Adressit.com

Tero Karhu selostamaan MM-kisojen ratkaisupelejä Ylelle

Ota yhteyttä adressin tekijään

Vieras#1 Jun 13, 2014, 21:06
Kunnas kotiin ja äkkiä.
Vieras#2 Jun 14, 2014, 08:22
Paavo Noponen ja Pekka Tiilikainen ylös haudoistaan selostamaan.
Tuntematon#3 Jun 14, 2014, 22:38
Siksihän tämäkin adressi on, että Ylelle saataisiin asiantuntevaa, innostuneempaa selostusta kaiken maailman Kunnasten ja väsyneiden huonolla tietämyksellä varustettujen tyyppien sijaan. Nimiä nyt nähin molempiin adresseihin niin pakkohan Ylen on silloin toimittava. Olisi kiva saada myös Antti Koivukangas selostamaan Suomeksi. Kunnas voisi mennä vaihtokaupassa takaisin ruotsinkieliselle Ylelle selostamaan.

Bubi Wallenius on jäätävä esimerkki selostajasta, joka ei ole tällainen intensiivinen hehkuttava selostaja, mutta jonka selostuksista kuuluu kuitenkin se aito intohimo selostettavaa lajia kohtaan. Ilmeisesti Ylessä sitten suurin osa yrittää olla kuin Bubi epäonnistuen siinä totaalisesti.

ärrinmurri#4 Jun 15, 2014, 09:06
Muuten kyllä, mutta ne Karhun ärrät sorahtelevat häiritsevästi. Ne kun saisi korjattua niin tukisin täysillä.
entinen fudari#5 Jun 16, 2014, 16:21
No, voi itku, kun just tämä tyyppi saisi lopettaa myös hommansa. Yhtä huonoja molemmat! Pitäis vissiin aloittaa adressi: Karhu pois, kuka tahansa tilalle!
TV-veron joutuu maxamaan,mut ei voi katsoa#6 Jun 20, 2014, 11:13

mut kun ei äRRä onnaa..niin sitäkin enemmän huutaa

Kalhun Telo ja Kunnas .. ei tuu ikävä kumpaakaan..
Lähetyksiä ei voi katsoa ilman ääntä..pakko kuulla edes yleisö.. netistä löytyy osoitteita joista voi katsoa ottelut ilman kalhun kohkaamista..
Prasuka#7 Jun 21, 2014, 17:58

WTFITK

Liki täydellistä kompurointia ARG-IRN matsissa. Kunnaskin on parempi.
Vieras#8 Jun 22, 2014, 19:02
Tero on aivan mahtava!! Hyvä Tero!
Vieras#9 Jun 22, 2014, 20:27
Reilusti ärrää selostuksissaan kiertämätön r-vikainen Tero Karhun asiantuntemus ex-jalkapalloilijana on sitä luokkaa, ettei siinä pieni puhevikaa yhtään haittaa, pikemminkin päinvastoin!

Erinlaisuus kunniaan!
SELLS_GK#10 Jun 24, 2014, 10:28

Maksaako?

Ohan tää ilmanen?
Dani#11 Jun 24, 2014, 20:23

Josko vihdoinkin sitä muutosta tämän jälkeen tulisi

Ärsyttääkkö, kyllästyttääkö, harmittaako? Saisiko jo sinunkin mielestäsi loppua tuo huonojen selostajien suosiminen. Ensin oli Kaj Kunnas sitten Ikäheimo joka hyllytettiin ja tilalle piti nostaa kolmas onneton Jari Haapala. VMP sanon minä.

Sitten yksi parhaista selostajista on lähestyöttömänä kiitos Ylen.

Kopio kaikki osoitteet ja lähetät kerralla kaikille saman palautteen. Lähetä palautetta niin eiköhän nyt viimeistään ole jo pakko reagoida jotenkin. Luulisi kun alkaa kaikille vyöryä palautetta ihan sairaasti.

[email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected], [email protected]
Tietämättömät pellet ne huutelee#12 Jun 29, 2014, 22:39

Re: WTFITK

#7: Prasuka - WTFITK

Ilmeisesti et ymmärrä itse jalkapallosta yhtään mitään.  Etkä ole ainoa jos lohduttaa. Itse en ole vielä törmännyt yhteenkään kommenttiin missä on pystytty perustelemaan Härkösen, Suomisen, Kunnaksen, Leinosen tai Juuselan paremmuutta selostajana suhteessa Karhuun. Siis niitä tosiasioita jotka selostajasta tekevät hyvän. Kaikki muu on enemmän tai vähemmän sitten makuasioita. Ja yleensäkin on huono verrata keskenään pelkästään makuasioiden pohjalta kahta aivan eritason selostajaa. Sitten sen perusteella vain huudellaan kuka on hyvä ja kuka ei.

EVVVVVVVVVVVVVK#13 Jul 09, 2014, 20:47

Aloite

Tekisipä joku aloitteen siitä ettei jatkuvasti ole jokun naisen (sukupuolielin) kisaputki menossa ylen kanavilla. Urheilupaskeli omalle kanavalle tai maksupuolelle.



Hintavertailu.com
Sähkö, suoratoisto, musiikki ja äänikirjat — ilman kirjautumista
Aloita vertailu →
🎮
Selainpelit
Pasianssi, shakki, hertta, tammi ja lisää
Pelaa ilmaiseksi →
Selainpelit.fi