Avioliitto on naisen ja miehen välinen julkinen liitto
Kommentoitu viesti
Vieras |
#23007 Re: Re: Re: Re:25.10.2013 14:20Jospa tuo vaateenne koskisi vain niitä, jotka haluavat toimia Raamatun tulkintanne mukaan, niin mikäs siinä... Nyt kun vain tilanne on se, että olette tunkeutuneet adressin vaatimuksillanne muiden ihmisten reviirille, joten ei pidä valittaa, jos joku erimielinen asettaa perusteenne kyseenalaisiksi. Yleisen jeesustelun voisi siis tosiaan ohjata niille omille sivustoillenne, sinne ei Ateisti-Erkkikään viitsi teidän perässä tulla kommentoimaan.
|
Vastaukset
Vieras |
#23009 Re: Re: Re: Re: Re:2013-10-25 14:35:01Oikealla ylhäällä on ruksi - paina sitä! |
very... Vieras |
#23010 Re: Re: Re: Re: Re:2013-10-25 14:51:33"olette tunkeutuneet adressin vaatimuksillanne muiden ihmisten reviirille". |
Vieras |
#23021 Re: Re: Re: Re: Re:2013-10-25 17:20:20Erimielinen on nimensä mukaisesti erimielinen ja vastustaa Jumalan sanaa. Vapaata tahtoa voi myös käyttää niinkin. |
Vieras |
#23048 Re: Re: Re: Re: Re:2013-10-26 06:48:39
”Jospa tuo vaateenne koskisi vain niitä, jotka haluavat toimia Raamatun tulkintanne mukaan, niin mikäs siinä...Nyt kun vain tilanne on se, että olette tunkeutuneet adressin vaatimuksillanne muiden ihmisten reviirille, joten ei pidä valittaa, jos joku erimielinen asettaa perusteenne kyseenalaisiksi.Yleisen jeesustelun voisi siistosiaan ohjata niille omille sivustoillenne, sinne ei Ateisti-Erkkikään viitsi teidän perässä tulla kommentoimaan.”
Varokaa kotitekoisia ”lännen pyssysankareiksi naamioituneita tietäjiä ja lainopettajia”. He latelevat pitkiä outoja ”totuuksiaan” näön vuoksi, kuten täälläkin. He nauttivat pilkka- ja ivahuulenheitosta nimettöminä ja hullunkuristen nimimerkkien suojassa. Kun ne kohtaa Stadin kaduilla, ne tunnistaa ”ufomaisesta” olemuksestaan ja äänekkäästä tyylistään. Nehän vaativat kunnioittamista ja huomion kohdistamista niihin. Jos tapaat niitä stadin kaupoissa, hieraiset toisenkin kerran silmiäsi-keitä nuo ovat-onko niillä kaikki tallella. Kierrä kaukaa niiden pippalopaikkojaan, niin selviät suurelta järkytykseltä. Tämä on muuten totta- hän joka näkee omin silmin ja kuulee omilla korvillaan itse tämän nykyisen vyörytyksen, tietää mistä suu ja sydän puhuu. Luulisi, ettei kenellekään ole jäänyt epäselväksi täällä adressipalstallakin, minkälaisten outojen kanssa keskustelua Sinä joka asut ”Impivaarassa”, olet onnesi varmasti ansainnut eikä sinun vielä ehkä tarvitse murehtia maailmankuvasi rapistumisesta. Mutta ole varuillasi, pidä silmäsi avoinna ja puolusta arvokasta eloasi niin yksin kuin kyläläistesi kanssa yhdessä, sillä ne agitaattorit ovat viemässä niin vyöryttämällä kuin salakavalasti suostuttamalla sinultakin kaiken sen, jota olet pitänyt arvossa. Varustaudu moraaliseen vastarintaan-Suomessa on jo esivanhempien avaamia latuja hyvä hiihdellä. Miehen ja naisen avioliitto ei pala tulessakaan- se kestää täältä ikuisuuteen! MOT. Lopuksi- nämä ”kunniapaikkoja” hamuavat ja nykyisen avioliittolain kieltävät ”rapautuvan lännen sankarit” tietäköön, että mitä vimmatuimmin yritätte kaapata etuisuuksia ja taikoa silmänkääntötempuillanne pahan hyväksi, sitä varmemmin tulette epäonnistumaan tässäkin kamppanjassanne ja sitä ankarampi tulee olemaan tuomionne, kun sen hetken täältä Sivumennen toden. Minä en suinkaan ole tuomioita langettava, mutta näin sanoo Pyhä Raamattu. Amen
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Onni-palveluliikenne on säilytettävä Yli-Ii - Kiiminki välillä
501 Luotu: 20.08.2025
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
51123 Luotu: 02.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
21077 Luotu: 20.03.2025
Turvalliset koulumatkat oppilaille Mikkelissä - bussien ylitäytölle loppu!
77 Luotu: 12.08.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
873 Luotu: 14.06.2025
Virtasalmen kylätalon purkupäätöksen kumoaminen
469 Luotu: 22.05.2025
Adressi Hason vastikekorotuksia vastaan
1090 Luotu: 25.07.2025
Kyllä kehitykselle, Länsi-Uusimaa tarvitsee investointeja ja työpaikkoja! - Ja till utveckling, Västra Nyland behöver investeringar och arbetsplatser!
63 Luotu: 07.08.2025
Vetoomus Taalintehtaan Alkon säilyttämiseksi - Petition för att bevara Alkon i Dalsbruk
951 Luotu: 17.07.2025
Sinetän liikenneturvallisuuden parantaminen
174 Luotu: 03.08.2025
Koukkuniemenpuiston uimalaituri säilytettävä
403 Luotu: 21.07.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
11084 Luotu: 09.06.2025
STOP hanhien kokemalle väkivallalle!
174 Luotu: 09.08.2025
Säilytetään Santapankki virkistyskäytössä
746 Luotu: 04.05.2025
Kaivokselan vesitornin tulevaisuus ratkaistava kaavoituksessa
224 Luotu: 23.06.2025
Sopeutumisraha lakkautettava kansanedustajilta
55 Luotu: 22.07.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
773 Luotu: 12.06.2025
Pelastetaan Pitkäjärvi ja Ilkon upeat kalliot
3682 Luotu: 10.09.2021
Osallistuminen Suomen eroamiseen Euroopan Unionista - KLSP
247 Luotu: 29.07.2025
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
256 Luotu: 18.06.2025