Pelastetaan Nummen päiväkoti

Ota yhteyttä adressin tekijään

Tämä viestiketju on automaattisesti luotu adressista Pelastetaan Nummen päiväkoti.


Vieras

#1

27.10.2013 20:19

Nummen päiväkoti pitää remontoida ja säilyttää!

Vieras

#2

27.10.2013 20:20

Nummen päiväkoti pitää remontoida terveelliseksi.
MAMU

#3

28.10.2013 18:52

Pieni lähipäiväkoti parempi lapsille kuin suuri laitoskoti. Vunukoitteni puolesta!MAMU
naapuri

#4

05.06.2015 17:41

Päiväkodin isolla viihtyisällä pihalla pienet itkevät eikä kukaan hoitajista tule katsomaan mistä kyse, isommat lapset taas heittelevät toisiaan kivillä. Iso piha, mutta hoitajat parkissa ovien luona ja lapset takanurkissa tekemässä omiaan. Vielä kun lasten määrää kasvatetaan per hoitaja, kuten uusi hallitus on kaavaillut niin hienoa.. Tätä olen katsellut pari vuotta ja en todellakaan halua omia lapsiani Nummeen.


Vieras

#5

04.04.2016 22:11

Tyttäreni on jo aikuinen, mutta hänellä on erittäin hyvät muistot päiväkoti Nummesta. Samoin koko perheellämme. Nummessa on lämmin tunnelma, työhönsä sydämestään paneutuneet hoitajat ja luonnonläheinen piha monenlaisiin leikkeihin. Sijainti on rauhallinen ja turvallinen. Siirtyminen kouluun tuttujen lasten kanssa antoi hyvän alun koulutielle. Suodaan nykyisille ja tuleville lapsille tällainen hoitopaikka Nummessa!

Vieras

#6

05.04.2016 03:58

Päiväkoti Nummi on rauhallisella paikalla, puhdas ilma. En haluaisi viedä omaa lastani kahden tien väliselle kaistaleelle, josta toinen on Lahden moottoritie. Samoin Nummen piha on inspiroiva. Nummi korjattava Puistolan lasten käyttöön!

Vieras

#7

06.04.2016 13:08

Nummen pk ihan paras päiväkoti