Suomen valtion on tuomittava Etelä-Korean julmat koiramarkkinat
Ota yhteyttä adressin tekijään
Järkyttävää julmuutta, joka pitää saada loppumaan. Toivottavasti Suomen valtiolla on oikeudentuntoa, moraalia ja munaa tuomita tämä virallisesti.
Kunnia eläimen elämälle
Sadistiset ihmiset tekevät julmuuksia. Tuollaiseen epäinhimilliseen pitää puuttua! Vuonna 2016 ja tehdään tuollaista kiduttamista! Eikä kukaan valtio, eu puutu tällaiseen. Hullua.
Re: hulluutta
Miten etelä-korealaisia tuotteita boikotimalla voidaan lopettaa joidenkin siellä asuvien ihmisten harjoittama eläinten syönti?
Siellä asuu 50 miljoonaa ihmistä joten miten joidenkin ihmisjoukkojen toimintaa voisi haitata jos heidän maalaisiaan yhtiöitä boikotoitaisiin? Annan esimerkin: suomalaisesta turkistarhauksesta järkyttyneet ulkomaalaiset aktivistit lopettavat fazerin sinisen syönnin ja nokian kumisaappaiden käytön ja pyyhkivät takapuolensa ruotsalaisella vessapaperilla suomalaisen sijaan. Miten tämä voisi vaikuttaa mihinkään?
Mutta ihan vapaasti saat lopettaa tietokoneiden, Samsungin elektroniikan ja puhelinten käytön, kian ja hyundain autoissa matkustamisen sekä esim. korealaisilla laivoilla matkustamisen jos sillä sinun mielestäsi voi vaikuttaa johonkin!
| This discussion has been closed. |
Koirien ja Kissojen julma eläinrääkkäys saa loppua -pataan elävinä ne joista se on muka niin mukavaa
Hävettää olla ihminen tässä maailmassa.Julma tapa Aasian maissa on saatava loppumaan ja muiden maiten tuomio. Hiljainen hyväksyntä tekee yhtä syyllisen asiasta,kuin eläinrääkkääjätkin