TORI.FI
Kommentoitu viesti
Daddy-O |
#1126.02.2014 05:46Olen pari vuotta kehunut Toria, nyt kyllä tuli viikon sisään iso kasa pashaa. Näköjään Torissa vedetään täysin mielivaltaisella linjalla, eikä asiakaspalvelu vastaa ilmenneisiin ongelmiin tai virheisiin millään tavalla. |
Vastaukset
Sarvikuonojen maa |
#19 Re:2015-04-02 21:14:48tori.fi on todellakin tosi outo paikka myydä mitään.olen itse tehnyt kauppaa ympäri maailman.netissä ja ei ole ollut mitään ongelmia.mutta kun olen laittanut tori.fi palveluun myynti ilmoituksia niin olen törmännyt jatkuvasti ongelmiin vaikka tuotteistani on aina ollut huppuhyvät kuvat ja rehelliset kuvaukset.niin olen ainakin 20.kertaa joutunut kyseisten tori.fi lukutaidottomien valvojien uhriksi.ilmoituksiani palautellaan jotka pistävät tervejärkisen hermot koetukselle.syitä ilmoitusten hylkäämiseen on ollut.1.emme ole varmoja onko tuote aito.2.emme voi julkaista ilmoitusta koska emme ole varmoja onko kyseessä yritys vai yksityinen myynti.vaikka olen aina kiltisti raksittanut yksityisen myynnin ilmoitus kaavakkeeseen.ym.haluaisin myös tietää onko toisilla tori.fi myyjillä kokemuksia siitä että samoja ilmoituksia uusitetaan ilman että ilmoitus on edes ollut sallittua.2kk.tori.fi palvelussa.minulle rupesi tulemaan samoja ilmoituksia uusittavaksi lähes joka toinen viikko.niimpä otin kuvankaapparilla myyntisivustani kuvat josta näen että ilmoitukseni tosiaan pysyy tori.fi palvelussa luvatun.2.kk.yhtäjaksoisesti myytävänä.ennenkuin sähköpostiini tulee linkki vanhentuneesta ilmoituksesta.ongelmani ovat ratkenneet tori.fi palvelussa ylläpidolle valittamalla.huvittavinta on vain että tuo tori.fi ylläpito antaa aina saman vastauksen.´pahoittelemme´sattunutta virhettä tori.fi valvojalle on sattunut inhimillinen erehdys.jos normaali työpaikassa sattuu työelämässä jatkuvasti.nk.inhimillisiä erehdyksiä.niin se on potku takalistoon.ja esikouluun aakkosia lukemaan.yleensäkkin on tosi naurettavaa että kun myyt netissä jotain niin pitää olla valvojat.lukemmassa ja antamassa hyväksyntäänsä ihmisten myynti ilmoituksille.onneksi on suomessakin netissä ilmoituspaikkoja missä ei tarvitse odotella että joku hyväksyy myynti ilmoituksesi.kuten keltainen pörssi.nettimarkkinat.myy ja osta.com. TUOHON TORI.FI VIELÄ SEN VERRAN ETTÄ ÄLKÄÄ HYVÄT IHMISET VAIVAUTUKO MENETTÄMÄÄN ENÄÄ HERMOJANNE KYSEISESSÄ PALVELUSSA .TORI.FI TOIMITUSJOHTAJA ON JUSSI LYSTIMÄKI HÄNELLE VAIN SUORAAN VALITUKSET SILLÄ TOIMITUSJOHTAJAN TÄYTYY TIETÄÄ MITEN ALAISET KÄYTTÄYTYVÄT.MUUTEN MIKÄÄN EI MUUTU TORI.FI PALVELUSSA. |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Adressi Hason vastikekorotuksia vastaan
787 Luotu: 25.07.2025
Bevarande av Parfix - Parfixin säilyttäminen
673 Luotu: 26.07.2025
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
46384 Luotu: 02.06.2025
Huoli Oripään Palvelutalon asukkaiden ruuasta.
258 Luotu: 25.07.2025
Vetoomus Turun kaupungintalolle: Nostakaa Palestiinan lippu Ukrainan rinnalle — Vastavuoroinen ele tasa-arvon puolesta
214 Luotu: 29.07.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10875 Luotu: 09.06.2025
Koukkuniemenpuiston uimalaituri säilytettävä
179 Luotu: 21.07.2025
Rantavalvonta Kalajoen hiekkasärkille
140 Luotu: 26.07.2025
Osallistuminen Suomen eroamiseen Euroopan Unionista - KLSP
113 Luotu: 29.07.2025
Vetoomus Taalintehtaan Alkon säilyttämiseksi - Petition för att bevara Alkon i Dalsbruk
864 Luotu: 17.07.2025
Huolen ilmaus aluehallitukselle Kuhmon arviointi- ja kuntoutusyksikön toiminnasta / vuodeosaston tarpeesta
843 Luotu: 18.05.2025
Skeitti- ja skuutti parkki Hämeenlinnan Käikälään
73 Luotu: 02.07.2025
Loppu rasismille, yhdessä vahvempia!
667 Luotu: 17.03.2025
Uittamon Kannuskadun täydennysrakentamisen pysäyttäminen
173 Luotu: 05.06.2025
Kaivokselan vesitornin tulevaisuus ratkaistava kaavoituksessa
158 Luotu: 23.06.2025
Ei aurinkovoimalaa Pennala–Virenojan kylämaisemaan – vaadimme hankkeen keskeyttämistä
307 Luotu: 01.07.2025
Adressi Viikinrannan ja Pornaistenniemen luonnon turvaamiseksi
530 Luotu: 20.03.2025
Fixit - Suomen ero Euroopan unionista
146 Luotu: 24.01.2025
Linja-auto linjan 120 muutos peruttava, auto pitää käydä Kokkilan rannassa kääntymässä.
135 Luotu: 22.07.2025
Vetoomus Taivassalon Ankkurin ja Poijun toiminnan turvaamiseksi
181 Luotu: 16.07.2025