Kotipizzan jauhelihakastike sellaisenaan takaisin
Kotipizza poisti kokonaan perinteisen jauhelihakastikkeensa niin jauhelihapitsasta kuin kokonaan täytevaihtoehdoista. Tilalle tuli burgerpitsan täyte beef roast, jossa ei ole kastiketta ollenkaan.
Tämän adressin tarkoitus on kerätä mahdollisimman monta allekirjoitusta Kotipizzan perinteisen jauhelihakastikkeen eli ”soosin” palauttamisen puolesta.
Jo vuosia sekä perinteinen jauhelihakastike eli "soosi" sekä burgerpitsan beef roast täyte ovat molemmat ongelmitta olleet täytelistalla. Enää se ei ole mahdollista, ellei Kotipizzalle tehdä todella selväksi, että jauhelihakastike halutaan palauttaa sellaisenaan takaisin listalle.
Tämä selvisi minulle, kun olin yhteydessä suoraan Kotipizzan toimitusjohtajaan hänen bloginsa kautta. Hän vastasi minulle näin: "Lähdimme hakemaan tuota bolognesea laadukkaampaan suuntaan paistetulla naudanpaistijauhelihalla (beef roast), jonka otimme sen ensiksi käyttöön Burgerpizzassa. Sen jälkeen monet asiakkaamme tykästyivät siihen maultaan ja päätimme tukea kotimaisuutta. Tuotekehityksemme jumppaa asian kanssa parhaillaan, miten tuo uusi jauheliha ja perinteinen ”soosi” voitaisiin yhdistää jatkossa."
Eli tällä hetkellä Kotipizza EI asiakkaiden palautteista huolimatta aio palauttaa jauhelihakastiketta takaisin listalle, vaan siellä mietitään, että voitaisiinko kastike ja beef roast yhdistää. Tämä adressi perustettiin, jotta Kotipizza ottaisi asiakaspalautteet tosissaan ja toisi jauhelihakastikkeen sellaisenaan takaisin, ilman turhaa tuotekehittelyä.
Tämä adressi lähetetään sekä Kotipizzan toimitusjohtaja Tommi Tervaselle sekä muille asiaan liittyville Kotipizzan tahoille.
Kirsi Hauta-aho Ota yhteyttä adressin tekijään
Adressin tekijä on sulkenut tämän adressin.Tämän verkkosivuston ylläpitäjän ilmoitusOlemme poistaneet allekirjoittajien henkilökohtaiset tiedot.Euroopan unionin yleiset tietosuoja-asetukset (GDPR) vaativat asianmukaisen syyn henkilökohtaisten tietojen tallentamiselle sekä vaativat, että tietoja säilytetään niin lyhyen aikaa kuin suinkin on mahdollista. |
Kirjaudu sisään hallinnoidaksesi adressiasi. |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Ei energiapuuterminaalia Munittulaan!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Sotiemme veteraanit linnanjuhliin 6.12.2024.
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
44965 Luotu: 02.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1660 Luotu: 12.06.2025
Stop Kaskenlinnan ja Mäntymäen sairaaloiden henkilökunnan parkkimaksuille
215 Luotu: 18.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10603 Luotu: 09.06.2025
Vetoomus Koukkuniemen kirjaston säilyttämisen puolesta
99 Luotu: 30.06.2025
Ei mastoa Kuussalonpuistoon – puolustamme lähiluontoa ja asuinympäristöämme Kangasalla
94 Luotu: 26.06.2025
Suomussalmen Härkökankaan hautausmaan vanhat hautamuistomerkit ovat vaarassa
88 Luotu: 24.06.2025
Vetoomus Tjudan vanhan graniittisillan säilyttämiseksi
77 Luotu: 26.06.2025
Älkää sahatko pois sitä kulttuurin oksaa, jolla me kaikki istumme ruotsinkielisessä Suomessa!
1445 Luotu: 16.06.2025
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
184 Luotu: 18.06.2025
Kaivokselan vesitornin tulevaisuus ratkaistava kaavoituksessa
100 Luotu: 23.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
709 Luotu: 12.06.2025
Työkyvyttömäksi todetut henkilöt irti TE-toimiston asiakkuudesta
52 Luotu: 30.06.2025
Turvallisuutta hevos- ja eläintiloille – Metsästyslain suojaetäisyyttä on kasvatettava
46 Luotu: 27.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
814 Luotu: 14.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20836 Luotu: 20.03.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
138 Luotu: 13.06.2025
Säilytetään Santapankki virkistyskäytössä
711 Luotu: 04.05.2025
Suomi ei saa luovuttaa tosiasiallista päätösvaltaa kansanterveydestään Maailman terveysjärjestölle / Finland får inte ge bort sin faktiska beslutsrätt angående folkhälsan till WHO
12682 Luotu: 25.08.2023
Kankaanpään terveyskeskuksen hyvän asiakaspalvelun puolesta
118 Luotu: 18.06.2025