Ilmainen urheilukanava Suomeen
Tässä adressissa vaadin ilmaista urheilukanavaa Suomeen. Entisen Urheilukanavan muistoksi. En aio maksaa 25 € kanavapaketista saadakseni urheilun lisäksi jotain v*tun elokuvia ja sarjoja. Ilmaisurheilu käsittää vain YLEllä Kaj Kunnaksen v*tun ruman naaman lisäksi jotain tusinalajeja kuten epätasoisia suomisarjoja, taitoluistelua ja ampumahiihtoa. Formulat, jalkapallo ym. kiinnostava on maksukanavilla joittenka saaminen on siinä et joudut ottaa mukaan jotain typeriä HBO -sarjoja sekä viime vuoden katsotuinta Bollywood -moskaa. Tai sitten Nelosella joudut ottaa mukaan jonkun typerän kanavan joka näyttää k-18 -leffoja keskellä päivää. Toista oli silloin ku oli Urheilukanava. Siitä et tarvinnut maksaa mitään saadaksesi kylkiäiseksi jotain nyyhkyleffoja. Sen sijaan, se oli aina ilmainen, ei silloin kun on esim. Super bowl viikonloppu, vaan aina, vuoden jokaisena päivänä. Siis nelonen tai mtv, tarjotkaa joku vaihtoehto eltaantuneelle Kaj Kunnakselle ja valtion rahoittamille urheilulähetyksille. Siis ilmainen urheilukanava.
Tämän verkkosivuston ylläpitäjän ilmoitusOlemme sulkeneet tämän adressin ja poistaneet allekirjoittajien henkilötiedot.Euroopan unionin yleiset tietosuoja-asetukset (GDPR) vaativat asianmukaisen syyn henkilökohtaisten tietojen tallentamiselle sekä vaativat, että tietoja säilytetään niin lyhyen aikaa kuin suinkin on mahdollista. |
Kirjaudu sisään hallinnoidaksesi adressiasi. |
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Israel boikottiin Euroviisuissa 2026!
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Ei tuulivoimaloita Seitsemisen kansallispuiston rajalle
Maantien 468 peruskorjaus
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Vaadimme muutosta Suomen Israel-politiikkaan YK:ssa
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
VETOOMUS ALEKSANTERIN TEATTERIN LAAJENNUSOSAN NYKYISEN TOIMINNAN SÄILYTTÄMISEN PUOLESTA
1564 Luotu: 15.10.2025
Pelastetaan Galleria Forum Box – Turvataan taiteen tulevaisuus Helsingissä vuoteen 2030 asti!
1409 Luotu: 17.10.2025
Juankosken Iivolan palvelukeskuksen asukaspaikkojen säilyttäminen
866 Luotu: 13.10.2025
Säästetään Haukkalan lähteen metsä luonnontilaisena
627 Luotu: 15.10.2025
Vetoomus Suomussalmen Syväjärvenkankaan ja Pitämänkankaan metsien puolesta
1444 Luotu: 11.10.2025
Tikkakosken terveysaseman lakkauttaminen
523 Luotu: 14.10.2025
Kivijärven hoivayksikkö Hopearannan sulkemisen vastustaminen
333 Luotu: 15.10.2025
VETOOMUS Suomen ja Venäjän hyvien naapurisuhteiden palauttamiseksi / PETITION för återupprättandet av god grannsämja / ОБРАЩЕНИЕ о восстановлении добрососедских отношений / PETITION for restoring good
2654 Luotu: 05.10.2025
Kaltialan virkarikoksesta on suoritettava kattava esitutkinta
246 Luotu: 19.10.2025
Pelastetaan NUUKSION Pohjoinen Pirtti
325 Luotu: 13.10.2025
Ei energiajuomia alle 15-vuotiaille Mäntyharjulla
157 Luotu: 14.10.2025
Someron vuodeosastoa ei saa lopettaa
3161 Luotu: 03.10.2025
Vastusta Ääneniemen ranta-alueen vireillä olevaa kaavaa (Äänekoski)
256 Luotu: 05.10.2025
Israel boikottiin Euroviisuissa 2026!
6416 Luotu: 22.09.2025
Yle Radio 1 muutokset peruttava
83 Luotu: 14.10.2025
Shiroi Senshi Yamato suomeksi
573 Luotu: 12.03.2023
PERUTAAN LEIKKAUKSET KAIKISTA KÖYHIMMILLE – NÄPIT IRTI TOIMEENTULOTUESTA
4407 Luotu: 22.09.2025
EI siirretä Ounaskosken leirintäaluetta - se on osa meitä, ei kaavamuutokselle!
786 Luotu: 04.10.2025
Osallistuminen Suomen eroamiseen Euroopan Unionista - KLSP
434 Luotu: 29.07.2025
Svenska Daghemmetin varhaiskasvatustoimintaa ei saa lakkauttaa / Den småbarnspedagogiska verksamheten vid Svenska Daghemmet får inte läggas ned
860 Luotu: 03.10.2025