Onnettomuudet seis Valtatie 9/Taipaleentie risteysalue Akaa
Ota yhteyttä adressin tekijään
Re:
#1: - Aina kannattaa yrittää vaikka joskus turhalta tuntuukin monessa asiassa...!
Risteysalueelle 60km/h olisi myös hyvä!
Kylmäkoskin aseman risteys on kanssa vaarallinen. Molempiin risteykseen olisi hyvä saada valot. Montako kuolon kolaria pitää olla ennen kuin päättäjät herää?
Re:
60km rajoitus on hyvä ehdotus eikä luulis olevan vaikee toteuttaa jos päättäjiä asia kiinnostaisi
Maalaiset kuriin
On se nyt kumma kun maalaiset siellä huutelee! Ajelkää urjalan ja kylmäkosken urpot rauhallisemmin niillä autoillanne tai hakekaa traktorit talleistanne, kun niitä joka talossa siellä on!!! Siellä kylmäkosken asemalla asuu kaikki juntit joilla ei oo muuta elämää kun odottaa eläkettä ja kuolemaa! Oikea juoruilijoiden paratiisi ja naapurien kyttääjien luvattu paikka.
Re Vaihda jo kauppaa
Voi kait sitä käydä kaupassa muuallakin, kun oot siellä 30v jo käynyt! Ratti oikeelle ja viialaan ostoksille.
Re:
Lapriraukka jollet mitää asiallisempaa keksi anna sairaitten juttujen olla omassapäässäs.Hyvää ja trvallista joulua sullekin.
Re: Maalaiset kuriin
Täähän on ihan täys puupää äijjä. Tätä sai kyllä nauraa!!!
Risteyksessä ei sinänsä ole mitään vaarallista, näkyvyyttä on satoja metrejä joka suuntaan. Mutta koska ihmiset tuntuvat ajavan silmät kiinni ja ilman turvavälejä, on tähän ja Asemankylän risteykseen tosiaan saatava levennys. Samalla voisi levennyksen tehdä myös Uudensalmentien risteykseen Urjalan puolelle. Ja jos rahkeet riittää, myös valot näihin kaikkiin kolmeen.
| This discussion has been closed. |