Avioliitto on naisen ja miehen välinen julkinen liitto
Vieras |
/ #30951 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:09.03.2014 22:00#30949: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: "Meillä on myös 2 adoptoitua lasta ja tiedämme jonkun verran siitä mitä lapsi tarvii kasvaakseen terveeksi. Homous ei kuulu lastemme kasvatukseen." Eli ette kerro totuutta että homoseksuaaleja on olemassa joten lapsenne ilmeisesti jatkavat perinnettä jossa homot ovat jotain iljettävää ja haukuttavaa. Eli jatkatte ihmisten alentamista. "Emme hyväksy myöskään sitä että homoliittoja tuettaisiin avioliittolailla." Miksi? "poliisin raportti homo väkivallasta. Eduskunta on äänestämässä homoliitoista ja lapsien adoptiosta homoliittoihin. Lapsia ei pidä laittaa sellaiseen paikkaan missä lapsen etu ei täyty. TÄYTYYHÄN NÄISTÄ KÄYDÄ KESKUSTELUA JA NÄHDÄ MIKÄ ON LASTEN ETU EI AIKUISTEN HOMOJEN HALUT. Kansalaisten saatava tietää mitä asioita se oikeasti koskee jne. Täytyy käsitellä todelliset ongelmat läpi, eikä vaan suuvaahdossa tasa arvoo tasa arvoo, rakkautta, rakkautta, kun se tykkää, kun se haluu." Tuohon jo vastasin. " Lasten etu ei täyty kun sanoo tasa arvo sanan, tai kun se tykkää. Nyt ei ollakkaan päättämässä heterojen vaan homojen liitosta ja monet kansalaiset haluaa oikeaa tietoa." LUE kansalaisaloite. Mitä siinä salataan?
"Minä en vihaa ketään ihmistä, mutta homouden haureutta en voi hyväksyä. Se on todella kuvottavaa ja sellaiseen ei lapset kuulu." Luehan nyt itse tuo ja ajattele! "Homolailla ei saa tehdä yhteiskuntaan lisää syrjäytyneitä. Euroopassa HIV tartunnat ovat nousseet siitä huolimatta vaikka homoliittojen piti HIV tartuntojen määrää laskea. Syrjäytymis riski kasvaa jokaisessa HIV tartunnassa." Ihan totta! Että oikein syrjäytyneitä! Mistähän syystä? Miksi et muuten ole huolestunut heteroseksuaalien HIV tartunnoista? Etkä edes mainitse niitä! |
|
Sakset seis! Suuri kulttuuriadressi
Puhtaan veden ja terveyden puolesta - Ei kaivosta Heinolaan
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
Ei enää leikkauksia mielenterveyspalveluista!
Vetoomus Pirkanmaan Hyvinvointialueelle: Vanhusten kasvokkaisen päivätoiminnan palauttaminen ja turvaaminen
Kielletään ilotulitteiden myynti yksityishenkilöille
Tampereen Iidesjärvi ja sen eteläpuolinen alue luonnonsuojelualueeksi
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
Vastustamme Karhen Kalliomäen tuulivoimahanketta (Ylöjärvi)
Adressi Kaarinan musiikkiluokkien säilyttämisen puolesta
Silvola, Vantaa: Ei punaista asfalttia Kahluuniityn halki – Suojellaan niittyä, kunnioitetaan asukkaita
PELASTETAAN LOUHIPUISTO
Sotiemme veteraanit linnanjuhliin 6.12.2024.
JUMALAN KYMMENEN KÄSKYÄ!
Sallitaan asuntojen vuokraus matkailijoille!
Ei energiapuuterminaalia Munittulaan!
Säilytetään Märkiön leirikeskus – yhteinen tilamme
Vetoomus: Ei tuulivoimapuistoa Helvetinjärven kansallispuiston viereen (Natura-alue FI0341003), arvokkaaseen kansallismaisemaan. Patakorpi, Kuru, Ylöjärvi. Pirkanmaa.
Ei pumppuvoimaloita Kemijärvelle
Pysäytä ihmiskaupan uhriksi joutuneen Maryn ja hänen lastensa pakkopalautus
Ei kaavamuutoshankkeelle, jolla Katariinanlaakson virkistysalueelle kaavoitetaan kerrostaloja!
Israel boikottiin Euroviisuissa! Vetoomus Ylelle 2025
Forssan sairaalan palvelut turvattava
Haluaisitko muuttaa jotakin?
Mikään ei muutu jos kaikki ovat hiljaa. Tämän adressin kirjoittaja ryhtyi toimiin. Teetkö itse saman? Aloita kansanliike luomalla adressi.
Aloita oma adressiMuita adresseja, joista saattaisit olla kiinnostunut
Suomen on aika tunnustaa Palestiinan valtio
10259 Luotu: 09.06.2025
Pidetään kiinni pyöräedusta – hyvinvoinnin ja luottamuksen puolesta 🚴♂️
40894 Luotu: 02.06.2025
Vaadimme eduskunnan, presidentin ja hallituksen toimille suunnan muutosta.
906 Luotu: 12.06.2025
Salibandyliiton tulee luopua 3vs3-turnausten tuomisesta 5vs5-sarjoihin
617 Luotu: 14.06.2025
Rajamäen terveysasema lähipalveluineen on säilytettävä!
556 Luotu: 12.06.2025
Porvoon kaupungin johdolta vaaditaan välitöntä muutosta Porvoon rakennusvalvonnan johtoon ja epäasialliseen toimintaan.
636 Luotu: 06.06.2025
Pätevöitymiskoulutus yksityisen varhaiskasvatuksen työntekijöille
119 Luotu: 16.06.2025
Joukkokanne eläkerahojemme varastamisesta
93 Luotu: 13.06.2025
Vakinaistetaan Askolan alakoulujen Kasvatusohjaajan virka
81 Luotu: 15.06.2025
Bussilinja Metsämaalle takaisin
52 Luotu: 12.06.2025
Huumeneulojen vaihtopistettä ei tule sijoittaa Kivenlahteen
815 Luotu: 02.06.2025
Ajantasainen ja luotettava viestintä lauttaliikenteen häiriötilanteissa
175 Luotu: 22.05.2025
Työsuhde pyöräilyn verotusta ei saa muuttaa
1693 Luotu: 01.05.2025
Lastenosteopatian puolesta
797 Luotu: 21.05.2025
Länsi-Uudenmaan hyvinvointialueen kuljetuspalveluohje
49 Luotu: 09.06.2025
Hius- ja kauneudenhoitoalan yritykset ja työpaikat ovat vaarassa! ALV 14% Heti!
20789 Luotu: 20.03.2025
Säilytetään maksuton ruoka kuntouttavassa työtoiminnassa Tampereella ja laajennetaan se koko Pirkanmaalle!
1136 Luotu: 16.05.2025
Aso-asukkaita ei saa säätää vuokralaisiksi
2753 Luotu: 08.04.2024
URHEILUKESKUKSEN JA RYKMENTINPUISTON METSÄT UHAN ALLA
956 Luotu: 08.03.2024
Vetoomus Siuntion aurinkovoimalahankkeiden estämiseksi valtakunnallisesti arvokkaille maisema-alueille
936 Luotu: 07.02.2025