Maahanmuuttajien tuet
Mamut ei omista |
/ #1749 Re: Re: Re: Re: Ei ne nyt niin paljon saa...16.10.2013 11:15#1746: Paikalliset mamut ei omista mersuja - Re: Re: Re: Ei ne nyt niin paljon saa... Ei meidänkään paikkakunnalla mamut omista mitään rekistereissä olevaa omaisuutta. Kaupunki on omistaja ja mamu on korkeintaan meritty haltijaksi, jos sitäkään. Sosiaalitoimisto maksaa kaikki käytön aiheuttamat kulut , vaikka esim autoa käytettäisiin rikolliseen toimintaan, kuten jokaöiseen pimeään taksiajoon. Menkääpä sulkemisaikaan ravintoloitten eteen tarkkailemaan, niin näette kymmeniä pimeitä "takseja", joitten kuskeja ei erota pimeässä, koska ihonväri sulautuu yöhön. Jokainen tällainen auto on rekisteröity kaupungin nimiin. Poliisin on rasismituomiouhkauksin kielletty puuttumasta asiaan (poliisi kertoi). Luonnollisesti näitten rehellisten poliisien nimiä ei voi kertoa, sillä silloin kertojakin on posessa suomalaisen ämmävallan käskystä. Pitäkää silmät auki! Kun näette mamun auton ratissa, niin kirjoittakaa rekisteritunnus ylös ja kysykää Trafin nettipalvelusta (maksaa 3,50€) auton tiedot. Saatatte yllättyä! Kohta varmaan ämmävalta väärtentää nekin tiedot tai kieltää oikeiden tietojen luovuttamisen, kuten teki Pekka Haaviston väestörekisteritietojenkin kanssa, kun selvisi, että hänellä on ollut vaimo ja on jopa lapsikin, kun homous oli ämmävallassa muotia ja piti saada ensimmäinen mieshomo presidentiksi ja tämäkin olisi osoittautunut valehomoksi. Mm tällaista rikollista toimintaa virkanaisemme harrastavat totuuden peittelemiseksi. Lisäksi säädettiin vihapuhelaki, millä todellisen totuuden ilmaisijat voidaan tuomita vankeuteen. Maassamme on selvät diktatuurin tunnusmerkit olleet olemassa jo kauan, mutta vaalitkaan eivät virka-akkojen tyranniaa muuta, sillä se tyrannia on lakien voimin määrätty harjoittajilleen ikiaikaiseksi ja koskemattomaksi. Siksi Suomesta tuleekin Euroopan "Syyria", kun kansalaisten pitkää pinnaa on venytetty liikaa ja se katkeaa. |
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
51213 Luotu: 02.06.2025
Adressi Hason vastikekorotuksia vastaan
1095 Luotu: 25.07.2025
Onni-palveluliikenne on säilytettävä Yli-Ii - Kiiminki välillä
502 Luotu: 20.08.2025
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
11088 Luotu: 09.06.2025
Vetoomus Turun kaupungille: Nostakaa Palestiinan lippu – Vastavuoroinen ele tasa-arvon ja solidaarisuuden puolesta
346 Luotu: 29.07.2025
Koukkuniemenpuiston uimalaituri säilytettävä
403 Luotu: 21.07.2025
Perniön yhtenäiskoulun yläkoulun ja Perniön lukion tilaratkaisuja käsiteltävä huolellisesti, kustannustehokkaasti ja perniöläisiä kunnioittaen
270 Luotu: 10.08.2025
Osallistuminen Suomen eroamiseen Euroopan Unionista - KLSP
254 Luotu: 29.07.2025
Pelastakaa Pyynikin Aikamatkat ja Koko kylän piha
3113 Luotu: 09.03.2022
Bevarande av Parfix - Parfixin säilyttäminen
723 Luotu: 26.07.2025
STOP hanhien kokemalle väkivallalle!
193 Luotu: 09.08.2025
Sinetän liikenneturvallisuuden parantaminen
174 Luotu: 03.08.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
21124 Luotu: 20.03.2025
Vetoomus Taalintehtaan Alkon säilyttämiseksi - Petition för att bevara Alkon i Dalsbruk
953 Luotu: 17.07.2025
Linjamäen koulu osaksi Tuusulan kulttuurin verkkoa
278 Luotu: 10.07.2025
Kaivokselan vesitornin tulevaisuus ratkaistava kaavoituksessa
224 Luotu: 23.06.2025
Turvalliset koulumatkat oppilaille Mikkelissä - bussien ylitäytölle loppu!
79 Luotu: 12.08.2025
Huoli Oripään Palvelutalon asukkaiden ruuasta.
296 Luotu: 25.07.2025
Skeitti- ja skuutti parkki Hämeenlinnan Käikälään
105 Luotu: 02.07.2025
Ei aurinkovoimalaa Pennala–Virenojan kylämaisemaan – vaadimme hankkeen keskeyttämistä
357 Luotu: 01.07.2025