Maahanmuuttajien tuet
Rusu |
/ #673 Re: Re: Levittäkää adressia!01.03.2013 16:33#668: Platon 65 - Re: Levittäkää adressia!
Taas tämmönen "virastotäti/setä" asialla.. "helpoin hyökätä heikompia vastaan kun itsellään paha olla"? Lueppas toi mun viesti ylempänä. En ole millään lailla rasisti, suurin osa ystävistäni ovat maahanmuttajia ja minä näen PÄIVITTÄIN miten he kusettavat suomen sosiaalivirkalijoita, kelan tätejä, työkkärin mummoja jopa virkavaltaa häikäilemättömästi ja saavat rahaa käteen paljon enemmän ku esim suomalainen opiskelija ja se on FAKTAA! Joten kuka päätti että suomalainen opiskelija tarvii vähemmän rahaa kun saman ikäinen työtön vailla opiskelupaikkaa oleva maahanmuttaja? Tottakai suomen kansalla on paha olla kun eletään kirjaimellisesti kädestä suuhun ja loppu kuusta eletään näkkärillä siinä missä joku työtön ulkomaalainen körryyttelee menemään upouudella autolla. Eikö tässä kuvassa ole sun mielestä jotain vikaa? Suaki varmasti kustu niin paljon silmään että susta tullu sinisilmäinen. Avaa ne silmäs ja kato mitä ympärilläs tapahtuu. Okei, olet tavannut näitä hyväsydämmisiä ulkomaalaisia, HYVÄ! sillä niitä on, mut se ei tarkota sitä että näitä suomalaisten verorahoilla eleleviä ei löytyisi! Kuten meissä suomalaisissa on ne hyvät ja pahat mutta sinä, näemmä yleistit koko suomen kansan rasisteks ja vihamieliseks. Ja miksi otit puheeksi Stockmannit sun muut kun tuossa alussa tehtiin jos selväks että ei tämä ole mitenkään ulkomaalaisvastainen tai rasistinen adressi vaan nimenomaan yritetään korjata sitä vääryttä jota me suomalaiset koemme, eli se että eletään nälkäpalkalla kun taas toiset saa rahaa enemmän ku "tarttis". Miettisit sinäki hieman ennen ku tulet laukomaan noit "OLETTA KAIKKI RASISTEJA" viestejä. |
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Ei energiapuuterminaalia Munittulaan!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Sotiemme veteraanit linnanjuhliin 6.12.2024.
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
44708 Luotu: 02.06.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10575 Luotu: 09.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
1594 Luotu: 12.06.2025
Älkää sahatko pois sitä kulttuurin oksaa, jolla me kaikki istumme ruotsinkielisessä Suomessa!
1426 Luotu: 16.06.2025
Huumeneulojen vaihtopistettä ei tule sijoittaa Kivenlahteen
820 Luotu: 02.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
806 Luotu: 14.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
676 Luotu: 12.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
674 Luotu: 06.06.2025
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
936 Luotu: 07.02.2025
Säilytetään maksuton ruoka kuntouttavassa työtoiminnassa Tampereella ja laajennetaan se koko Pirkanmaalle!
1149 Luotu: 16.05.2025
Vaadimme keskussairaalan palveluiden säilyvän Savonlinnassa lain sallimissa rajoissa
2082 Luotu: 22.03.2025
Stop Kaskenlinnan ja Mäntymäen sairaaloiden henkilökunnan parkkimaksuille
187 Luotu: 18.06.2025
Työsuhde pyöräilyn verotusta ei saa muuttaa
1716 Luotu: 01.05.2025
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
173 Luotu: 30.05.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20830 Luotu: 20.03.2025
Ruotintien kunto ja kunnossapito paremmaksi
163 Luotu: 18.06.2025
URHEILUKESKUKSEN JA RYKMENTINPUISTON METSÄT UHAN ALLA
966 Luotu: 08.03.2024
Pelastetaan Pitkäjärvi ja Ilkon upeat kalliot
3558 Luotu: 10.09.2021
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
145 Luotu: 16.06.2025
Adressi Siilinjärven kirjastoauto Pikku-Marjan puolesta
964 Luotu: 01.04.2025