää itseään parempina ja jatkaa sukuaan niin kuin esi äidit ja isätkin aikanaan. Ja jos jokin minusta kertoo olkoon vaikka se että ei se ole homo jota nuollaan vaan se joka nuolee tai ei se joka panee vaan se jota pannaan. Ei nyt pidä hermostua. On muuten muunlaisiakin ihmiseksi itseään kutsuvia jotka ovat ihan kuin ihmisiä siihen saakka kun siirtyvät omasta mielestään sinne seksuaaliselle puolelleen ja niitä hoitaisinkin sitten jo nikkelihalvauksella. |
Vastaukset
hoijaa Vieras |
#232 Re: Re: Re: ei jaksas enään tätä homostelu yhteiskuntaa2011-04-11 08:30:37#210: - Re: Re: ei jaksas enään tätä homostelu yhteiskuntaa No älä sitten hyvä ihminen puhu mistään jalustoista josset tarkota mitä sanot. Eli mieti jatkossa ennen kuin tänne kirjoitat kaiken maailman valheita. Tasa-arvoinen avioliittolaki on vain ajan kysymys - halusit sinä sitä henkilökohtaisesti tai et. Perustuu katsos ainoastaan siihen että lain mukaan syrjiminen on väärin. En mäkään antaisi kaikkia oikeuksia ahdasmielisille ja vihaan taipuvaisille (vihaavat joitain ihmisiä joita eivät edes tunne, tässä tilanteessa homoja - ilmeisesti omien mielikuviensa perusteella) - mutta tasa-arvon nimissä oikeudet heillekin kuuluu kunnes mahdollisesti syyllistyvät johonkin rikokseen. Tämän jälkeen vasta voidaan oikeuksia (kuten vapaana liikkuminen) ruveta ottamaan pois. Lain edessä samanarvoisuus (rikokset asia erikseen) kuuluu kaikille ihmisille.Ja piste. |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Onni-palveluliikenne on säilytettävä Yli-Ii - Kiiminki välillä
463 Luotu: 20.08.2025
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
51123 Luotu: 02.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
21075 Luotu: 20.03.2025
Turvalliset koulumatkat oppilaille Mikkelissä - bussien ylitäytölle loppu!
77 Luotu: 12.08.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
873 Luotu: 14.06.2025
Kyllä kehitykselle, Länsi-Uusimaa tarvitsee investointeja ja työpaikkoja! - Ja till utveckling, Västra Nyland behöver investeringar och arbetsplatser!
63 Luotu: 07.08.2025
Adressi Hason vastikekorotuksia vastaan
1090 Luotu: 25.07.2025
Virtasalmen kylätalon purkupäätöksen kumoaminen
468 Luotu: 22.05.2025
Sinetän liikenneturvallisuuden parantaminen
174 Luotu: 03.08.2025
Vetoomus Taalintehtaan Alkon säilyttämiseksi - Petition för att bevara Alkon i Dalsbruk
950 Luotu: 17.07.2025
STOP hanhien kokemalle väkivallalle!
174 Luotu: 09.08.2025
Koukkuniemenpuiston uimalaituri säilytettävä
403 Luotu: 21.07.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
11084 Luotu: 09.06.2025
Säilytetään Santapankki virkistyskäytössä
746 Luotu: 04.05.2025
Kaivokselan vesitornin tulevaisuus ratkaistava kaavoituksessa
223 Luotu: 23.06.2025
Sopeutumisraha lakkautettava kansanedustajilta
55 Luotu: 22.07.2025
Linjamäen koulu osaksi Tuusulan kulttuurin verkkoa
277 Luotu: 10.07.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
773 Luotu: 12.06.2025
Pelastetaan Pitkäjärvi ja Ilkon upeat kalliot
3682 Luotu: 10.09.2021
Osallistuminen Suomen eroamiseen Euroopan Unionista - KLSP
247 Luotu: 29.07.2025