Kotipizzan jauhelihakastike sellaisenaan takaisin
Kommentoitu viesti
Vieras |
#4 Kotipizzan Tommi kommentoi19.10.2014 15:02Moi Kirsi, emme tietenkään koe tätä negatiivisena kun kerran kuluttajat pitävät tuotteistamme. Sehän on mahtavaa. Emme myöskään halua rajoittaa hienojen yrittäjiemme Facebook-sivujen sisältöä. Totean vain että jauhelihapizzan myynti on laskenut vuosien aikana ja halusimme siirtyä kotimaiseen naudan jauhelihaan. Kotimaisuus on iso juttu meille. Tuotekehitys tutkii miten voisimme yhdistää kotimaisen naudan jauhelihan ja perinteisen tomaattikastikkeen. Asiakaspalautteet ovat meille todella tärkeitä ja teemme kaikkemme että pystymme toteuttamaan asiakkaiden toiveet. Nyt niiden eteen pitää tehdä paljon työtä jotta voimme käyttää kotimaista raaka-ainetta ja suomalaista työtä. En tiedä olisinko saanut näin addressin vastaanottajana kommentoida, mut toivottavasti ok ja positiivista.
Terveisin
Tommi Kotipizzan toimitusjohtaja |
Vastaukset
Kirsi |
#5 Re: Kotipizzan Tommi kommentoi2014-10-19 16:14:02#4: - Kotipizzan Tommi kommentoi Tottakai saat kommentoida! Ja niin sinä kuin kaikki muutkin Kotipizzalaiset olette tervetulleita keskusteluun. Toivon, ettet ota millään lailla negatiivisesti adressissani käyttämää blogilainausta siellä käydystä keskustelustamme. Koska sen oli tarkoitus olla informoiva, ei millään lailla negatiivinen. Kompromissiratkaisuksi ehdotan, että menuun palautetaan perinteinen jauhelihakastike eli soosi siihen asti, että tuotekehittely saa luotua kotimaisemman version sen tilalle? Tämä varmasti sopisi ainakin asiakkaille. |
Kastiketta p-rkele! |
#21 Re: Kotipizzan Tommi kommentoi2014-11-21 14:44:34#4: - Kotipizzan Tommi kommentoi No pankaa sitäv-tun kotimaista naudanlihaa siihen v-tun kastikkeeseen! Ei luulis olevan niin v-tun vaikeeta... Joo, sori toi avautuminen, vaan Kotipizzan jauhelihapizza oli 27 vuotta SE pizza, mihin minä vertasin kaikkia muita pizzoja, se oli se kaikista parhaimman makuinen. Olin jotain 16 kun ensimmäisen kerran sitä söin. Heh, ensimmäinen iltavapaa intistä, ensitöiks Kotipizzaan ja jauhelihapizza huiviin. Ensimmäiset treffit sittemmin vaimokseni päätyneen tyttöystäväni kanssa, tilattin pizzat kotiin, arvaa kaks kertaa mistä ja mitä minä tilasin. Lojuin kolme viikkoa sairaalassa, sairaalan mauttomilla sapuskoilla, ensimmäinen ateria kotona: Kotipizzan jauheliha. Siinäpä sulle ideaa mainoskampanjaan, ihan ilmaiseks. Tietämättä, että reseptiä on muutettu, tilasin paikallisesta Kotipizzasta jauhelihapizzan, ja sain tämän uuden beef-roast-jauhelihapizzan... Suunnaton pettymys. Verrattuna entiseen, mauton, kuiva mutta silti rasvaisen makuinen lätty. Tomaattikastiketta sen verran, että pohjataikinaa oli ilmeisesti pyyhitty kevyesti tomaatinpuolikkaalla. Siinä vanhassa oli parasta just se runsas, tomaattinen jauhelihakastike. Jos ette palauta sitä kastiketta listoillenne, julkaiskaa sitten sen resepti, että kaikki halukkaat voivat tehdä sitä itse. Ei luulis olevan enää liikesalaisuus.... |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Maantien 468 peruskorjaus
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Ei tuulivoimaloita Seitsemisen kansallispuiston rajalle
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Valiosauna osaksi Rovaniemeä
1526 Luotu: 08.09.2025
Ei tuulivoimaloita Seitsemisen kansallispuiston rajalle
1303 Luotu: 07.09.2025
Ei ampumaratahanketta Kokkolan Hanhinevalle
810 Luotu: 11.09.2025
Suomenhevoselle liputuspäivä.
1222 Luotu: 19.04.2025
Onni-palveluliikenne on säilytettävä Yli-Ii - Kiiminki välillä
502 Luotu: 20.08.2025
Kymintehtaan koulun Pilkan toimipisteen säilyttäminen
496 Luotu: 11.09.2025
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
51406 Luotu: 02.06.2025
Säilytetään Puistolan ja Tapulikaupungin kirjastot
395 Luotu: 07.09.2025
Maantien 468 peruskorjaus
336 Luotu: 14.09.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
21278 Luotu: 20.03.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
1021 Luotu: 12.06.2025
Haminalaisten lasten keskittäminen yhä suurempiin yksiköihin on loputtava!
239 Luotu: 07.09.2025
Viialan koulun säilyttäminen!
221 Luotu: 11.09.2025
Kustavin Keskustametsän säilyttäminen
220 Luotu: 12.09.2025
Ei tuulivoimaa Keuruun Lehmikorpeen
189 Luotu: 28.08.2025
Vetoomus Veho Salon toimipisteen säästämiseksi
176 Luotu: 29.08.2025
LAITEVAPAATA KASVURAUHAA NURMIJÄRVELLE
167 Luotu: 14.09.2025
Sopeutumisraha lakkautettava kansanedustajilta
208 Luotu: 22.07.2025
Kevyen liikenteen väylä Rasuasta Haavistoon ja edelleen Koskenpäälle
147 Luotu: 15.09.2025
Espoon sirkus- ja teatterikoulu Eskolle uudet tilat
135 Luotu: 15.09.2025