Tom of Finland -boikotti
Ota yhteyttä adressin tekijään
Re: Pornoikonit pois
Tosiaan olisi mukavaa, jos ei joka tuutista tulisi kokoajan homopropagandaa. Se on jo vääristänyt lasten puheet ja ajatuksetkin, ja itsekin haluaisi olla rauhassa ja tehdä oikeita kivoja asioita.
Miksi pitää toisille toitottaa?!? Jokainenhan voi tässä maassa toteuttaa omaa ideologiaansa vaikka hiljaa kotonaan, mutt'"ei tartte tulla nenille hyppimään".
Re: Re: Pornoikonit pois
#3: - Re: Pornoikonit pois Jokainenhan voi tässä maassa toteuttaa omaa ideologiaansa vaikka hiljaa kotonaan, mutt'"ei tartte tulla nenille hyppimään".
Samaa voisi sanoa teistä hihhulipersuista.
Jo ala-asteella biologian tunneilla kerrottiin kukkasista ja mehiläisistä. Eikä se ole mihinkään muuttunut 50:ssä vuodessa. Eikä tule muuttumaan.
Kyllä meillekin kukista ja mehiläisistä puhuttiin ja pölyttämisestä sekä yksineuvoisista ja kaksineuvoisista kasveista. Vasta 30 vuotta myöhemmin välähti, mikä on yksi- ja mikä kaksineuvoinen kasvi! Asioista ei puhuttu oikeilla nimillään edes kasvikunnasta puhuttaessa.
Kyllä ihmiset jaksavat vetää herneen nenäänsä jokaisesta pikkuasiasta. Juttuhan on niin, ettei kenenkään ole mitään pakko ostaa. On hiukan huvittavaa, että närkästytte siitä, että tuotteissa on valinnanvaraa; jokaiselle jotakin. Ihme kitinää.
Finlayson ja Itella
Itella (Posti siis) Joulukirjekuoret ja pikkupaketit ovat finlaysonin painotuote/kuosieja, joten peukut alas!!
En ostanut, teen itse päälystän kirjekuoret joulupaperilla !
Mitä ihmeen propagandaa tämä mielestänne on? Ja haluat "tehdä oikeita kivoja asioita"? Miten kaupan hyllyillä valittavissa olevat pussilakanat vaikuttavat omiin tekemisiisi? Mielestäni moraalinvartijat ja ammatikseen mielensä pahoittajat voisivat ihan vaikkapa harkita oman elämän hankkimista. Hyvä vaan että on valinnan varaa. Muinaiset moraalikäsityksinä pidetyt jämähtäneet uskomukset sietävätkin saada pientä horjutusta.
Jos niin kutsuttu moraali on yhden pussilakanakuosin vuoksi uhassa romuttua, ei sellaisella moraalilla ole edes oikeutusta olla olemassa.
Muumit, Edefelt ja Naantali boikottiin
Boikotoidaan Finlaysonin lakanoiden lisäksi Ateneumin taidemuseota. Siellä on Albert Edefeltin töitä ja onhan tunnettu tosiseikka, että hän käytti mallina (ja muutenkin) Pariisissa asuessaan prostituoituja. Lisäksi Edefelt on piirtänyt myös kuvia alastomista miesvartaloista. Hyi Albert! Boikottiin myös Akseli Gallen-Kallela! Hän julkeaa kuvata Aino-triptyykissä alastoman nuoren tytön ja vanhan bedofiilin ilmiselvästi väkivaltaista suhdetta, joka pakottaa tytön itsemurhaan. Törkeää kansalliseepoksemme häpäisemistä. Boikotoidaan vaikka Ruoveden kuntaa, jossa sijaitsee Gallen-Kallelan ateljee. Hyi olkoon Muumit! Kaikki siihen liittyvä boikottiin, sillä olihan Tove Jansson lesbo. Ei käy kyllä meidän perhe enää Naantalissa ikinä! Mitähän kivaa sitten keksitään, poltettaisko vaikka kirjoja someidiootit?
Koko netti pitäisi räjäyttää
Netistä pursuaa kaikki paha. Homojututkin. Koko netti pitäisi räjäyttää. Lisätiedot täältä:
This comment has been removed by the person who wrote it.
Suomen lapsiystävällisyys on vaakalaudalla
Ehdottomasti boikottiin. Televisioohjelmissa on aina ne K-rajoitukset! Ulottukoon ne tässä tapauksessa myös Pauligin kahvipaketteihin!
Ai että te ootte lutusia :__D Kyllä nyt on perinteiset arvot uhattuna kun kamalia HOMOSEKSUAALEJA on kaikkialla! Kiitos tälle adressille, mun työpäivä on taas vähän pirteämpi. Voisinkin seuraavaksi keittää Tom Of Finland-kahvit, juoda sitä Tom Of Finland-mukista ja lähettää pari kirjettä ylijääneillä Tom Of Finland-postimerkeillä. Ihan oikeasti, keskittykää ihmiset omaan elämäänne, älkääkä pahoittako mieltänne jokaisesta pierusta. The less fcks you give, the happier you'll be.
Ei ole tullut pieneen mieleenkään ostaa Tom of Finland -tuotteita. Onneksi kukaan ei pakota.
| This discussion has been closed. |
Pornoikonit pois
En osta homolakanaa enkä heterolakanaa. Uutiset ovat muutenkin täynnä pelkkää homopropagandaa. Alkaa tulla jo korvistakin ulos. Ärsyttävää!