Valtioneuvoston erottaminen

Ota yhteyttä adressin tekijään

Tämä viestiketju on automaattisesti luotu adressista Valtioneuvoston erottaminen.

Myö pyrittävä pienempiin kustannuksiin ja kustannus säästöihin.

#1 Valtioneuvoston erottaminen

07.07.2013 17:45

Vai vielä luottamusta,kun ostetaan valltion varoilla seisemänsadantuhannen povauksiakin,jotka parempina saapi muutamalla satasella mustalaisilta ja povaus akoiltakin.
Eipä näytä rahapulaa olevan,kun eduskunnan puhemieskin matkustelee satojentuhansien eurojen edestä ja Urpilainenkin tuntuu matkustelevat avian yhtenään,kukapa tietää monenko miljoonan edestä.Kehuupa vielä saavansa antamilleen lainoille, jopa vakuudetkin,jotka saattaapi unohtua kolmenkymmenen vuoden lainoissa ja että pääomakin on maksettava lainanantajallekin pahimmassa tapauksessa,monen monelle valtiollekin kukaties monelleko moneenkertaan.


Vieras

#2

10.07.2013 17:21

Olen jo ajat sitten lakannut luottamasta nykyhallitukseen. Tuleva sokeroitujen limonadien hinnankorotus on jo kolmas vuoden 2011 jälkeen. Alkaa mennä jo kuppi nurin. Kärsivällisyydellä on rajansa.

Vieras

#3

10.07.2013 19:50

Jos hommafoorumilaiset joisivatkin sokeroituja limonaadeja niin mitään ongelmaa ei olisi. Mutta ei, viinalla läträtään ja adresseja väsätään.