Vaadimme Paula Risikon, Terhi Kilven sekä Pekka Puskan eroa!
Ota yhteyttä adressin tekijään
Miksi vaaditaan pelkästään eroa?
He voivat siis tehdä mitä he haluvat ja ainoastaan mitä he menettävät on vain työpaikkansa?
Te ette voi olla tosissaan.
ROKOTUSINFO RY: Tiedote 22.10.2009: http://www.rokotusinfo.fi/yhd/tiedotteet/tiedote_091022_html
”WHO: Raskaana oleville lisäaineeton sikainfluenssarokote
Raskaana oleville tulisi tarjota ensisijaisesti adjuvantiton sikainfluenssarokote, suosittaa Maailman terveysjärjestön WHO:n rokotusasiantuntijaryhmä SAGE. Suomeen ei tällaista rokotetta ole tilattu.
Lisäaineen vaikutuksista raskaana oleviin tai sikiöön ei ole tutkimustietoa
THL ei ole noudattanut WHO:n suositusta. On hälyttävää, että THL:ssä WHO:n heinäkuista suositusta ei tunneta vielä lokakuussakaan. Terveyden ja hyvinvoinnin laitos (THL) on tilannut Suomeen koko väestölle Pandemrix-rokotetta. Se sisältää adjuvanttia”.
Tiedote 24.10.2009: Rokotusinfo: THL:n väitteet virheellisiä: http://www.rokotusinfo.fi/yhd/tiedotteet/tiedote_091024_html
”Rokotteen lisäaineen riskit ovat puhuttaneet Suomessakin tällä viikolla. Rokotehuollosta Suomessa vastaava Terveyden ja hyvinvoinnin laitos (THL) on kuitenkin tyrmännyt väitteet riskeistä ja sanonut rokotteen aineiden olevan vaarattomia raskaana oleville”.
(Helsingin Sanomissa 12.09.2010 kerrottiin että narkolepsiaan sairastuneita on 26 henkilöä, joista ” 21 on alle 15-vuotiaita.)
Oletteko ihan varmoja että sikainfluenssarokote on ollut ainoa eikä mitään muuta ole ollut?
http://www.kortie.fi/
Suomi
rikos ihmisyyttä vastaan THL:ltä. Kuka ottaa vastuun tästä WHO:n selvän informaation
vastaisesti toimimisesta.
Petri Ruutu
vai ei ole keskenmenoja Suomessa..
Todella erittäin ikävästä asiasta on kyse.Kuinkahan moni on joututnut taas kerran uhriksi?
Tietenkin vastuuta nyt pyritään kiertämään.Tosiasioita vääristelemään.Taas on tyhmää kansaa petetty ja johdettu harhaan.Miten muuten lienee sen rahastuksen kanssa.Onko tullut lääkefirmoille voittoja?
Lääke ei ollut riittävästi tutkittu juttuko?
Pokkailua rahan edessä
Paljonko Puska on vetänyt kirkkain silmin kaikenmaalaisia palkintorahoja ihmisten terveyden (pilaamisen) edistämisestä. Hänellä on varmaan varaa myös sairastuneiden korvauksiin.
Pokkana
mitä kysyttiin. Ja vielä, miksi ei media roudannut vastaamaan uutislähetykseen
esim. Heikkilän tyyppistä vastavoimaa.
Re: Pokkana
Varmaan siksi, koska Puska ei ole enää aikoihin uskaltanut samaan ohjelmaan Heikkilän kanssa. On kuulemma pyydetty!
Vuoden terveysvaikuttajat 2009
Niinpä
Kansallinen trauma
Tämä asia
- "rokotetta ei ole testattu"
- "keskenmenot ovat lisääntyneet" yms.
- Rokote kehitettiin H5N1-rokotteen pohjalta, vain yksinkertaisesti vaihtamalla viruksen pinta-antigeenit. Tätä H5N1-rokotetta oli testattu jo melko laajasti.
- Kun päätös rokotteiden hankinnasta tehtiin, ei ollut mitään syytä epäillä, että rokotteella olisi normaalista poikkeavia sivuvaikutuksia. Miksi siis kenenkään pitäisi erota? Kukaan ei tehnyt virheitä.
- JA JOS LUKISITTE KAIKKI tuon THL:n väliraportin niin huomaisitte, että ROKOTE EI OLLUT SUORAAN AIHEUTTANUT narkolepsiaa, vaan se ilmeisesti altisti muiden tekijöiden kanssa narkolepsialle. Nyt todellinen tutkiminen vasta alkaa.
Sairastuneiden kohdalla ei voi sanoa muuta kuin että huono säkä. Mitään tällaista ei voitu ennakoida. Silti aina kun rokotetaan suuri määrä ihmisiä kerralla niin aina jonkinlaisia "pahempia" sivareita tulee.
Luulevatko ihmiset oikeasti, että lääkkeillä/rokotteilla ei olisi sivuvaikutuksia?
Tämähän on kaikki alusta asti ollut vain hyötyjen ja haittojen puntaroimista. Kukaan ei ajattele, että MONTAKO IHMISHENKEÄ ROKOTUKSET PELASTI?
Re:
Joo, mutta viranomainen ei voi mainostaa rokotetta täysin turvalliseksi, varsinkaan uutta rokotetta jonka haittavaikutuksia ei tiedetä. Siitä tässä on kysymys. Hyvä uskoista kansaa sumutettiin silmään ja läpi meni monella.
#16 voisitko vielä selittää
Re:
Tuo kommenttisi on täyttä fuulaa,Puolassa ei rokotettu ketään ja siitä huolimatta siellä ei kuollut ketään,selitä se ole hyvä!
Haluaisin
Kirjoituksia löytyy
http://www.lootuskirja.fi/products?catid=44
Rokoteteollisuus - eettinen tiede?
Samasta linkistä pääsee itse julkilausumaan, joka kannattaa lukea. Varsinkin kaikien lasten vanhempien on aika saada asiallista - ei rokotetehtailijoiden jakamaa - tietoa rokotteiden vaarallisuudesta!
MILLOIN MEILLÄ ALOITETAAN KRIITTINEN KESKUSTELU TERVEYDENHUOLLON EPÄONNISTUMISISTA YLEENSÄ JA VAHINKOJEN KORJAAMISESTA TULEVAISUUTTA AJATELLEN?
| This discussion has been closed. |