Adressit.com

Kansalaisadressi perustuslakimuutosta vastaan

Ota yhteyttä adressin tekijään

Vieras#276 Oct 19, 2011, 23:08

Perustuslaki muuttuu puolentoista vuorokauden päästä ja 100k:n tavoitteesta uupuu enää vähän yli 95.5k :D Säälittävä adressi

http://www.youtube.com/watch?v=iMpXAknykeg

Työmies#277 Oct 19, 2011, 23:45

Re:

#276: -

Säälittävä olet sinä

This comment has been removed by the site administration.

Reason for the removal: spam

Vieras#279 Oct 21, 2011, 03:25
Heikentää Suomen asemaa itsenäisenä valtiona, ei kiitos!
Vieras#280 Oct 21, 2011, 14:54
tuskin tämä riittää, kreikan barrikaadi meinki toimisi varmaan paremmin...
Vieras#281 Oct 22, 2011, 21:53
Kuinka helvetin tyhmiä ihmiset ovat kun allekirjoittavat tätä sontaa vielä senkin jälkeen kun perustuslaki on jo muutettu.

This comment has been removed by the site administration.

Reason for the removal: spam

This comment has been removed by the person who wrote it.

Vieras#284 Oct 23, 2011, 23:25

Re: Re:

#282: - Re:

Oletko sinä helvetin idiootti tietoinen että Halla-aho ei pyri presidentiksi ja perustuslain muuttaa eduskunta eikä presidentti.

This comment has been removed by the site administration.

Reason for the removal: spam

JooJoo#286 Oct 27, 2011, 11:07
Adressi on adressi ja sen merkityksettömyys testattiin jo 1899

http://fi.wikipedia.org/wiki/Suuri_adressi

nyt on liikkellä muutakin kuin Adressi.

http://www.muutos2011.fi/vb/entry.php?274-Suora-Demokratia-Open-Source-hankkkeena.
Liblaari#287 Oct 27, 2011, 13:36

Re: Kaikkien kanssa tehtyjä sopimuksia on kunnioitettava

#3: omilla aivoilla ajatteleva - Erittäin hyvä asia

Oikeusvaltiossa valtio ei voi noin vain yhtä äkkiä ilmoittaa että aprillia ette saakaan omistaa maasta Suomessa vaikka ensin saittekin.  Venäläisten jo maata Suomesta ostaneiden omistusoikeus perustuu sis epäsuorasti Suomen valtion kanssa tehtyyn sopimukseen.

Oikeusvaltio#288 Oct 27, 2011, 13:41

Re: Re: Jos perustuslakiin ,,, Maanpetoksen määritelmä

#8: Teemu Tilæus - Re: Jos perustuslakiin kirjataan

Voisitte ensin miettiä mikä on maanpetoksen määritelmä.  Mikään maan oletettujen etujen vastainen toiminta ei ole maanpetos, vaan ainoastaan törkeä lain rikkominen tällaisessa tarkoituksessa.  Jos perustuslakia on rikottu tässä päätösvallan luovuttamisessa, niin yksilöikää miten.

This comment has been removed by the site administration.

Reason for the removal: spam

This comment has been removed by the site administration.

Reason for the removal: spam

Vieras#291 Nov 01, 2011, 16:51
No,voi voi miten jotakin tämä adressi nyt ärsyttää.
Vieras#292 Nov 02, 2011, 14:40
Tämän adressin laatinut henkilö on Arvid Järnefeltin sukua. Lohjalainen paikallislehti Länsi-Uusimaa kirjoitti tänään 2.11.2011.

Liekö Järnefeltien peruja tämä isänmaallisuus?
Vieras#293 Nov 02, 2011, 23:06

Re:

#292: -

Sehän nyt ei varsinaisesti meille kuulu, vaikka Järnefeltit ovatkin aina olleet enemmän tai vähemmän omituisia.

Vieras#294 Nov 14, 2011, 16:35
Maaksukortti systeemi on lupamaksulle paras vaihtoehto
Vieras#295 Nov 27, 2011, 14:18
valoja tauluun
Vieras#296 Nov 30, 2011, 15:45
Joo pigproter pois telkusta heti kyllä allekirjoitan
Kai Nisonen#297 Nov 04, 2021, 13:59

Re: Maanpetos pois

#10: Jari Suominen - Maanpetos pois 

 Miksi maanpetosta pitäisi kaunistella käyttämällä jotain muuta sanaa!? Jos kansaa ohjataan sen tietämättä harhaan-tai pidetään pimennossa-ja tehdään maata/kansaa koskevia päätöksiä pienessä piirissä-siitä etukäteen tiedottamatta ja kenenkään kantaa kysymättä,niin mistä silloin on sinun mielestäsi kyse?! Jos maanpetos tehdään,niin eikö siitä silloin ole kyse?! Se on sitä,vaikka kuinka sulkisimme silmämme ja kaunistelisimme sanoja ja vaikka kuinka hyväntahtoisesti myöntyisimme pimentoon....Herätkää Suomalaiset,iso raha on viemässä meitä orjuuteen ja Rakas Kotimaamme ollaan myymässä muutaman rikollisen toimesta! Hävettää passiivisuutemme ja itsekkyytemme meitä kaikkia koskevissa perustavanlaatuisissa asioissa,jotka määrittävät kohtalomme...t.Kai Nisonen,Helsinki 04.11.2021




Hintavertailu.com
Sähkö, suoratoisto, musiikki ja äänikirjat — ilman kirjautumista
Aloita vertailu →
🎮
Selainpelit
Pasianssi, shakki, hertta, tammi ja lisää
Pelaa ilmaiseksi →
Selainpelit.fi